Advocaat Martien R.: 16 jaar? Ik denk dat het OM dat stoer vindt
DEN BOSCH (ANP) - Advocaat Jan-Hein Kuijpers van vermeend drugs- en wapenhandelaar Martien R. heeft donderdag gelaten gereageerd op de maximaal mogelijke strafeis van zestien jaar cel tegen zijn cliënt. "16 jaar? Ik denk dat ze dat stoer vinden. Ik had al veel onzin gehoord, dit kan er ook nog wel bij", schamperde hij.
R. hoorde donderdag bij de rechtbank in Den Bosch de hoogste straf van alle veertien verdachten in het proces tegen hem. Hij is volgens justitie de "onbetwiste leider, de spil in de criminele organisatie". Volgens justitie maakte R. zich daarnaast schuldig aan cokesmokkel, wapenhandel en witwassen. De zaak is de grootste drugszaak ooit in Brabant.
"Stel, de rechtbank vindt alles bewezen", reageerde de raadsman tegen het ANP. "Dan is dat goed voor een straf van zeven of acht jaar. Nu eisen ze meer dan het dubbele. Het is buiten alle werkelijkheid. Het is te hopen dat de rechtbank het licht ziet."
Normaal gesproken pleiten advocaten in strafzaken nadat justitie met strafeisen komt. In deze zaak boycotten op één na alle verdachten én hun advocaten de zaak. Ze vrezen een oneerlijk proces. "De rechtbank leek in alles dezelfde lijn te volgen als het Openbaar Ministerie", zo legde Kuijpers uit waarom hij niet pleit. "En ik zeg niet dat mijn cliënt overal van moet worden vrijgesproken, maar als er een wapenput gevonden wordt, betekent dat niet per definitie dat Martien aansprakelijk is."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.
5 uur geledenVALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.
6 uur geledenROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.
8 uur geleden