Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat Mallorcaverdachte: cliënt voor de leeuwen gegooid

Advocaat Mallorcaverdachte: cliënt voor de leeuwen gegooid

LELYSTAD (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in de Mallorcazaak Martijn T. in de ogen van zijn advocaat Irene Stas "voor de leeuwen gegooid" door hem tijdens het strafproces aan te houden voor meineed. De raadsvrouw noemde dat donderdag in haar pleidooi ongekend: "Dit is heel kwalijk, het OM is te ver gegaan".

T. werd op 6 oktober tijdens een zitting aangehouden op verdenking van liegen onder ede. T. was met andere verdachten te zien op een in augustus opgedoken Snapchat-filmpje dat vorig jaar juli kort na het geweld is opgenomen in de villa op Mallorca, terwijl hij eerder bij de rechter-commissaris had verklaard dat hij die nacht direct naar bed was gegaan en niet meer had nagepraat over de vechtpartijen, waar hij overigens zelf niet actief aan meedeed.

Na zijn aanhouding bracht hij een nacht door in een politiecel. Zijn advocaat hekelt deze "disproportionele" werkwijze van het OM. Dat T. 26 uur in de cel zat is voor hem traumatisch geweest, zei ze. Volgens haar is de actie van het OM puur voor de beeldvorming geweest in een proces dat al gepaard gaat met een mediacircus: "Er verschenen krantenkoppen dat hij heeft gelogen, artikelen die jaren op het internet blijven."

Vervolging

Het OM weet nog niet of T. vervolgd wordt voor meineed. Die beslissing is aan een andere officier van justitie, liet de aanklager in de Mallorcazaak weten. Stas roept het OM op de zaak snel te seponeren.

De officier noemt de kritiek van Stas onterecht. "Als je onder ede wordt gehoord bij de rechter-commissaris als getuige, dan moet het 100 procent de waarheid zijn. Ook op zitting is hij stevig aan de tand gevoeld over wat er in de villa is gebeurd en ontstond weer de indruk dat hij niet eerlijk was. Hij bleef volhouden dat hij eerst naar de slaapkamer ging", aldus de aanklager. "Op meineed staan hoge straffen en de zaak draait om een mensenleven. Dan mag je heel streng zijn als OM."

Negende verdachte

Het OM vroeg de rechtbank maandag T. vrij te spreken van openlijk geweld. Dat T. desondanks in december als negende verdachte is aangemerkt, is volgens zijn advocaat totaal onterecht en kwam voor haar cliënt "als een volslagen verrassing".

De twaalfdaagse Mallorcazaak nadert het einde. Vrijdag zijn de laatste twee pleidooien.

Meer uit Binnenland

Gemeenteraad Berg en Dal wil minder asielzoekers in hotel Ooij

GROESBEEK (ANP) - De gemeenteraad van Berg en Dal gaat akkoord met het verzoek van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) om asielzoekers op te vangen in een hotel in Ooij. Wel wil de raad dat er geen 86, maar maximaal 64 asielzoekers worden opgevangen. Op die manier voldoet de gemeente aan de spreidingswet.

2 uur geleden
Rapport: nachttrein tussen Schiphol en Lelystad niet rendabel

LELYSTAD (ANP) - De proef met een Arriva-nachttrein die op vrijdag- en zaterdagnacht van Schiphol naar Zwolle en terug rijdt is voor het eerste deel van het traject niet rendabel. Dat blijkt uit een rapport dat vervoersbedrijf Arriva heeft gedeeld met de gemeente Lelystad. Lelystad en Almere betalen voor de proef.

2 uur geleden
Rechter op Aruba veroordeelt agenten voor doodschieten 19-jarige

ORANJESTAD (ANP) - Op Aruba heeft de rechter donderdagmiddag (lokale tijd) twee agenten veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar, waarvan een jaar voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Ze schoten in januari 2025 de 19-jarige Ayden Lanoy dood.

2 uur geleden
Asscher moet kabinet helpen bij afspraak vergroening Tata Steel

DEN HAAG (ANP) - Lodewijk Asscher gaat het kabinet helpen om tot definitieve afspraken te komen met Tata Steel Nederland over vergroening van het staalbedrijf. De voormalige leider van de PvdA wordt ministerieel gezant, schrijft minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer.

2 uur geleden
Twintig aanhoudingen om bezetting gebouw universiteit Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twintig mensen aangehouden voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht (UM). Pro-Palestijnse actievoerders drongen donderdagochtend het pand aan de Oxfordlaan binnen. Rond 17.00 uur zijn zij door de politie uit het gebouw gehaald. Ze worden verdacht van huisvredebreuk en een activist ook van bedreiging.

6 uur geleden
NOS-correspondent Groot Koerkamp mag niet meer in Rusland werken

MOSKOU (ANP) - NOS-correspondent Geert Groot Koerkamp mag in Rusland niet langer zijn werkzaamheden als journalist uitvoeren. Dat heeft de NOS donderdagavond bekendgemaakt. Eerder deze week werd bekend dat een Nederlandse journalist Rusland uit zou worden gezet. Volgens de NOS is de persaccreditatie van Groot Koerkamp ingetrokken, maar mag hij voorlopig wel in Rusland blijven wonen.

6 uur geleden
Nederland wil militaire bijdrage leveren aan openen Hormuz

DEN HAAG (ANP) - Nederland is bereid om een militaire bijdrage te leveren om de vrije doorvaart in de Straat van Hormuz weer mogelijk te maken na het beëindigen van de vijandelijkheden. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) donderdag tijdens een videovergadering van veertig landen over de situatie in de zeestraat.

8 uur geleden