Advocaat relativeert meldingen tegen Volt-Kamerlid Gündoğan
AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops heeft dinsdagmiddag inzicht gegeven in de dertien meldingen tegen Tweede Kamerlid Nilüfer Gündoğan, die tot voor kort lid was van de Tweede Kamerfractie van Volt. De meldingen die gaan over seksueel overschrijdend gedrag gaan volgens haar raadsman over "een tik op de billen en opmerkingen over uiterlijk".
Volgens Knoops komen de meldingen deels van voormalige medewerkers die nu al elders werkzaam zijn en zich niet langer onveilig op de werkvloer kunnen voelen. Het zou gaan om "stevige verbale aanvaringen".
Volgens Knoops is de enige concrete klacht over Gündoğan afkomstig van een voormalige vriend, zo bleek tijdens het kort geding dat het Kamerlid aanspande tegen de fractie van Volt. "Zij gaf hem een jaarcontract, dat niet werd verlengd", zei Knoops. Het ontaardde volgens hem in een "verzuurde vriendschap" waarna haar gedrag een "intimiderende" en "grensoverschrijdende" lading zou krijgen bij de melder.
Sterke vrouw
Volgens Knoops willen meerdere mensen in de fractie van haar af. Hij noemde vier voorbeelden uit de rij van dertien meldingen. "Een kan niet tegen haar omdat ze een sterke vrouw is. Een wil haar functie overnemen. Een wil geen concurrentie bij de verkiezing van het Europees Parlement. Een vond het vervelend dat ze kritiek kreeg op haar werk."
Ook werd haar een problematische relatie met alcohol verweten, wat Knoops totale nonsens noemt. Volgens Knoops is het niet aan Volt om te bepalen wat grensoverschrijdend gedrag is. "Het gaat hier niet om het vaststellen van het bewijs. We moeten uitermate voorzichtig zijn met het bericht dat er dertien meldingen zijn, zeker met de term grensoverschrijdend erbij. Dat moet nog blijken uit onafhankelijk onderzoek."
Genânte vragen
Knoops betoogde dat de term grensoverschrijdend gedrag bij het grote publiek al snel in verband wordt gebracht met seksueel grensoverschrijdend gedrag. De beschuldigingen hebben grote impact op Gündoğan. "Ze is simpelweg voor de bus gegooid. Volt heeft zich niet bekommerd over de gevolgen", aldus Knoops.
De politica kreeg op het schoolplein van haar kind "vreselijk gênante vragen". Zo geloofden mensen dat ze foto's had gestuurd naar vrouwen. Ook kreeg ze oneerbare voorstellen via sociale media. "Ze werd zelf slachtoffer van grensoverschrijdend gedrag."
Meer uit Binnenland
KESSEL (ANP) - Voor het gebied rond de grote natuurbrand tussen de Limburgse plaatsen Helden en Kessel geldt een noodverordening. Het gebied is afgesloten, meldt de gemeente Peel en Maas.
25 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer kan op het militaire oefenterrein in 't Harde alleen vanaf de paden blussen, omdat er munitie in het veld ligt. Alleen gepantserde voertuigen van Defensie mogen uit veiligheidsoverwegingen het terrein op. De munitie kan door de warme grond ontploffen, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio aan een verslaggever ter plaatse. De brand is nog niet onder controle.
51 minuten geledenKESSEL (ANP) - Burgemeester Bob Vostermans van Peel en Maas roept inwoners van zijn gemeente op weg te blijven bij de Heldense Bossen. In dat gebied tussen Kessel en Helden woedt momenteel een grote natuurbrand. "Het is daar niet veilig. Geef hulpdiensten de ruimte hun werk te doen."
1 uur geledenNUNSPEET (ANP) - De uitzonderlijk grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij het Gelderse 't Harde is de afgelopen nacht "helaas niet kleiner geworden", meldde een woordvoerder van de veiligheidsregio donderdagochtend. "Vannacht is de brandweer bezig geweest met het beheersen en het bewaken van het vuur. De aankomende uren zijn cruciaal: de wind rukt aan, waardoor weer meer rook- en stankoverlast mogelijk is."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar kregen 477.000 jongeren jeugdzorg, 2,8 procent minder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Met uitzondering van het coronajaar 2020 is er voor het eerst sinds 2015 sprake van een daling. In dat jaar werden gemeenten verantwoordelijk voor de jeugdzorg en is het CBS de gegevens gaan bijhouden. Vooral het aantal jongeren met jeugdhulp en jeugdbescherming nam af, terwijl jeugdreclassering wel toenam.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de eerste drie maanden van dit jaar vroegen bijna 6000 mensen voor het eerst asiel aan in Nederland, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is een derde meer dan in dezelfde periode een jaar eerder, maar wel minder dan in het laatste kwartaal van vorig jaar.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achter de hoge plaats van Nederland op de internationale Press Freedom Index gaat "een zorgwekkend beeld" schuil. Dat stelt de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) op basis van onder meer de nationale Persvrijheidsmonitor 2025, die ook donderdag is verschenen.
4 uur geleden