Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat Roethof accepteert schorsing niet en gaat in beroep

Advocaat Roethof accepteert schorsing niet en gaat in beroep

AMSTERDAM (ANP) - Strafrechtadvocaat Gerald Roethof gaat in beroep tegen de uitspraak van de Raad van Discipline, die hem een schorsing oplegt van zes weken voor het lekken van informatie in een lopend onderzoek. De bekende strafpleiter zegt de uitspraak niet te accepteren.

De zaak draait om een cliënt van Roethof die in de zomer van 2020 is aangehouden. De cliënt zat vast in beperking, wat betekent dat hij alleen met zijn advocaat contact mag hebben. Ook de advocaat mag dan geen informatie delen. Toch is er informatie naar buiten gekomen. Dit zou blijken uit ontsleutelde Encrochatberichten, waarin drie anonieme gebruikers spraken over het geldbedrag dat bij Roethofs cliënt in beslag was genomen.

"Het oordeel dat ik de beperkingen zou hebben geschonden klopt niet. Het oordeel is gebaseerd op incomplete, onjuiste en niet te controleren informatie", reageert Roethof op de uitspraak van de raad. "Het gaat om informatie uit compleet anonieme bron. Bovendien is ten onrechte geen gewicht toegekend aan het feit dat die beperkingen pas meer dan een halve dag na de aanhouding werden opgelegd."

Bewijs

De Raad van Discipline stelt dat op basis van Encrochatberichten in combinatie met zendmastgegevens "met voldoende zekerheid vast te stellen dat mr. Roethof de aan zijn cliënt opgelegde beperkingen heeft geschonden door met derden informatie over de strafzaak van zijn cliënt te delen". De raad vindt dat Roethof het vertrouwen in de advocatuur ernstig heeft geschaad.

Roethof: "Het is voor mij een bijzondere gewaarwording om te constateren dat 'bewijs' dat in een strafzaak tot een vrijspraak zou leiden, in een tuchtzaak kennelijk voldoende is voor een gegrondverklaring van een klacht."

Meer uit Binnenland

Zo'n 100 mensen lopen mars in Utrecht voor slachtoffers Libanon

UTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.

42 minuten geleden
Ook medische patiëntgegevens gestolen bij hack ChipSoft

AMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, ook medische gegevens gestolen van patiënten. Dat laat het bedrijf donderdag weten.

1 uur geleden
Kunstroofverdachte vraagt rechtbank om akkoord procesafspraken

ASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.

5 uur geleden
Gestolen helm volgende week weer te zien in Roemeens museum

BOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.

5 uur geleden
Toch natuurvergunning nodig voor luchthavens Rotterdam, Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.

6 uur geleden
RWS roept op tijdens werk aan A2: rijd niet binnendoor

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.

7 uur geleden
Tientallen websites met designerdrugs offline gehaald om gevaren

DEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.

7 uur geleden