Advocaat lacht om 'crisis', maar maakt zich wel zorgen
ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat moest even lachen toen hij na de onthutsende Europese thuisnederlaag tegen Wolfsberger AC (1-4) de vraag kreeg of Feyenoord nu in een crisissfeer terecht komt. "We verliezen één keer en het is gelijk crisis? Dat is leuk voor de media, maar zo gaat dat niet bij ons hoor. Daar moet je nog wel even op wachten", zei Advocaat. "Wij komen hier wel uit."
Toch erkende Advocaat ook dat hij zich zorgen maakt. Zorgen om het moeizame spel van zijn ploeg, om de vorm van heel wat spelers en om het gebrek aan effectiviteit. Feyenoord incasseerde tegen de huidige nummer 10 van Oostenrijk pas de tweede nederlaag met Advocaat op de bank. In december vorig jaar verloor hij met zijn ploeg in de Europa League bij FC Porto (3-2). In de eredivisie is Feyenoord onder Advocaat nog altijd ongeslagen. En toch mort de achterban.
De Rotterdammers lieten dit seizoen thuis al punten liggen tegen FC Twente en Sparta en ze ontsnapten zondag aan een nederlaag bij RKC. Bijna alles moet bij Feyenoord komen van Steven Berghuis. De aanvoerder maakte in de eredivisie al zes doelpunten en zorgde tegen Wolfsberger kort na rust voor de aansluitingstreffer. De aanvallend ingestelde linksback Ridgeciano Haps scoorde ook al drie keer, maar de andere Feyenoorders grossieren vooral in het missen van kansen.
Vorm
De belangrijkste exponent daarvan is Bryan Linssen. De aanvaller die de afgelopen jaren bij Vitesse zo makkelijk scoorde, worstelt met zijn vorm en zelfvertrouwen. Tegen Wolfsberger AC miste Linssen een open kans op de 2-2, tot frustratie van Advocaat wiens tirade in de lege Kuip duidelijk hoorbaar was. Kort daarna maakten de Oostenrijkers er aan de andere kant 1-3 van en was de wedstrijd gespeeld.
Advocaat ziet Linssen worstelen. "Daar hoef je geen helderziende voor te zijn. Het is vooral zorgelijk dat die jongen iedere week in de spits moet spelen omdat we niets anders hebben. Hij doet zijn best, maar hij is geen spits. Die jongen is een linksbuiten", aldus de Hagenaar, die eerder al zijn onvrede uitte over het uitblijven van een nieuwe spits in de transferperiode. Nicolai Jørgensen is voor de zoveelste keer geblesseerd en ook Robert Bozenik staat aan de kant.
Feyenoord begon donderdag in een 4-4-2-systeem met Linssen en Berghuis voorin en Mark Diemers daar kort achter. "We hadden moeite om elkaar te vinden", erkende Berghuis. "Het was ook pas de eerste keer dat we zo speelden. Met 4-1 thuis verliezen van Wolfsberger is pijnlijk. Het is niet waar we willen zijn met deze club. Maar het is wel de realiteit." Crisis is het nog niet in Rotterdam. Advocaat weet echter wel dat zijn ploeg zondag in Emmen moet winnen om te voorkomen dat het zo ver komt.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.
52 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
5 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
8 uur geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
21 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
21 uur geleden