Advocaat Roethof accepteert schorsing niet en gaat in beroep
AMSTERDAM (ANP) - Strafrechtadvocaat Gerald Roethof gaat in beroep tegen de uitspraak van de Raad van Discipline, die hem een schorsing oplegt van zes weken voor het lekken van informatie in een lopend onderzoek. De bekende strafpleiter zegt de uitspraak niet te accepteren.
De zaak draait om een cliënt van Roethof die in de zomer van 2020 is aangehouden. De cliënt zat vast in beperking, wat betekent dat hij alleen met zijn advocaat contact mag hebben. Ook de advocaat mag dan geen informatie delen. Toch is er informatie naar buiten gekomen. Dit zou blijken uit ontsleutelde Encrochatberichten, waarin drie anonieme gebruikers spraken over het geldbedrag dat bij Roethofs cliënt in beslag was genomen.
"Het oordeel dat ik de beperkingen zou hebben geschonden klopt niet. Het oordeel is gebaseerd op incomplete, onjuiste en niet te controleren informatie", reageert Roethof op de uitspraak van de raad. "Het gaat om informatie uit compleet anonieme bron. Bovendien is ten onrechte geen gewicht toegekend aan het feit dat die beperkingen pas meer dan een halve dag na de aanhouding werden opgelegd."
Bewijs
De Raad van Discipline stelt dat op basis van Encrochatberichten in combinatie met zendmastgegevens "met voldoende zekerheid vast te stellen dat mr. Roethof de aan zijn cliënt opgelegde beperkingen heeft geschonden door met derden informatie over de strafzaak van zijn cliënt te delen". De raad vindt dat Roethof het vertrouwen in de advocatuur ernstig heeft geschaad.
Roethof: "Het is voor mij een bijzondere gewaarwording om te constateren dat 'bewijs' dat in een strafzaak tot een vrijspraak zou leiden, in een tuchtzaak kennelijk voldoende is voor een gegrondverklaring van een klacht."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De voormalige advocaat van Ridouan Taghi, Vito Shukrula, mag onder voorwaarden weer aan de slag als advocaat. Dat meldt zijn verdediging na een beslissing van de Raad van Discipline maandag. Shukrula werd afgelopen april aangehouden. Hij wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van Taghi. Volgens justitie heeft Shukrula berichten doorgespeeld van zijn voormalige cliënt.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Freek de Jonge gaat zich niet bemoeien met het WK voetbal in 2026. De cabaretier was in het verleden meermaals kritisch op de gastlanden van het eindtoernooi en riep op tot boycots. Inmiddels komen er wel andere stemmen op om het WK in de Verenigde Staten te boycotten om de acties van president Donald Trump.
1 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De persoon die vrijdagochtend iemand heeft beschoten op het parkeerterrein van de gevangenis in Alphen aan den Rijn is nog altijd voortvluchtig. Er is nog niemand aangehouden, laat de politie maandag weten. Een woordvoerder wil niets zeggen over een motief voor het schietincident en op wie er is geschoten. "Er waren meerdere personen op de locatie, we kunnen nog niet duiden wie het beoogde doelwit was", zegt een woordvoerster.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de twee Alkmaarse broers Mike (32) en Sander (39) W. ervan dat ze in september vorig jaar de 25-jarige Tijn in Alkmaar hebben vermoord. Ze hebben zijn lichaam midden in de nacht in een gehuurde boedelbak vervoerd naar België, waar zijn lichaamsdelen volgens het OM in een olievat zijn verbrand.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De twee Nederlandse militairen die op Groenland deelnamen aan een Europese verkenningsmissie, keren maandag terug naar Nederland. Ze zijn klaar met hun onderzoek op het door de Verenigde Staten opgeëiste eiland, laat Defensie weten.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer tien inwoners van Utrecht kunnen nog niet terugkeren naar hun woning, nadat een explosie afgelopen donderdag voor flinke schade aan hun huizen zorgde. Dat meldt een medewerker van stichting Salvage. Maandag heeft de stichting de verantwoordelijkheid voor het vergoeden van hun onderdak overgedragen aan verzekeraars, zegt hij.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van Mels van B., verdachte in de geruchtmakende Barendrechtse zedenzaak, heeft de rechtbank maandag tijdens haar pleidooi verzocht niet meer dan acht jaar gevangenisstraf op te leggen. Vrijdag eiste het Openbaar Ministerie veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging tegen de 46-jarige Van B., voor onder meer het ernstig seksueel misbruiken van achttien jonge meisjes.
4 uur geleden