Advocaat: meer zat er niet in voor Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat hoopte op meer, maar de Hagenaar zag Feyenoord in De Kuip niet verder komen dan 0-0 tegen Heracles Almelo. "Ze werken kei- en keihard om tot een resultaat te komen, dat kan je de jongens niet verwijten. Maar het vernuft is er op dit moment niet", zei Advocaat. "Meer zit er gewoon niet in."
Ook tegen tien man kon Feyenoord geen beslissing forceren. De ploeg van Advocaat verzuimde om optimaal te profiteren van de nederlagen van Ajax en Vitesse een dag eerder. "Het leefde wel bij ons", zei de trainer. "Bij Ajax ging het allemaal geweldig, bij Vitesse ook, maar toch verloren ze zaterdagavond allebei. Wij hadden een redelijk stapje omhoog kunnen zetten, wat een wonder is als je ziet wat hier allemaal sinds juli is gebeurd met blessures en zo. We moeten continu wisselen en toch resultaten halen. Dat breekt je een keer op. Als we hadden gewonnen, hadden we er weer helemaal bij gestaan. Dus zo slecht is het allemaal niet. Maar ja, dan moet je wel winnen."
Donderdag wacht het beslissende duel met Wolfsberger om een plek in de knock-outfase van de Europa League. Feyenoord moet in Oostenrijk winnen om door te gaan. "Maar deze wedstrijd was voor mij net zo cruciaal", zei Advocaat, die linksback Tyrell Malacia in de slotfase moest wisselen. "Hij had last van zijn knie. Of hij donderdag kan spelen? Dat hoop ik wel, ja."
Steven Berghuis begon op eigen verzoek op de bank, maar moest na een uur alsnog invallen. "Ik voelde dat de mentale en fysieke frisheid de laatste wedstrijd afnam", zei de aanvoerder. "Ik wil graag door, maar ik voelde dat ik tegen mijn 'max' aan zat. Er komen nog veel wedstrijden aan, dan wil ik er ook staan."
Meer uit Voetbal
BURNLEY (ANP) - Mats Wieffer heeft Brighton & Hove Albion met twee doelpunten aan een 2-0-overwinning bij Burnley geholpen. De oud-Feyenoorder was mede dankzij twee afgekeurde goals van de thuisploeg de enige doelpuntenmaker van de wedstrijd.
35 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - PSV begint de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam in de Eredivisie met drie wijzigingen in vergelijking met vorige week tegen FC Utrecht. Ryan Flamingo vervangt in het centrum van de verdediging de zwaar geblesseerd geraakte Jerdy Schouten. Op het middenveld doet de 18-jarige Belg Noah Fernandez mee in plaats van Joey Veerman, die lichte klachten heeft. Dennis Man is voorin zijn plaats kwijtgeraakt aan Ricardo Pepi. Ismael Saibari start vermoedelijk als buitenspeler.
59 minuten geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de jacht op koploper Bayern München in eigen huis een kostbare nederlaag geleden tegen Bayer Leverkusen. De landskampioen van 2024 won in Dortmund met 1-0 door een treffer van Robert Andrich.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De 22-jarige titelverdediger was in twee sets te sterk voor de Monegask Valentin Vacherot: 6-4 6-4. In de finale treft de nummer 1 van de wereld de mondiale nummer 2, Jannik Sinner.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dean Gorré stopt als technisch directeur van de voetbalbond van Curaçao. De 55-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en Ajax richt zich vanaf nu alleen op zijn baan als assistent-bondscoach van Fred Rutten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Anthony Correia van Telstar heeft nog geen akkoord bereikt met FC Utrecht om daar komend seizoen als opvolger van Ron Jans aan de slag te gaan. Dat zei hij zaterdagmiddag tegen ESPN, voorafgaand aan het competitieduel tussen beide clubs.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de late overwinning (0-1) bij Sporting Portugal in de kwartfinale van de Champions League geen goed vervolg kunnen geven. In de Premier League ging de koploper in eigen huis met 2-1 onderuit tegen Bournemouth.
2 uur geleden