Advocaat: Navalni verliest 8 kilo in twee weken
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni is volgens zijn advocaat erg ziek en krijgt geen behandeling in de gevangenis. Hij zou in de afgelopen twee weken 8 kilo hebben verloren. Dat baseert de advocaat Vadim Kobzev op het medisch dossier van Navalni.
Kobzev schrijft op Twitter dat er in de nacht van vrijdag op zaterdag een ambulance moest komen naar Navalni's cel, vanwege een erger wordende pijn in zijn maag. De moeder van de 46-jarige Navalni zou medicijnen hebben gestuurd naar haar zoon, maar die worden steevast teruggestuurd.
De advocaten van Navalni hebben al vaker de noodklok geluid over de gezondheid van hun cliënt sinds hij vastzit in Rusland. In 2021 ging de Kremlincriticus zelf in hongerstaking omdat hij geen toegang kreeg tot een dokter naar keuze. Navalni wordt ook regelmatig in isolatie geplaatst in de gevangenis.
Navalni zit een celstraf uit van 11,5 jaar.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - Het Zuid-Koreaanse leger meldt dat Pyongyang maandagochtend "meerdere ballistische raketten" in de richting van de Japanse Zee had afgevuurd, nadat het aanvankelijk melding had gemaakt van een "niet-geïdentificeerd projectiel".
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft zondag verboden om omstreden tv-spotjes waarin president Donald Trump zelf te zien is nog langer uit te zenden. De reclames waren met belastinggeld betaald en sinds eind september op tv te zien, in aanloop naar de midterms volgende maand.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu laat een onderzoek instellen naar de anonieme bronnen die in de bekroonde documentaire NAZA over de oorlog in Gaza voorkomen. Hij heeft "de stafchef van het leger, het hoofd van veiligheidsdienst Shin Bet en de landsadvocaat" aan het werk gezet, aldus een verklaring van zijn kantoor.
8 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Rusland een energiecentrale heeft aangevallen nadat de Amerikaanse president Donald Trump een "energiebestand" tussen de twee landen had aangekondigd.
8 uur geledenKHARTOEM (ANP/AFP/DPA) - Door luchtaanvallen zaterdag op een goudmijn aan de grens tussen Soedan en Egypte zijn tientallen mensen om het leven gekomen. Dat meldt onder meer Sudan Doctors Network, een vereniging van medische professionals.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele tienduizenden mensen hebben zondag deelgenomen aan de Klimaatmars 2026 in de Belgische hoofdstad Brussel. Officiële deelnamecijfers van de politie en organisatie volgen nog, aldus persbureau Belga.
11 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een dag na de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad heeft een onbekend projectiel opnieuw een terminal van de luchthaven geraakt, meldt de door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie die strijdt tegen de Houthi-rebellen in Jemen. Volgens de Saudische luchtvaartautoriteit is door de aanval een onbekend aantal mensen gewond geraakt.
13 uur geleden