Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat: moordzaak-Wiersum moet weg uit Amsterdam

Advocaat: moordzaak-Wiersum moet weg uit Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De strafzaak rond de moord op advocaat Derk Wiersum moet niet worden behandeld door de rechtbank in Amsterdam. Dat vindt Job Knoester, advocaat van een van de mannen die wordt verdacht van rechtstreekse betrokkenheid bij de moord. Hij verzocht woensdag tijdens een tussentijdse zitting in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp de zaak naar een andere rechtbank te verwijzen, omdat de Amsterdamse rechtbank niet onbevangen naar de zaak zou kunnen kijken.

Wiersum werkte als advocaat in de hoofdstad en zijn gewelddadige dood heeft de rechtbank vorig jaar diep geschokt. Daar gaf de rechtbank ook uiting aan, door een bijeenkomst te organiseren en een persbericht uit te brengen waarin uiting werd gegeven aan het verdriet, zo zette Knoester uiteen. Het verdriet is begrijpelijk, vindt de raadsman, maar de vraag is of een rechtbank een zaak rond zo veel verdriet wel kan behandelen.

Daarnaast wees de raadsman erop dat de rechtbank op de website rechtspraak.nl spreekt over de zaak als de "dodelijke aanslag" op advocaat Wiersum. Volgens Knoester loopt de rechtbank daarmee op de zaken vooruit en toont zij zich niet onbevangen. Een dodelijke aanslag is het scenario van het Openbaar Ministerie, aldus Knoester. Volgens het OM is de moord het werk van de mocromaffia en komt de opdracht ertoe van Ridouan Taghi. Wiersum was de advocaat van Nabil B., de kroongetuige in de zaak tegen Taghi en een groep medeverdachten. Taghi c.s. worden verdacht van een reeks liquidaties.

Organiserende rol

Het OM verdenkt een neef van Taghi, Anouar, ervan dat hij een organiserende rol heeft gespeeld bij de moord op Wiersum. Zijn advocaat verzocht eerder al de zaak onder te brengen bij een andere rechtbank. Dat verzoek werd afgewezen.

Knoester staat verdachte Moreno B. bij, die woensdag zelf niet in de rechtszaal verscheen. De andere verdachte is Giërmo B. (geen familie). Derk Wiersum werd op 18 september nabij zijn huis in Amsterdam-Buitenveldert doodgeschoten.

Meer uit Binnenland

Verdachte moord op Lisa heeft bekend

AMSTERDAM (ANP) - De 22-jarige Chris Jude, die verdacht wordt van de moord op Lisa in augustus vorig jaar, heeft bekend. Dat maakte het Openbaar Ministerie woensdag bekend tijdens een tweede inleidende zitting in de rechtbank in Amsterdam. Ook de andere feiten waarvan hij wordt verdacht heeft Jude bekend.

28 minuten geleden
Vogelkenner Nico de Haan (78) overleden

ZEIST (ANP) - Nico de Haan, liefhebber en kenner van vogels en oud-waarnemend directeur van Vogelbescherming Nederland, is overleden. De Haan was 78 jaar. Dat heeft Vogelbescherming Nederland laten weten. De Haan overleed zaterdag. "Meer dan een halve eeuw was hij gezichtsbepalend voor de organisatie en een boegbeeld voor vogels in Nederland", zo omschrijft de organisatie hem.

1 uur geleden
Boeren zetten tientallen verhuisdozen bij provinciehuis Utrecht

UTRECHT (ANP) - Boeren uit de provincie Utrecht hebben bij het provinciehuis tientallen verhuisdozen neergezet. De actie is georganiseerd door LTO Noord en andere landbouworganisaties uit protest tegen het Utrechts Programma Landelijk Gebied (UPLG). Op de dozen zijn leuzen geschreven als "Boeren verdienen respect!" en "Met dit beleid raak ik mijn toekomst kwijt".

2 uur geleden
Friese gedeputeerde: wij kunnen olympisch schaatsen 2030 leveren

LEEUWARDEN (ANP) - "Wij twijfelen er niet aan dat we dit kunnen." De Friese gedeputeerde Abel Kooistra (sport, BBB) weet zeker dat het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen van 2030 prima in ijsstadion Thialf kan worden gehouden. Kooistra keek de eerste dagen van deze Winterspelen in Milaan hoe alles werd georganiseerd en bedacht hoe dat in Heerenveen en omgeving beter zou kunnen. En hij probeerde Thialf op de kaart te zetten als de beste plek om het schaatstoernooi in 2030 te houden.

2 uur geleden
OM eist 12 jaar cel en tbs met dwang tegen zedenverdachte Mark S.

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar celstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Mark S. uit Borculo voor het verkrachten van twee vrouwen en het grootschalig seksueel afpersen van meisjes en vrouwen door te dreigen naaktbeelden van hen te verspreiden. "De verdachte is een compleet gevoelloos, veelkoppig monster", zei de officier van justitie woensdag in de rechtbank in Groningen.

3 uur geleden
Staat doet voldoende tegen PFAS-vervuiling, oordeelt rechtbank

DEN HAAG (ANP) - De overheid hoeft geen aanvullende maatregelen te nemen om PFAS-vervuiling tegen te gaan en mensen beter te beschermen tegen gezondheidsschade door blootstelling aan chemische stoffen die onder deze noemer vallen. Volgens de rechtbank in Den Haag doet de Staat "op dit moment voldoende".

3 uur geleden
Rechters willen meer info over letsel door anticonceptie Essure

UTRECHT (ANP) - Duizenden vrouwen moeten langer wachten op de beslissing of ze een schadevergoeding krijgen voor gezondheidsklachten die zouden zijn veroorzaakt door de anticonceptie Essure van Bayer. De rechtbank in Utrecht zou daar woensdag uitspraak over doen, maar de rechters concluderen dat ze meer informatie nodig hebben.

3 uur geleden