Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat Samantha Steenwijk: juicekanalen grensoverschrijdend

Advocaat Samantha Steenwijk: juicekanalen grensoverschrijdend

AMSTERDAM (ANP) - Alles lijkt geoorloofd op juicekanalen. De praktijken van deze roddelkanalen en wat ze teweeg brengen zijn grensoverschrijdend. Dat zei advocaat Stefan Kalff van zangeres Samantha Steenwijk vrijdag bij aanvang van het kort geding tegen Yvonne Coldeweijer van het juicekanaal Life of Yvonne.

Het kort geding draait om een roddel van Coldeweijer die in een video beweerde dat Steenwijk illegale afslankpillen gebruikte. Steenwijk eist rectificatie. Steenwijk en Coldeweijer waren allebei aanwezig bij het kort geding in de rechtbank in Amsterdam.

"Ik heb al twintig jaar een zwaarbevochten carrière in de muziek en ik accepteer niet dat mevrouw Coldeweijer op welke manier dan ook met haar leugens een deuk in mijn carrière slaat", zei Steenwijk.

Commerciële belangen

Volgens Kalff begeven juicekanalen zich op een hellend vlak vanwege commerciële belangen. "Dit alles leidt ertoe dat exploitanten menen dat zij zich in een rechteloos vacuüm bevinden. Wel de lusten, maar niet de lasten."

Steenwijk ontkent het gebruik van illegale afslankpillen. "Mevrouw Steenwijk hoeft deze beschuldigingen niet te accepteren", zei Kalff, die de beschuldigingen bovendien "onnodig grievend" noemde.

Coldeweijer heeft volgens Kalff "onzorgvuldig gehandeld en geen enkele moeite gedaan om navraag te doen". De door Coldeweijer toegepaste hoor en wederhoor noemde Kalff "mosterd na de maaltijd, toen de schade al was toegebracht". Bovendien vindt Steenwijk volgens haar advocaat dat Coldeweijer niet op afdoende wijze heeft gerectificeerd. "Ze geeft slechts de ontkenning van Steenwijk weer, dat de bewering volgens haar niet klopt. Deze mededeling heeft niets te maken met rectificatie."

Offline

Zelf zei Coldeweijer: "Ik heb echt mijn best gedaan om hier vandaag niet te belanden, om mee te werken." De omstreden video is eind maart offline gehaald. Advocaat Allon Kijl van Coldeweijer zegt dat zijn cliënt roddels verspreidt "met heel veel humor en een vette knipoog." Haar publiek ziet haar niet als journalist, betoogde haar raadsman. "Haar publiek verwacht ook niet dat er direct wederhoor wordt toegepast bij juice." De roddels die Coldeweijer verspreidt zijn gebaseerd op informatie van haar ‘spionnen’. Ook de roddel over het snelle afvallen van Steenwijk was afkomstig van zo’n bron, zei Coldeweijer.

Steenwijk eiste naast een rectificatie een schadevergoeding. De rechter doet op 29 april uitspraak.

Meer uit Binnenland

Een verdachte van bekladding Nationaal Monument blijft vastzitten

AMSTERDAM (ANP) - Een van de twee mannen die verdacht worden van de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam zondagochtend blijft vastzitten. De ander komt later op de dag op vrije voeten maar blijft verdachte, meldt de politie.

3 uur geleden
Voormalig AVRO-omroepster Alice Oppenheim (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Voormalig AVRO-omroepster en journaliste Alice Oppenheim is zaterdag op 86-jarige leeftijd overleden, enkele dagen voor haar 87e verjaardag. Haar dochter, documentairemaker en regisseur Heleen Minderaa, laat dat zondag weten aan het ANP.

3 uur geleden
Twee mensen naar ziekenhuis na explosie op zeilboot bij Urk

URK (ANP) - Bij een explosie op een zeilboot in de buurt van Urk zijn twee personen te water geraakt. Zij zijn uit het water gehaald en met een ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Hoe de twee mensen eraan toe zijn, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Flevoland niet. De brandende zeilboot is gezonken.

8 uur geleden
Nationaal Hitteplan vanaf maandag in hele land van kracht

BILTHOVEN (ANP) - Het Nationaal Hitteplan van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) is vanaf maandag in het hele land actief. Zondag is het al actief in het zuidoosten, daar worden maximumtemperaturen van rond de 30 graden verwacht. Maandag en dinsdag wordt het 28 tot 36 graden. Ook 's nachts blijft het warm met temperaturen rond 20 graden. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de hitte.

8 uur geleden
Nederlander rijdt via navigatie 'iconische' trap Blankenberge af

BLANKENBERGE (ANP) - Een Nederlandse toerist heeft zich zondagochtend met zijn auto klemgereden op een trap in het centrum van de Belgische badplaats Blankenberge, dat meldt de VRT. De 74-jarige man zou genavigeerd hebben met zijn Waze-app, volgens de omroep.

9 uur geleden
Politie vermoedt verband tussen vijf explosies Assen

ASSEN (ANP) - De politie vermoedt dat er een verband bestaat tussen vijf recente explosies bij woningen in Assen. Bij de incidenten raakte niemand gewond.

10 uur geleden
Politie: geen grote incidenten tijdens Canal Parade

AMSTERDAM (ANP) - Er hebben geen grote incidenten plaatsgevonden tijdens de Canal Parade in Amsterdam en de bijbehorende feesten, meldt de politie. Wel waren er enkele protestacties van pro-Palestinademonstranten waarbij de politie ingreep. Eén persoon werd daarbij aangehouden, omdat deze geen identiteitsbewijs kon laten zien.

11 uur geleden