Advocaat rekent op versterkingen in transferperiode
ARNHEM (ANP) - Dick Advocaat hoopt dat hij komende maand bij Feyenoord enkele nieuwe spelers tot zijn beschikking krijgt als de transfermarkt weer open gaat. De 73-jarige trainer heeft al het hele seizoen te maken met veel blessuregevallen. Volgens Advocaat is versterking nodig om zijn selectie op peil te houden.
"We hebben nu weer twee, drie spelers die twee of drie maanden eruit liggen. Dan wordt het een moeilijk verhaal als we niets doen", zei Advocaat na de eerste nederlaag van het seizoen in de Eredivisie, bij Vitesse (1-0). "We kunnen niet iedere wedstrijd blijven worstelen. De leiding van Feyenoord zal toch ook wel begrijpen dat we iets moeten doen. Ze zijn bezig om te kijken of we iets kunnen creëren. Dat moet ook."
De Portugese middenvelder João Teixeira brak afgelopen week op de training een kuitbeen en is voor langere tijd uitgeschakeld. Ook onder anderen Justin Bijlow, Sven van Beek, Ridgeciano Haps, Robert Bozenik en Orkun Kökcü zijn geblesseerd. Leroy Fer maakte tegen Vitesse na twee maanden afwezigheid zijn rentree in de basis. De middenvelder gebaarde na bijna een uur spelen dat hij gewisseld moest worden. Luis Sinisterra, terug na een zware knieblessure, kwam voor Fer in het veld.
"Je zag weer wat voor verschil het maakt voor ons voetbal als Sinisterra erin komt", zei Advocaat. "Dat is een jongen die dreiging heeft, die tegenstanders kan lokken en uitspelen. We hebben niet zoveel van zulke spelers. Maar ja, bij jongens als Fer en Sinisterra moet ik voorlopig met van alles rekening houden. De één mag 55, 60 minuten spelen van de medische staf, de ander 45 minuten. Daar zijn ze heel voorzichtig mee. Maar dat begrijp ik ook wel hoor, na zo'n lange blessure."
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
2 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
5 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
18 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
19 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
20 uur geleden