Advocaat rekent op versterkingen in transferperiode
ARNHEM (ANP) - Dick Advocaat hoopt dat hij komende maand bij Feyenoord enkele nieuwe spelers tot zijn beschikking krijgt als de transfermarkt weer open gaat. De 73-jarige trainer heeft al het hele seizoen te maken met veel blessuregevallen. Volgens Advocaat is versterking nodig om zijn selectie op peil te houden.
"We hebben nu weer twee, drie spelers die twee of drie maanden eruit liggen. Dan wordt het een moeilijk verhaal als we niets doen", zei Advocaat na de eerste nederlaag van het seizoen in de Eredivisie, bij Vitesse (1-0). "We kunnen niet iedere wedstrijd blijven worstelen. De leiding van Feyenoord zal toch ook wel begrijpen dat we iets moeten doen. Ze zijn bezig om te kijken of we iets kunnen creëren. Dat moet ook."
De Portugese middenvelder João Teixeira brak afgelopen week op de training een kuitbeen en is voor langere tijd uitgeschakeld. Ook onder anderen Justin Bijlow, Sven van Beek, Ridgeciano Haps, Robert Bozenik en Orkun Kökcü zijn geblesseerd. Leroy Fer maakte tegen Vitesse na twee maanden afwezigheid zijn rentree in de basis. De middenvelder gebaarde na bijna een uur spelen dat hij gewisseld moest worden. Luis Sinisterra, terug na een zware knieblessure, kwam voor Fer in het veld.
"Je zag weer wat voor verschil het maakt voor ons voetbal als Sinisterra erin komt", zei Advocaat. "Dat is een jongen die dreiging heeft, die tegenstanders kan lokken en uitspelen. We hebben niet zoveel van zulke spelers. Maar ja, bij jongens als Fer en Sinisterra moet ik voorlopig met van alles rekening houden. De één mag 55, 60 minuten spelen van de medische staf, de ander 45 minuten. Daar zijn ze heel voorzichtig mee. Maar dat begrijp ik ook wel hoor, na zo'n lange blessure."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
15 minuten geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
5 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
23 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
23 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
1 dag geleden