Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat kroongetuige Marengo legt opnieuw verdediging neer

Advocaat kroongetuige Marengo legt opnieuw verdediging neer

SCHIPHOL (ANP) - Advocaat Peter Schouten heeft kort na zijn aantreden opnieuw de verdediging van Marengo-kroongetuige Nabil B. neergelegd. Dat zei hij maandag tijdens een zitting van het hoger beroep van het liquidatieproces in de beveiligde rechtbank op Schiphol. Volgens de advocaat dwarsboomt het Openbaar Ministerie hem. "Ik kan mijn cliƫnt niet bieden waar hij recht op heeft."

Schouten haalde stevig uit naar justitie. "Het OM wil voorwaarden stellen aan mijn optreden. Dat tast mijn kernwaarden als advocaat aan." Volgens de advocaat wilde het OM onder meer dat hij vooraf toestemming zou vragen als hij in de media dingen over zijn veiligheid zou zeggen. Ook zou hij geen procedures meer tegen het OM mogen beginnen. Als de voorwaarden zouden worden ingetrokken, keert Schouten naar eigen zeggen weer terug.

Nadat justitie begin 2018 bekendmaakte te beschikken over kroongetuige Nabil B., werd een week later zijn broer doodgeschoten. In september 2021 werd B.'s advocaat Derk Wiersum vermoord en in juli 2021 vertrouwenspersoon Peter R. de Vries. De Vries vormde toen samen met advocaten Schouten en Onno de Jong het verdedigingsteam van B.

Reacties

Na de moord op De Vries, bleven Schouten en De Jong de kroongetuige bijstaan tot maart 2023. Waarom zij destijds stopten, is niet bekendgemaakt. Later kwam alleen De Jong terug als advocaat, bij aanvang van het hoger beroep werd duidelijk dat hij B. toch niet meer bijstond. Daarop keerde Schouten weer terug, maar ook hij stopt nu.

De advocaten-generaal wilde direct na de mededeling van Schouten niet reageren. "Dit is niet de tijd of plaats om dit te doen", zei een van hen. De voorzitter van het hof gaf aan dat hij hoopt dat er snel een oplossing komt. B. zelf zei dat hij zich niet meer vrij voelde om vragen te beantwoorden.

Levenslang

Het Marengo-proces draait om zes moorden en verschillende moordpogingen. Hoofdverdachte Ridouan Taghi en twee medeverdachten zijn in februari door de rechtbank veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf.

De komende drie weken staan zogeheten regiezittingen gepland in het hoger beroep, dan wordt onder meer over de voortgang van de zaken van de veertien verdachten gesproken. Woensdag staat de zaak van Taghi op het programma, ook hij zit met een advocatenkwestie nadat recent bekend werd dat twee van zijn drie advocaten de verdediging hebben neergelegd. Het is de bedoeling dat Taghi woensdag aanwezig is in de rechtbank.

Meer uit Binnenland

Seniorenflat in Indische Buurt Amsterdam deels ontruimd na brand

AMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.

4 uur geleden
Van der Weijden zwemt achteruit wereldrecord voor het goede doel

ZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.

7 uur geleden
Flatgebouw in Hengelo ontruimd om zeer grote brand

HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.

11 uur geleden
Slachtoffers steekpartij Ahoy zijn 15 en 23 jaar, dader nog zoek

ROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.

14 uur geleden
Boekensector bedankt Frits Spits met gouden leeslint

HILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

14 uur geleden
Frits Spits neemt afscheid van De Taalstaat: zal u enorm missen

HILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.

14 uur geleden
Grenscontroles zorgden dit jaar voor meer filedruk

DEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.

18 uur geleden