Advocaat Peter Schouten hervat zijn werk
BREDA (ANP) - Peter Schouten hervat maandag zijn werk als advocaat, zo laat hij op Twitter weten. De Bredase raadsman staat kroongetuige Nabil B. bij in het liquidatieproces Marengo - rond topcrimineel Taghi - en stopte tijdelijk met zijn werkzaamheden nadat misdaadjournalist Peter R. de Vries op 6 juli werd neergeschoten. De Vries was een vriend van Schouten en fungeerde als adviseur en vertrouwenspersoon van B.
Schouten bedankt iedereen die hem de afgelopen weken heeft gesteund. "Ik heb de afgelopen weken als persoon kracht gezocht en gevonden bij de vele mensen die mij gesteund hebben op Twitter. Dat voelde - hoe triest de omstandigheden ook zijn - als een warm bad van medeleven. Dank u allemaal", twittert hij.
De advocaat had een paar dagen na de aanslag op De Vries al laten weten door te zullen gaan met de verdediging van B. en zich niet te laten afschrikken.
De Vries overleed op 15 juli aan zijn verwondingen. Woensdag kon het publiek een laatste groet brengen aan de misdaadverslaggever, donderdag namen familie, vrienden en collega's met een besloten dienst in Koninklijk Theater Carré afscheid.
Meer uit Binnenland
ROSMALEN (ANP) - Aan de Waterleidingstraat ten oosten van de Brabantse plaats Rosmalen is een grote natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio. Informatie over de inzet van de brandweer en mogelijke gevolgen voor omwonenden kon de brandweer nog niet geven.
34 minuten geledenOOSTRUM (ANP) - Het is voor de vierde keer dit jaar dat er in Nederland een blushelikopter is opgeroepen voor een natuurbrand, meldt een woordvoerder van de Koninklijke Luchtmacht. De veiligheidsregio Limburg-Noord heeft defensie maandag om hulp gevraagd bij het bestrijden van de zeer grote brand die woedt in natuurgebied De Rosmolen bij Oostrum, in de gemeente Venray.
55 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Aanbieders van riviercruises moeten reizen annuleren of aanpassen door de lage waterstanden. Vooral vaartochten naar Duitsland worden niet of in een andere vorm uitgevoerd.
1 uur geledenBREDA (ANP) - De uitlatingen van Sophie Straat tijdens festival Best Kept Secret zijn niet strafbaar. Die conclusie trekt het Openbaar Ministerie Zeeland-West-Brabant. De zangeres kwam in opspraak nadat zij tijdens haar optreden in juni witte mannen opriep naar achteren te gaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Afgelopen weekend hebben opnieuw vele tientallen mensen melding gemaakt van discriminatie rondom evenementen van WorldPride in Amsterdam. Ook vorig weekend, tijdens de start van WorldPride, was dat het geval. De cijfers laten volgens organisatie RITA zien dat veel lhbt+'ers zich nog altijd onveilig voelen in de openbare ruimte. "Het gaat niet zozeer om de cijfers. Dit is een signaal dat er iets moet veranderen", zegt een woordvoerder.
2 uur geledenOOSTRUM (ANP) - In natuurgebied De Rosmolen woedt een "zeer grote brand", aldus veiligheidsregio Limburg-Noord. De brandweer is bezig de brand te bestrijden met "zeer veel mensen en voertuigen".
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft maandag de 30-jarige Corné H. conform de eis van het Openbaar Ministerie veroordeeld tot een jaar voorwaardelijke gevangenisstraf voor de gijzeling van medewerkers van de penitentiaire inrichting (PI) in Vught.
2 uur geleden