Advocaat Roethof accepteert schorsing niet en gaat in beroep
AMSTERDAM (ANP) - Strafrechtadvocaat Gerald Roethof gaat in beroep tegen de uitspraak van de Raad van Discipline, die hem een schorsing oplegt van zes weken voor het lekken van informatie in een lopend onderzoek. De bekende strafpleiter zegt de uitspraak niet te accepteren.
De zaak draait om een cliënt van Roethof die in de zomer van 2020 is aangehouden. De cliënt zat vast in beperking, wat betekent dat hij alleen met zijn advocaat contact mag hebben. Ook de advocaat mag dan geen informatie delen. Toch is er informatie naar buiten gekomen. Dit zou blijken uit ontsleutelde Encrochatberichten, waarin drie anonieme gebruikers spraken over het geldbedrag dat bij Roethofs cliënt in beslag was genomen.
"Het oordeel dat ik de beperkingen zou hebben geschonden klopt niet. Het oordeel is gebaseerd op incomplete, onjuiste en niet te controleren informatie", reageert Roethof op de uitspraak van de raad. "Het gaat om informatie uit compleet anonieme bron. Bovendien is ten onrechte geen gewicht toegekend aan het feit dat die beperkingen pas meer dan een halve dag na de aanhouding werden opgelegd."
Bewijs
De Raad van Discipline stelt dat op basis van Encrochatberichten in combinatie met zendmastgegevens "met voldoende zekerheid vast te stellen dat mr. Roethof de aan zijn cliënt opgelegde beperkingen heeft geschonden door met derden informatie over de strafzaak van zijn cliënt te delen". De raad vindt dat Roethof het vertrouwen in de advocatuur ernstig heeft geschaad.
Roethof: "Het is voor mij een bijzondere gewaarwording om te constateren dat 'bewijs' dat in een strafzaak tot een vrijspraak zou leiden, in een tuchtzaak kennelijk voldoende is voor een gegrondverklaring van een klacht."
Meer uit Binnenland
HEDEL (ANP) - In delen van Hedel en Kerkdriel geldt vanaf woensdag 18.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur een veiligheidsrisicogebied, waar preventief gefouilleerd mag worden. Dit heeft burgemeester Antoine Walraven van Maasdriel, waar beide plaatsen onder vallen, besloten na eerdere ongeregeldheden de afgelopen jaren.
11 uur geledenEDE (ANP) - De 64-jarige man die op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen zou zijn ingereden, blijft veertien dagen langer in voorarrest. Een woordvoerster van het Openbaar Ministerie zegt dat de man uit Ede maandagochtend is voorgeleid bij de rechter-commissaris op verdenking van poging tot doodslag. De rechter besloot het voorarrest van de verdachte te verlengen.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De politie bereidt zich voor op een jaarwisseling als alle andere. Dat zegt de nationaal commandant jaarwisseling van de politie, Paul Entken. Er zijn geen signalen voor grote onrust of groepen die zich bewust tegen de politie willen keren. Komende jaarwisseling is naar verwachting de laatste waarop consumenten vuurwerk mogen afsteken. "We beseffen ons terdege dat dit jaar een bijzonder jaar kan zijn, maar we zien nog niet veel heel andere dingen dan andere jaren."
13 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie zoekt onder meer met een boot op het water van Park Scheybeeck in Beverwijk naar de vermiste Milan (16). De Oekraïense jongen raakte vorige week donderdag vermist in het nabijgelegen Heemskerk. Hij heeft een verstandelijke beperking en moeite met praten.
14 uur geledenHOUTEN (ANP) - De jaarwisseling verloopt op de meeste plaatsen droog, verwacht Weeronline. Lokaal kunnen buien voorkomen. Daarnaast is het veelal bewolkt, al komen ook wat opklaringen voor.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op enkele snelwegen in het grensgebied met Duitsland is het maandagochtend druk, onder meer door grenscontroles. Ook zijn er vermoedelijk veel mensen op weg naar Duitsland om daar vuurwerk in te slaan, zegt een medewerker van ANWB Verkeersinformatie, hoewel hij een slag om de arm houdt.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij ongeregeldheden in de Amsterdamse wijk Floradorp heeft de politie zondagavond tien mensen aangehouden. Negen van hen zijn inmiddels weer op vrije voeten, de tiende verdachte zat maandagochtend nog vast, laat een woordvoerder van de politie weten. Hij wordt verdacht van brandstichting.
15 uur geleden