
Advocaat: Navalni verliest 8 kilo in twee weken
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni is volgens zijn advocaat erg ziek en krijgt geen behandeling in de gevangenis. Hij zou in de afgelopen twee weken 8 kilo hebben verloren. Dat baseert de advocaat Vadim Kobzev op het medisch dossier van Navalni.
Kobzev schrijft op Twitter dat er in de nacht van vrijdag op zaterdag een ambulance moest komen naar Navalni's cel, vanwege een erger wordende pijn in zijn maag. De moeder van de 46-jarige Navalni zou medicijnen hebben gestuurd naar haar zoon, maar die worden steevast teruggestuurd.
De advocaten van Navalni hebben al vaker de noodklok geluid over de gezondheid van hun cliënt sinds hij vastzit in Rusland. In 2021 ging de Kremlincriticus zelf in hongerstaking omdat hij geen toegang kreeg tot een dokter naar keuze. Navalni wordt ook regelmatig in isolatie geplaatst in de gevangenis.
Navalni zit een celstraf uit van 11,5 jaar.
Meer uit Buitenland
PHOENIX (ANP/RTR) - Een vliegtuigongeluk in de Amerikaanse staat Arizona heeft aan zeker één persoon het leven gekost. Vier anderen raakten gewond. Een privévliegtuig raakte bij de landing op Scottsdale Airport bij Phoenix van de baan en botste op een geparkeerde jet.
1 uur geledenATHENE (ANP) - Het Griekse eiland Santorini is maandagavond getroffen door een aardbeving met een kracht van 5.3, meldt de Griekse omroep ERT. Dat is de krachtigste beving sinds de seismische activiteit in het gebied rond Santorini eind januari begon. In de afgelopen weken heeft de universiteit van Athene 12.800 bevingen gemeten, meldt de omroep.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een einde te maken aan het bestand tussen Hamas en Israël. Als Hamas de gijzelaars niet vrijlaat, "breekt de hel los", zei Trump tegen verslaggevers in het Witte Huis.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Oekraïne-gezant Keith Kellogg reist volgende week voor het eerst af naar Oekraïne, meldt CNN. Hij is komend weekend nog op de Veiligheidsconferentie in München om over de oorlog te praten en trekt daarna verder naar Kyiv.
7 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De bemiddelaars van het staakt-het-vuren tussen Israël en Hamas vrezen dat het akkoord ineen kan storten, nu Hamas de volgende gevangenenruil heeft uitgesteld. Dat zeggen Egyptische veiligheidsbronnen tegen persbureau Reuters.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft vrijdag een ontmoeting met de Amerikaanse vicepresident J.D. Vance, tijdens de Veiligheidsconferentie in München. President Donald Trump zei afgelopen vrijdag nog dat hij deze week "waarschijnlijk" zelf met Zelensky zou spreken in Washington.
11 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz noemt de aankondiging van Hamas om de volgende gevangenenruil uit te stellen een "absolute schending" van het bestand. Hij zegt dat hij het leger opdracht heeft gegeven zich in de hoogste staat van paraatheid te brengen en zich voor te bereiden op "elk mogelijk scenario in Gaza".
11 uur geleden