Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat: positieve coronatest hakt erin bij Feyenoord

Advocaat: positieve coronatest hakt erin bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat van Feyenoord heeft geen idee hoe de positieve coronatest binnen zijn selectie is ontstaan. "Dat vind ik het moeilijke aan deze pandemie, hoe krijg je zoiets? Je probeert het zoveel mogelijk te voorkomen, maar het is niet te voorkomen want je ziet het niet", zei de 73-jarige Hagenaar.

Eén van zijn spelers kreeg deze week na twee vrije dagen symptomen die horen bij een coronabesmetting. Een test leverde een positieve uitslag op. Drie andere spelers die langer dan een kwartier in de buurt van de betreffende speler zijn geweest, zijn uit voorzorg in quarantaine gegaan. Het kwartet ontbreekt zondag in de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard.

"Het is de eerste keer sinds oktober dat we hiermee te maken hebben, dat hakt er aardig in", zei Advocaat, die vanwege privacyredenen niet mag zeggen om welke spelers het gaat. "Ja, er zitten spelers bij die ik wilde opstellen. Vanochtend zijn we allemaal weer getest, we weten niet wat hier weer uitkomt. Er kunnen er best meer bij komen."

Enkelblessure

De Deense spits Nicolai Jørgensen ontbreekt tegen Fortuna vanwege een enkelblessure. Jørgensen liet zich vrijdag onderzoeken in het ziekenhuis. "Het is afwachten wie er voor zondag beschikbaar zijn. Lastig? Ja, maar je moet als trainer altijd uitgaan van de spelers die je hebt en niet zeuren over de spelers die je niet hebt. Ik moet werken met de groep die ik heb."

De Hagenaar bekende op de persconferentie dat hij zich gezien zijn leeftijd enige zorgen maakt. "Deze week had ik bij Luis Sinisterra mijn arm om zijn nek, om hem te vertellen wat hij fout deed tegen FC Emmen. Dat doe je heel snel, zonder er bij na te denken", zei Advocaat. "Ik ben heel fit, maar als het zo dichtbij komt, ga je je toch wel zorgen maken. Je hoort altijd dat het op een bepaalde leeftijd dubbel zo hard aankomt."

Feyenoord heeft met Casper van Eijck een gerenommeerde clubarts, die ook in het Erasmus MC werkt. "Ik vroeg al aan Casper of hij stiekem even in die la met vaccins kan duiken, maar dat lukte niet", zei Advocaat met een knipoog. "Maar ik ben snel aan de beurt hoor. Misschien ga ik straks wel even bellen, dat schijnt te helpen zeggen ze."

Meer uit Voetbal

Koploper ADO Den Haag rekent af met Roda JC

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.

9 uur geleden
Twente weet ondanks vele kansen niet te scoren tegen Telstar

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.

9 uur geleden
Guardiola toe aan duizendste wedstrijd als coach

MANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.

15 uur geleden
Bij Ajax mislukte Forbs voor het eerst opgeroepen voor Portugal

LISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.

17 uur geleden
Voetbalsters oefenen tegen Portugal en Zuid-Korea

ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.

17 uur geleden
PSV met bijna fitte selectie richting topper tegen AZ

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.

17 uur geleden
Sliti, Ouaissa, Oufkir en Haen debuteren in selectie Jong Oranje

ZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.

18 uur geleden