Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat: Navalni verliest 8 kilo in twee weken

Advocaat: Navalni verliest 8 kilo in twee weken

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni is volgens zijn advocaat erg ziek en krijgt geen behandeling in de gevangenis. Hij zou in de afgelopen twee weken 8 kilo hebben verloren. Dat baseert de advocaat Vadim Kobzev op het medisch dossier van Navalni.

Kobzev schrijft op Twitter dat er in de nacht van vrijdag op zaterdag een ambulance moest komen naar Navalni's cel, vanwege een erger wordende pijn in zijn maag. De moeder van de 46-jarige Navalni zou medicijnen hebben gestuurd naar haar zoon, maar die worden steevast teruggestuurd.

De advocaten van Navalni hebben al vaker de noodklok geluid over de gezondheid van hun cliënt sinds hij vastzit in Rusland. In 2021 ging de Kremlincriticus zelf in hongerstaking omdat hij geen toegang kreeg tot een dokter naar keuze. Navalni wordt ook regelmatig in isolatie geplaatst in de gevangenis.

Navalni zit een celstraf uit van 11,5 jaar.

Meer uit Buitenland

Canada sluit zich aan bij Europees-Japanse defensiesamenwerking

OTTAWA (ANP/RTR) - Canada sluit zich aan bij het Brits-Italiaans-Japanse project om een opvolger te ontwikkelen voor de gevechtstoestellen Eurofighter Typhoon en Mitsubishi F-2, het Global Combat Air Programme (GCAP). Binnen dat internationale samenwerkingsproject krijgt het de rol van waarnemersstaat, waarmee het inzicht krijgt in zaken als de technologische vernuftigheden van het toestel en de levering daarvan wanneer de 'Tempest' klaar is. Ottawa draagt als waarnemersstaat niet financieel bij aan het programma.

10 minuten geleden
Spanje komt met wetsvoorstel voor tabaksverbod in publieke ruimte

MADRID (ANP/AFP) - Het Spaanse kabinet heeft ingestemd met een wetsvoorstel voor een rookverbod in de openbare ruimte. Het verbod moet gaan gelden voor onder meer terrassen, parken en stranden.

35 minuten geleden
Libanees leger meldt Israëlische beschietingen bij proefgebied

ZAWTAR EL GHARBIYEH (ANP/AFP) - Het Libanese leger zegt dat Israëlische troepen hebben geschoten in de buurt van Zawtar el Gharbiyeh. Dat dorp in het zuiden van Libanon is aangemerkt als proefgebied waaruit Israël zich moest terugtrekken. Dat zou dinsdag zijn gebeurd, waarna het Libanese leger de controle overnam.

42 minuten geleden
Moord op Britse Ann Widdecombe vastgelegd op camera

LONDEN (ANP/RTR) - De moord op de Britse oud-politica Ann Widdecombe is vastgelegd op een camera in haar huis. Dat melden aanklagers in een rechtbank in Londen. Op de beelden is te zien hoe ze 21 keer met een hamer op haar hoofd werd geslagen.

1 uur geleden
Hongaarse aanklagers nemen dataservers partij Orbán in beslag

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Hongaarse aanklagers zijn binnengevallen bij een datacentrum in een onderzoek naar Fidesz, de partij van de Hongaarse oud-premier Viktor Orbán. Justitie was volgens Fidesz uit op het hele communicatiesysteem van de partij.

1 uur geleden
EU stopt subsidie Venetiaans kunstfestival om deelname Rusland

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie stopt de financiering van het prestigieuze kunstfestival de Biënnale van Venetië, vanwege de Russische deelname van dit jaar. Een woordvoerder van de Europese Commissie laat weten de lopende subsidie van 2 miljoen euro te beëindigen.

1 uur geleden
Verdachte van schietpartij Duitse Stade pleegt zelfmoord in cel

STADE (ANP/AFP) - De man die ervan verdacht wordt zes mensen te hebben doodgeschoten in het Noord-Duitse Stade vorige maand, heeft zelfmoord gepleegd in de gevangenis. Dat meldden functionarissen.

2 uur geleden