Advocaat: moord bij bed and breakfast door stoppen antipsychotica
DEN BOSCH (ANP) - De moord op een 33-jarige Eindhovense bij een bed and breakfast in Valkenswaard op 1 februari gebeurde doordat verdachte Martien M. was gestopt met antipsychotica. Dat was ermee gestopt omdat zijn vriendin, het uiteindelijke slachtoffer, niet van de medicijnen hield, vertelde zijn advocaat woensdag bij de rechtbank in Den Bosch.
Door het stoppen met zijn medicatie, zei de raadsvrouw, kwam M. weer terecht in een psychose. Daarin had hij wanen over complotten. Hij had het idee dat hij zijn vriendin moest redden van "iets heel ergs", vertelde ze. Martien M. zei zelf weinig bij de rechtbank: "Maar ik wil één ding gezegd hebben. Ik heb zelf de keuze gemaakt om te stoppen met de medicatie. Dat neem ik mezelf kwalijk."
De vrouw werd doodgestoken met een mes en geslagen met een fles, vertelde de officier van justitie. Tijdens het incident kwam de eigenaresse van de bed and breakfast tussenbeide. Ook zij werd daarbij met het mes en de fles aangevallen. Daarom wordt M. behalve van de moord ook verdacht van een poging tot zware mishandeling van die vrouw.
M. stond woensdag voor het eerst in het openbaar voor de rechter. Het onderzoek is nog niet helemaal afgerond. De zaak gaat 5 augustus verder, maar ook dan wordt de zaak nog niet inhoudelijk behandeld.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
45 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
1 dag geleden