Advocaat oudste trainer ooit in de eredivisie
ZWOLLE (ANP) - Dick Advocaat heeft Foppe de Haan afgelost als oudste trainer ooit in de eredivisie. De Hagenaar nam zaterdag bij de start van de nieuwe competitie op een leeftijd van 72 jaar en 351 dagen plaats op de bank bij Feyenoord voor de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle. De Haan was 72 jaar en 317 dagen oud toen hij zijn laatste wedstrijd in de eredivisie coachte, op 8 mei 2016 in dienst van sc Heerenveen.
Advocaat, die al sinds de jaren 80 trainer is, hecht zelf weinig waarde aan zijn record. "Wat ik daarvan vind? Niet speciaals", zei de oud-bondscoach van Oranje een dag voor het duel met PEC Zwolle. "Ik kijk uit naar de wedstrijd, daar gaat het om."
Advocaat heeft de laatste jaren vaak geroepen dat hij aan zijn laatste trainersklus bezig is. Toch hapte hij vorig jaar weer toe, toen Feyenoord hem benaderde als opvolger van de opgestapte Jaap Stam. In april besloot hij nog een jaar door te gaan.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
6 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
10 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
10 uur geleden