Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat Roethof accepteert schorsing niet en gaat in beroep

Advocaat Roethof accepteert schorsing niet en gaat in beroep

AMSTERDAM (ANP) - Strafrechtadvocaat Gerald Roethof gaat in beroep tegen de uitspraak van de Raad van Discipline, die hem een schorsing oplegt van zes weken voor het lekken van informatie in een lopend onderzoek. De bekende strafpleiter zegt de uitspraak niet te accepteren.

De zaak draait om een cliënt van Roethof die in de zomer van 2020 is aangehouden. De cliënt zat vast in beperking, wat betekent dat hij alleen met zijn advocaat contact mag hebben. Ook de advocaat mag dan geen informatie delen. Toch is er informatie naar buiten gekomen. Dit zou blijken uit ontsleutelde Encrochatberichten, waarin drie anonieme gebruikers spraken over het geldbedrag dat bij Roethofs cliënt in beslag was genomen.

"Het oordeel dat ik de beperkingen zou hebben geschonden klopt niet. Het oordeel is gebaseerd op incomplete, onjuiste en niet te controleren informatie", reageert Roethof op de uitspraak van de raad. "Het gaat om informatie uit compleet anonieme bron. Bovendien is ten onrechte geen gewicht toegekend aan het feit dat die beperkingen pas meer dan een halve dag na de aanhouding werden opgelegd."

Bewijs

De Raad van Discipline stelt dat op basis van Encrochatberichten in combinatie met zendmastgegevens "met voldoende zekerheid vast te stellen dat mr. Roethof de aan zijn cliënt opgelegde beperkingen heeft geschonden door met derden informatie over de strafzaak van zijn cliënt te delen". De raad vindt dat Roethof het vertrouwen in de advocatuur ernstig heeft geschaad.

Roethof: "Het is voor mij een bijzondere gewaarwording om te constateren dat 'bewijs' dat in een strafzaak tot een vrijspraak zou leiden, in een tuchtzaak kennelijk voldoende is voor een gegrondverklaring van een klacht."

Meer uit Binnenland

Minderjarige aangehouden voor eerdere vernieling Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.

26 minuten geleden
Aanhoudingen Loosdrecht onder meer om bezit vuurwerk

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.

1 uur geleden
Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

10 uur geleden
Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

11 uur geleden
Jetten: eilanden kunnen voorbeeld zijn in energietransitie

ORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.

11 uur geleden
Koninklijke onderscheiding voor zangeres Karsu

ANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.

11 uur geleden
Mobiele eenheid met waterkanon ter plaatse in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.

11 uur geleden