Advocaat: Navalni verliest 8 kilo in twee weken
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni is volgens zijn advocaat erg ziek en krijgt geen behandeling in de gevangenis. Hij zou in de afgelopen twee weken 8 kilo hebben verloren. Dat baseert de advocaat Vadim Kobzev op het medisch dossier van Navalni.
Kobzev schrijft op Twitter dat er in de nacht van vrijdag op zaterdag een ambulance moest komen naar Navalni's cel, vanwege een erger wordende pijn in zijn maag. De moeder van de 46-jarige Navalni zou medicijnen hebben gestuurd naar haar zoon, maar die worden steevast teruggestuurd.
De advocaten van Navalni hebben al vaker de noodklok geluid over de gezondheid van hun cliënt sinds hij vastzit in Rusland. In 2021 ging de Kremlincriticus zelf in hongerstaking omdat hij geen toegang kreeg tot een dokter naar keuze. Navalni wordt ook regelmatig in isolatie geplaatst in de gevangenis.
Navalni zit een celstraf uit van 11,5 jaar.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft zondag de naam en een foto gedeeld van de verdachte van de aanrijding tijdens Pride in Berlijn. In het online opsporingsbericht staat dat gezocht wordt naar Abdul B. van 21 jaar.
50 minuten geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo heeft 1354 levens geëist. Dat maakte de regering zaterdag bekend.
4 uur geledenBORDEAUX (ANP/AFP) - De prefectuur van Gironde heeft opdracht gegeven voor de evacuatie van nog eens 55.000 mensen in de buitenwijken van Bordeaux vanwege bosbranden.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Volgens getuigen zijn er bij de vermoedelijke aanrijding met de witte auto op de Pride in Berlijn ook mensen gestoken en gewond geraakt. Dat zegt politiewoordvoerder Florian Nath.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/RTR) - De vermoedelijke aanrijding tijdens de Pride in Berlijn heeft aan zeker één persoon het leven gekost. Ongeveer vijftien personen raakten gewond, meldt de politie. Meerdere van hen zijn levensgevaarlijk gewond.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is stopgezet. De politie meldt dat een voertuig lijkt te zijn ingereden op mensen. Daarbij zijn meerdere personen gewond geraakt.
9 uur geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne houdt er rekening mee dat Rusland opnieuw een beroep gaat doen op bondgenoot Noord-Korea. Het regime van dictator Kim Jong-un kan tienduizenden extra militairen en militair materieel leveren, stelde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een toespraak.
9 uur geleden