Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat: Navalni verliest 8 kilo in twee weken

Advocaat: Navalni verliest 8 kilo in twee weken

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni is volgens zijn advocaat erg ziek en krijgt geen behandeling in de gevangenis. Hij zou in de afgelopen twee weken 8 kilo hebben verloren. Dat baseert de advocaat Vadim Kobzev op het medisch dossier van Navalni.

Kobzev schrijft op Twitter dat er in de nacht van vrijdag op zaterdag een ambulance moest komen naar Navalni's cel, vanwege een erger wordende pijn in zijn maag. De moeder van de 46-jarige Navalni zou medicijnen hebben gestuurd naar haar zoon, maar die worden steevast teruggestuurd.

De advocaten van Navalni hebben al vaker de noodklok geluid over de gezondheid van hun cliënt sinds hij vastzit in Rusland. In 2021 ging de Kremlincriticus zelf in hongerstaking omdat hij geen toegang kreeg tot een dokter naar keuze. Navalni wordt ook regelmatig in isolatie geplaatst in de gevangenis.

Navalni zit een celstraf uit van 11,5 jaar.

Meer uit Buitenland

WSJ: Trump vroeg Musk Starlink-beperkingen Oekraïne op te heffen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Starlink-eigenaar en techmiljardair Elon Musk gebeld en gevraagd om de beperkingen op het Starlink-netwerk in Oekraïne op te heffen. Dit melden Amerikaanse functionarissen aan The Wall Street Journal.

48 minuten geleden
Schilderij van Monet voor recordbedrag geveild in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Op een veiling bij Sotheby's in Parijs is het schilderij Iris van Claude Monet verkocht voor 50 miljoen euro. Het is daarmee het duurste kunstwerk ooit verkocht op een veiling in Frankrijk. De opbrengst werd vooraf geschat tussen de 22 en 30 miljoen euro.

1 uur geleden
Duizenden demonstreren in Polen voor abortusrechten

WARSCHAU (ANP/AFP) - Duizenden mensen in verschillende steden in Polen zijn de straat op gegaan voor abortusrechten. Het is zes jaar geleden dat de regering van de conservatief-nationalistische partij PiS abortus zo goed als verboden maakte in Polen. Enkel in uitzonderlijke gevallen, zoals na een verkrachting of incest, is het nog toegestaan om een abortus te ondergaan.

3 uur geleden
Meer dan 200 celstraffen uitgedeeld na rellen in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn na de rellen van afgelopen zaterdag 217 mensen veroordeeld tot celstraffen na spoedprocedures, maakte justitieminister Gérald Darmanin donderdag bekend. Zo'n 2700 mensen zijn opgepakt vanwege de rellen.

5 uur geleden
Canada en Turkije halen banden aan bij bezoek Carney aan Erdogan

ANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Canada en Turkije gaan meer met elkaar samenwerken, vooral op het gebied van handel, energie en defensie. De Canadese premier Mark Carney was op bezoek bij de Turkse president Recep Tayyip Erdogan om de nauwere samenwerking te bezegelen.

5 uur geleden
Studentenprotest in Parijs mag van rechter toch doorgaan

PARIJS (ANP) - Een studentenprotest in de binnenstad van Parijs mag donderdag toch doorgaan. Een rechter heeft het verbod opgeschort, schrijven Franse media. Het protest moest om 14.00 uur van start gaan, maar werd rond dat tijdstip goedgekeurd. Volgens Le Parisien is de mars van de studentenbeweging Interfac inmiddels begonnen.

8 uur geleden
Zelensky beticht Rusland van inzet clustermunitie tegen Kyiv

KYIV (ANP) - Bij de nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne zijn drie ballistische raketten met clustermunitie ingezet. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Dergelijke munitie springt open voordat ze inslaat, om uiteen te vallen in meerdere kleinere springkoppen en zo meer schade aan te richten.

8 uur geleden