Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat Mallorcaverdachte: cliënt voor de leeuwen gegooid

Advocaat Mallorcaverdachte: cliënt voor de leeuwen gegooid

LELYSTAD (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in de Mallorcazaak Martijn T. in de ogen van zijn advocaat Irene Stas "voor de leeuwen gegooid" door hem tijdens het strafproces aan te houden voor meineed. De raadsvrouw noemde dat donderdag in haar pleidooi ongekend: "Dit is heel kwalijk, het OM is te ver gegaan".

T. werd op 6 oktober tijdens een zitting aangehouden op verdenking van liegen onder ede. T. was met andere verdachten te zien op een in augustus opgedoken Snapchat-filmpje dat vorig jaar juli kort na het geweld is opgenomen in de villa op Mallorca, terwijl hij eerder bij de rechter-commissaris had verklaard dat hij die nacht direct naar bed was gegaan en niet meer had nagepraat over de vechtpartijen, waar hij overigens zelf niet actief aan meedeed.

Na zijn aanhouding bracht hij een nacht door in een politiecel. Zijn advocaat hekelt deze "disproportionele" werkwijze van het OM. Dat T. 26 uur in de cel zat is voor hem traumatisch geweest, zei ze. Volgens haar is de actie van het OM puur voor de beeldvorming geweest in een proces dat al gepaard gaat met een mediacircus: "Er verschenen krantenkoppen dat hij heeft gelogen, artikelen die jaren op het internet blijven."

Vervolging

Het OM weet nog niet of T. vervolgd wordt voor meineed. Die beslissing is aan een andere officier van justitie, liet de aanklager in de Mallorcazaak weten. Stas roept het OM op de zaak snel te seponeren.

De officier noemt de kritiek van Stas onterecht. "Als je onder ede wordt gehoord bij de rechter-commissaris als getuige, dan moet het 100 procent de waarheid zijn. Ook op zitting is hij stevig aan de tand gevoeld over wat er in de villa is gebeurd en ontstond weer de indruk dat hij niet eerlijk was. Hij bleef volhouden dat hij eerst naar de slaapkamer ging", aldus de aanklager. "Op meineed staan hoge straffen en de zaak draait om een mensenleven. Dan mag je heel streng zijn als OM."

Negende verdachte

Het OM vroeg de rechtbank maandag T. vrij te spreken van openlijk geweld. Dat T. desondanks in december als negende verdachte is aangemerkt, is volgens zijn advocaat totaal onterecht en kwam voor haar cliënt "als een volslagen verrassing".

De twaalfdaagse Mallorcazaak nadert het einde. Vrijdag zijn de laatste twee pleidooien.

Meer uit Binnenland

NS heeft week nodig om achterstallig onderhoud in te halen

UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.

16 minuten geleden
OM: verdachte onlinemisbruik maakte 150 slachtoffers

ROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.

25 minuten geleden
Protest tegen Iraans regime bij ambassade in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.

1 uur geleden
Ziekenhuis aansprakelijk nadat gynaecoloog eigen zaad gebruikte

LEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.

1 uur geleden
Verbouwing Leiden Centraal op komst, gaat 674 miljoen euro kosten

LEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.

3 uur geleden
Treinverkeer van en naar Breda rijdt weer na urenlange storing

BREDA (ANP) - Het treinverkeer van en naar Breda rijdt weer. Vanaf 11.45 uur is de normale dienstregeling weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. "Wel zien we nog enkele opgeheven treinen, maar dat zijn sporadische gevallen. Reizigers kunnen weer van A naar B."

3 uur geleden
Misbruik beheerste leven verdachte Barendrechtse zedenzaak

ROTTERDAM (ANP) - "Het was een obsessie. Het beheerste uw leven." Dat zei de voorzitter van de rechtbank in Rotterdam dinsdag tegen Mels van B. (46) uit Barendrecht, verdacht van ernstig seksueel misbruik van tientallen jonge meisjes. De verdachte beaamde de observatie van de rechter.

4 uur geleden