Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat lacht om 'crisis', maar maakt zich wel zorgen

Advocaat lacht om 'crisis', maar maakt zich wel zorgen

ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat moest even lachen toen hij na de onthutsende Europese thuisnederlaag tegen Wolfsberger AC (1-4) de vraag kreeg of Feyenoord nu in een crisissfeer terecht komt. "We verliezen één keer en het is gelijk crisis? Dat is leuk voor de media, maar zo gaat dat niet bij ons hoor. Daar moet je nog wel even op wachten", zei Advocaat. "Wij komen hier wel uit."

Toch erkende Advocaat ook dat hij zich zorgen maakt. Zorgen om het moeizame spel van zijn ploeg, om de vorm van heel wat spelers en om het gebrek aan effectiviteit. Feyenoord incasseerde tegen de huidige nummer 10 van Oostenrijk pas de tweede nederlaag met Advocaat op de bank. In december vorig jaar verloor hij met zijn ploeg in de Europa League bij FC Porto (3-2). In de eredivisie is Feyenoord onder Advocaat nog altijd ongeslagen. En toch mort de achterban.

De Rotterdammers lieten dit seizoen thuis al punten liggen tegen FC Twente en Sparta en ze ontsnapten zondag aan een nederlaag bij RKC. Bijna alles moet bij Feyenoord komen van Steven Berghuis. De aanvoerder maakte in de eredivisie al zes doelpunten en zorgde tegen Wolfsberger kort na rust voor de aansluitingstreffer. De aanvallend ingestelde linksback Ridgeciano Haps scoorde ook al drie keer, maar de andere Feyenoorders grossieren vooral in het missen van kansen.

Vorm

De belangrijkste exponent daarvan is Bryan Linssen. De aanvaller die de afgelopen jaren bij Vitesse zo makkelijk scoorde, worstelt met zijn vorm en zelfvertrouwen. Tegen Wolfsberger AC miste Linssen een open kans op de 2-2, tot frustratie van Advocaat wiens tirade in de lege Kuip duidelijk hoorbaar was. Kort daarna maakten de Oostenrijkers er aan de andere kant 1-3 van en was de wedstrijd gespeeld.

Advocaat ziet Linssen worstelen. "Daar hoef je geen helderziende voor te zijn. Het is vooral zorgelijk dat die jongen iedere week in de spits moet spelen omdat we niets anders hebben. Hij doet zijn best, maar hij is geen spits. Die jongen is een linksbuiten", aldus de Hagenaar, die eerder al zijn onvrede uitte over het uitblijven van een nieuwe spits in de transferperiode. Nicolai Jørgensen is voor de zoveelste keer geblesseerd en ook Robert Bozenik staat aan de kant.

Feyenoord begon donderdag in een 4-4-2-systeem met Linssen en Berghuis voorin en Mark Diemers daar kort achter. "We hadden moeite om elkaar te vinden", erkende Berghuis. "Het was ook pas de eerste keer dat we zo speelden. Met 4-1 thuis verliezen van Wolfsberger is pijnlijk. Het is niet waar we willen zijn met deze club. Maar het is wel de realiteit." Crisis is het nog niet in Rotterdam. Advocaat weet echter wel dat zijn ploeg zondag in Emmen moet winnen om te voorkomen dat het zo ver komt.

Meer uit Voetbal

Oproep voor Oranje kwam als verrassing voor debutant Emegha

WARSCHAU (ANP) - De oproep voor het Nederlands elftal kwam dinsdag als een verrassing voor Emmanuel Emegha. Dat zei de 22-jarige spits van Strasbourg in Warschau, waar hij in de uitwedstrijd tegen Polen (1-1) in de WK-kwalificatie in de 88e minuut mocht invallen en daarmee zijn debuut als international maakte.

11 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk kijkt terug op moeizame avond tegen Polen

WARSCHAU (ANP) - Virgil van Dijk kijkt terug op een moeizame avond in Warschau, waar het Nederlands elftal met 1-1 gelijkspeelde tegen Polen. "Ik denk dat het altijd lastig is om tegen een laag blok te spelen en kansen te creëren", zei de aanvoerder in een eerste reactie bij de NOS. "Dat is iets wat we moeten verbeteren."

13 uur geleden
Koeman kritisch op Oranje: dit was heel erg slecht

WARSCHAU (ANP) - Ronald Koeman was na het teleurstellende optreden van het Nederlands elftal bij Polen (1-1) kritisch. De bondscoach oordeelde vooral hard over de manier waarop Oranje kort voor rust achter kwam. Aanvoerder Robert Lewandowski stuurde met een handige actie Jakub Kaminski weg. De aanvaller was sneller dan Virgil van Dijk en speelde de bal door de benen van de ver uit zijn doel gelopen keeper Bart Verbruggen: 1-0.

13 uur geleden
De Jong ziet Oranje veel fout doen in afstemming en positioneren

WARSCHAU (ANP) - Frenkie de Jong vond dat het matige optreden van het Nederlands elftal tegen Polen (1-1) grotendeels kwam door het gebrek aan een bepaalde afstemming in het veld. "Hoe we ons positioneerden, was niet goed. We maakten vaak verkeerde keuzes aan de bal", analyseerde de middenvelder van FC Barcelona in stadion PGE Narodowy in Warschau.

13 uur geleden
Duitsland en Slowakije strijden in direct duel om WK-kwalificatie

LUXEMBURG (ANP) - Duitsland en Slowakije spelen maandag een direct duel om winst van WK-kwalificatiegroep A. De Duitsers wonnen vrijdagavond met 2-0 bij Luxemburg, en de Slowaken hielden zicht op rechtstreekse plaatsing voor het WK door in eigen huis te winnen van Noord-Ierland met 1-0.

15 uur geleden
Geschorste Van Hecke mist laatste kwalificatieduel met Litouwen

WARSCHAU (ANP) - Jan Paul van Hecke kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van Nederland tegen Litouwen. De verdediger kreeg vrijdag in het uitduel met Polen (1-1) in de blessuretijd van de tweede helft een gele kaart.

15 uur geleden
Oranje plaatst zich met zwak optreden bij Polen officieus voor WK

WARSCHAU (ANP) - Het Nederlands elftal mag de tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico bijna boeken. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman speelde in Warschau in een tegenvallende wedstrijd met 1-1 gelijk bij Polen en kan de eerste plaats in groep G alleen in theorie nog ontgaan.

15 uur geleden