Advocaat: moord bij bed and breakfast door stoppen antipsychotica
DEN BOSCH (ANP) - De moord op een 33-jarige Eindhovense bij een bed and breakfast in Valkenswaard op 1 februari gebeurde doordat verdachte Martien M. was gestopt met antipsychotica. Dat was ermee gestopt omdat zijn vriendin, het uiteindelijke slachtoffer, niet van de medicijnen hield, vertelde zijn advocaat woensdag bij de rechtbank in Den Bosch.
Door het stoppen met zijn medicatie, zei de raadsvrouw, kwam M. weer terecht in een psychose. Daarin had hij wanen over complotten. Hij had het idee dat hij zijn vriendin moest redden van "iets heel ergs", vertelde ze. Martien M. zei zelf weinig bij de rechtbank: "Maar ik wil één ding gezegd hebben. Ik heb zelf de keuze gemaakt om te stoppen met de medicatie. Dat neem ik mezelf kwalijk."
De vrouw werd doodgestoken met een mes en geslagen met een fles, vertelde de officier van justitie. Tijdens het incident kwam de eigenaresse van de bed and breakfast tussenbeide. Ook zij werd daarbij met het mes en de fles aangevallen. Daarom wordt M. behalve van de moord ook verdacht van een poging tot zware mishandeling van die vrouw.
M. stond woensdag voor het eerst in het openbaar voor de rechter. Het onderzoek is nog niet helemaal afgerond. De zaak gaat 5 augustus verder, maar ook dan wordt de zaak nog niet inhoudelijk behandeld.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
13 uur geledenHATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is "blij en opgelucht" dat het nieuwe kabinet 512 miljoen euro per jaar wil investeren in de politie. Met het geld komt er financiële ruimte om de kwaliteit van het politiewerk te verbeteren en de organisatie "bij de tijd te brengen". "Dit draagt direct bij aan de veiligheid in ons land", zegt korpschef Janny Knol.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachten in een proces over de moord op Vincent Jalink in 2016 ontkennen dat zij een opdracht hebben gegeven of ontvangen om de 38-jarige man om te brengen. Jalink werd op de avond van 27 mei van dat jaar bij zijn woning in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten voor de ogen van zijn toen 9-jarige zoontje. Schutter Gideon G. is als enige veroordeeld. Hij kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.
21 uur geleden