Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat: moordzaak-Wiersum moet weg uit Amsterdam

Advocaat: moordzaak-Wiersum moet weg uit Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De strafzaak rond de moord op advocaat Derk Wiersum moet niet worden behandeld door de rechtbank in Amsterdam. Dat vindt Job Knoester, advocaat van een van de mannen die wordt verdacht van rechtstreekse betrokkenheid bij de moord. Hij verzocht woensdag tijdens een tussentijdse zitting in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp de zaak naar een andere rechtbank te verwijzen, omdat de Amsterdamse rechtbank niet onbevangen naar de zaak zou kunnen kijken.

Wiersum werkte als advocaat in de hoofdstad en zijn gewelddadige dood heeft de rechtbank vorig jaar diep geschokt. Daar gaf de rechtbank ook uiting aan, door een bijeenkomst te organiseren en een persbericht uit te brengen waarin uiting werd gegeven aan het verdriet, zo zette Knoester uiteen. Het verdriet is begrijpelijk, vindt de raadsman, maar de vraag is of een rechtbank een zaak rond zo veel verdriet wel kan behandelen.

Daarnaast wees de raadsman erop dat de rechtbank op de website rechtspraak.nl spreekt over de zaak als de "dodelijke aanslag" op advocaat Wiersum. Volgens Knoester loopt de rechtbank daarmee op de zaken vooruit en toont zij zich niet onbevangen. Een dodelijke aanslag is het scenario van het Openbaar Ministerie, aldus Knoester. Volgens het OM is de moord het werk van de mocromaffia en komt de opdracht ertoe van Ridouan Taghi. Wiersum was de advocaat van Nabil B., de kroongetuige in de zaak tegen Taghi en een groep medeverdachten. Taghi c.s. worden verdacht van een reeks liquidaties.

Organiserende rol

Het OM verdenkt een neef van Taghi, Anouar, ervan dat hij een organiserende rol heeft gespeeld bij de moord op Wiersum. Zijn advocaat verzocht eerder al de zaak onder te brengen bij een andere rechtbank. Dat verzoek werd afgewezen.

Knoester staat verdachte Moreno B. bij, die woensdag zelf niet in de rechtszaal verscheen. De andere verdachte is Giƫrmo B. (geen familie). Derk Wiersum werd op 18 september nabij zijn huis in Amsterdam-Buitenveldert doodgeschoten.

Meer uit Binnenland

Ruim 9 procent meer drugsmisdrijven in eerste halfjaar

DEN HAAG (ANP) - De politie registreerde in de eerste zes maanden van 2026 ruim 9 procent meer drugsmisdrijven dan in dezelfde periode een jaar eerder. Afgelopen halfjaar waren er bijna 7900 geregistreerde gevallen van drugsmisdrijven, tegenover ruim 7200 in de eerste jaarhelft van 2025.

45 minuten geleden
Twee mensen omgekomen bij auto-ongeluk in Dirksland, Zuid-Holland

DIRKSLAND (ANP) - Twee mensen zijn in de nacht van zondag op maandag om het leven gekomen bij "een zwaar enkelzijdig ongeval" op de Westdijk in Dirksland. Dat maakte de politie bekend op X.

1 uur geleden
Gewonde door grote brand in woning in Drentse Bovensmilde

BOVENSMILDE (ANP) - In een woning aan de Kanaalweg in het Drentse Bovensmilde heeft zondagavond een grote brand gewoed. Een persoon die nog in de woning aanwezig was, is naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerster van de veiligheidsregio. Hoe het slachtoffer er op dit moment aan toe is, is niet bekend.

9 uur geleden
Vrachtwagenverbod Merwedebrug nog niet bij iedereen ingedaald

GORINCHEM (ANP) - Over de Merwedebrug bij Gorinchem rijden zondag nog wel wat vrachtwagens, ondanks het verbod dat Rijkswaterstaat uit voorzorg heeft ingesteld. Chauffeurs riskeren daarmee een boete, zegt een woordvoerster van de politie desgevraagd. "We zijn daar niet continu aanwezig, maar als we overtredingen zien, treden we op." De politie en Rijkswaterstaat roepen het vrachtverkeer op zich aan het verbod te houden.

17 uur geleden
Opvarende van gezonken duwboot in Amsterdamse Coenhaven gevonden

AMSTERDAM (ANP) - De opvarende van een gezonken duwboot in de Coenhaven in Amsterdam is zondag gevonden. De persoon is overleden, zegt een woordvoerster van de politie Amsterdam. Het Landelijk Team Onderwaterzoekingen zocht sinds zaterdagochtend naar de vermiste opvarende.

20 uur geleden
Parkeren weer toegestaan in Haagse straat waar drugslab zat

DEN HAAG (ANP) - Het is sinds afgelopen nacht weer toegestaan om te parkeren in de Haagse Meidoornstraat, waar vrijdag een drugslab werd gevonden. De gemeente Den Haag meldt op X dat de laatste hekken in de straat rond 01.00 uur zijn weggehaald. Zaterdagavond laat mochten bewoners van ontruimde woningen in de straat weer terug naar hun huis, maar was parkeren nog verboden.

21 uur geleden
Twee gewonden bij steekpartij in woning Helmond

HELMOND (ANP) - Bij een steekincident in een woning in Helmond zijn een man en een vrouw gewond geraakt, zo meldt de politie-eenheid Oost-Brabant op X. De man en de vrouw zijn naar het ziekenhuis gebracht voor verdere medische behandeling.

1 dag geleden