Advocaat prijst karakter Feyenoord-spelers
SITTARD (ANP) - Feyenoord-coach Dick Advocaat prees het karakter van zijn ploeg die zich na een vroege achterstand met tien man naar een 3-1-zege knokte bij Fortuna Sittard. "De ploeg heeft al meerdere keren laten zien van een achterstand terug te kunnen komen. Qua karakter en mentaliteit zit het wel goed", zei Advocaat tegen FOX Sports.
"Als je met 1-0 achterkomt en dan nog met tien man komt te staan tegen een ploeg die onderaan staat en de punten hard nodig heeft, heb je met een 3-1-overwinning een prachtige prestatie geleverd", vond de coach. "In de eerste helft speelden we heel goed voetbal volgens mij."
Feyenoord kwam al na 30 seconden op achterstand via Zian Flemming en raakte in de 12e minuut Orkun Kökcü kwijt met een rode kaart. Via een volgens Advocaat geweldig doelpunt van Marcos Senesi en een benutte strafschop van Steven Berghuis gingen de Rotterdammers toch met een voorsprong de rust in.
"In de rust heb ik tegen de jongens gezegd, nu moet je laten zien dat je elkaar wil steunen en wil vechten. Het was niet mooi, maar strijd hebben ze geleverd. Ze zijn echt kapot", zei de coach. "Ik moet de hele achterhoede complimenten geven, de hele ploeg eigenlijk."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
57 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
7 uur geleden