Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat oudste trainer ooit in de eredivisie

Advocaat oudste trainer ooit in de eredivisie

ZWOLLE (ANP) - Dick Advocaat heeft Foppe de Haan afgelost als oudste trainer ooit in de eredivisie. De Hagenaar nam zaterdag bij de start van de nieuwe competitie op een leeftijd van 72 jaar en 351 dagen plaats op de bank bij Feyenoord voor de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle. De Haan was 72 jaar en 317 dagen oud toen hij zijn laatste wedstrijd in de eredivisie coachte, op 8 mei 2016 in dienst van sc Heerenveen.

Advocaat, die al sinds de jaren 80 trainer is, hecht zelf weinig waarde aan zijn record. "Wat ik daarvan vind? Niet speciaals", zei de oud-bondscoach van Oranje een dag voor het duel met PEC Zwolle. "Ik kijk uit naar de wedstrijd, daar gaat het om."

Advocaat heeft de laatste jaren vaak geroepen dat hij aan zijn laatste trainersklus bezig is. Toch hapte hij vorig jaar weer toe, toen Feyenoord hem benaderde als opvolger van de opgestapte Jaap Stam. In april besloot hij nog een jaar door te gaan.

Meer uit Voetbal

Chelsea bevestigt komst van trainer Alonso

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.

31 minuten geleden
Spaanse trainer Alonso lijkt dicht bij overgang naar Chelsea

MADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.

46 minuten geleden
Voetballers Iran maandag naar WK-trainingskamp in Turkije

TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.

11 uur geleden
Cristiano Ronaldo verliest met Al Nassr finale Aziatisch toernooi

RIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.

12 uur geleden
Willem II naar finale play-offs na zege op Almere City

TILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.

12 uur geleden
Afellay stopt na seizoen als assistent-trainer bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.

12 uur geleden
Vrouwen FC Twente kloppen PSV na strafschoppen en winnen beker

ROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).

13 uur geleden