Advocaat Peter Schouten hervat zijn werk
BREDA (ANP) - Peter Schouten hervat maandag zijn werk als advocaat, zo laat hij op Twitter weten. De Bredase raadsman staat kroongetuige Nabil B. bij in het liquidatieproces Marengo - rond topcrimineel Taghi - en stopte tijdelijk met zijn werkzaamheden nadat misdaadjournalist Peter R. de Vries op 6 juli werd neergeschoten. De Vries was een vriend van Schouten en fungeerde als adviseur en vertrouwenspersoon van B.
Schouten bedankt iedereen die hem de afgelopen weken heeft gesteund. "Ik heb de afgelopen weken als persoon kracht gezocht en gevonden bij de vele mensen die mij gesteund hebben op Twitter. Dat voelde - hoe triest de omstandigheden ook zijn - als een warm bad van medeleven. Dank u allemaal", twittert hij.
De advocaat had een paar dagen na de aanslag op De Vries al laten weten door te zullen gaan met de verdediging van B. en zich niet te laten afschrikken.
De Vries overleed op 15 juli aan zijn verwondingen. Woensdag kon het publiek een laatste groet brengen aan de misdaadverslaggever, donderdag namen familie, vrienden en collega's met een besloten dienst in Koninklijk Theater Carré afscheid.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Zowel de steun voor de monarchie als de rapportcijfers voor koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia blijven dit jaar gelijk ten opzichte van vorig jaar. Dat staat in de jaarlijkse NOS Koningsdagenquête 2026, uitgevoerd door Ipsos I&O. In de afgelopen jaren namen de steun voor de monarchie en de rapportcijfers nog licht toe.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
18 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
20 uur geleden