Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat lacht om 'crisis', maar maakt zich wel zorgen

Advocaat lacht om 'crisis', maar maakt zich wel zorgen

ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat moest even lachen toen hij na de onthutsende Europese thuisnederlaag tegen Wolfsberger AC (1-4) de vraag kreeg of Feyenoord nu in een crisissfeer terecht komt. "We verliezen één keer en het is gelijk crisis? Dat is leuk voor de media, maar zo gaat dat niet bij ons hoor. Daar moet je nog wel even op wachten", zei Advocaat. "Wij komen hier wel uit."

Toch erkende Advocaat ook dat hij zich zorgen maakt. Zorgen om het moeizame spel van zijn ploeg, om de vorm van heel wat spelers en om het gebrek aan effectiviteit. Feyenoord incasseerde tegen de huidige nummer 10 van Oostenrijk pas de tweede nederlaag met Advocaat op de bank. In december vorig jaar verloor hij met zijn ploeg in de Europa League bij FC Porto (3-2). In de eredivisie is Feyenoord onder Advocaat nog altijd ongeslagen. En toch mort de achterban.

De Rotterdammers lieten dit seizoen thuis al punten liggen tegen FC Twente en Sparta en ze ontsnapten zondag aan een nederlaag bij RKC. Bijna alles moet bij Feyenoord komen van Steven Berghuis. De aanvoerder maakte in de eredivisie al zes doelpunten en zorgde tegen Wolfsberger kort na rust voor de aansluitingstreffer. De aanvallend ingestelde linksback Ridgeciano Haps scoorde ook al drie keer, maar de andere Feyenoorders grossieren vooral in het missen van kansen.

Vorm

De belangrijkste exponent daarvan is Bryan Linssen. De aanvaller die de afgelopen jaren bij Vitesse zo makkelijk scoorde, worstelt met zijn vorm en zelfvertrouwen. Tegen Wolfsberger AC miste Linssen een open kans op de 2-2, tot frustratie van Advocaat wiens tirade in de lege Kuip duidelijk hoorbaar was. Kort daarna maakten de Oostenrijkers er aan de andere kant 1-3 van en was de wedstrijd gespeeld.

Advocaat ziet Linssen worstelen. "Daar hoef je geen helderziende voor te zijn. Het is vooral zorgelijk dat die jongen iedere week in de spits moet spelen omdat we niets anders hebben. Hij doet zijn best, maar hij is geen spits. Die jongen is een linksbuiten", aldus de Hagenaar, die eerder al zijn onvrede uitte over het uitblijven van een nieuwe spits in de transferperiode. Nicolai Jørgensen is voor de zoveelste keer geblesseerd en ook Robert Bozenik staat aan de kant.

Feyenoord begon donderdag in een 4-4-2-systeem met Linssen en Berghuis voorin en Mark Diemers daar kort achter. "We hadden moeite om elkaar te vinden", erkende Berghuis. "Het was ook pas de eerste keer dat we zo speelden. Met 4-1 thuis verliezen van Wolfsberger is pijnlijk. Het is niet waar we willen zijn met deze club. Maar het is wel de realiteit." Crisis is het nog niet in Rotterdam. Advocaat weet echter wel dat zijn ploeg zondag in Emmen moet winnen om te voorkomen dat het zo ver komt.

Meer uit Voetbal

Juventus klimt met ruime zege op Sassuolo naar vierde plaats

SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.

6 uur geleden
Titelverdediger Ivoorkust via Burkina Faso verder op Afrika Cup

MARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.

6 uur geleden
Real Madrid zonder geblesseerde Mbappé naar Saudi-Arabië

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.

8 uur geleden
Algerije met Hadj Moussa naar kwartfinales van de Afrika Cup

RABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.

9 uur geleden
PEC Zwolle ontbindt contract aanvaller Manu

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.

9 uur geleden
Ten Hag keert als technisch directeur terug bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.

9 uur geleden
Feyenoord-doelman Andreev maakt seizoen af bij Lech Poznan

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-doelman Plamen Andreev maakt het seizoen af bij Lech Poznan. De Poolse club huurt de 21-jarige Bulgaar en heeft daarna de optie om hem te kopen. Dat meldt Lech Poznan op de clubwebsite.

9 uur geleden