Advocaat prijst karakter Feyenoord-spelers
SITTARD (ANP) - Feyenoord-coach Dick Advocaat prees het karakter van zijn ploeg die zich na een vroege achterstand met tien man naar een 3-1-zege knokte bij Fortuna Sittard. "De ploeg heeft al meerdere keren laten zien van een achterstand terug te kunnen komen. Qua karakter en mentaliteit zit het wel goed", zei Advocaat tegen FOX Sports.
"Als je met 1-0 achterkomt en dan nog met tien man komt te staan tegen een ploeg die onderaan staat en de punten hard nodig heeft, heb je met een 3-1-overwinning een prachtige prestatie geleverd", vond de coach. "In de eerste helft speelden we heel goed voetbal volgens mij."
Feyenoord kwam al na 30 seconden op achterstand via Zian Flemming en raakte in de 12e minuut Orkun Kökcü kwijt met een rode kaart. Via een volgens Advocaat geweldig doelpunt van Marcos Senesi en een benutte strafschop van Steven Berghuis gingen de Rotterdammers toch met een voorsprong de rust in.
"In de rust heb ik tegen de jongens gezegd, nu moet je laten zien dat je elkaar wil steunen en wil vechten. Het was niet mooi, maar strijd hebben ze geleverd. Ze zijn echt kapot", zei de coach. "Ik moet de hele achterhoede complimenten geven, de hele ploeg eigenlijk."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
7 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
17 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
20 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
20 uur geleden