Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat kroongetuige Marengo legt opnieuw verdediging neer

Advocaat kroongetuige Marengo legt opnieuw verdediging neer

SCHIPHOL (ANP) - Advocaat Peter Schouten heeft kort na zijn aantreden opnieuw de verdediging van Marengo-kroongetuige Nabil B. neergelegd. Dat zei hij maandag tijdens een zitting van het hoger beroep van het liquidatieproces in de beveiligde rechtbank op Schiphol. Volgens de advocaat dwarsboomt het Openbaar Ministerie hem. "Ik kan mijn cliënt niet bieden waar hij recht op heeft."

Schouten haalde stevig uit naar justitie. "Het OM wil voorwaarden stellen aan mijn optreden. Dat tast mijn kernwaarden als advocaat aan." Volgens de advocaat wilde het OM onder meer dat hij vooraf toestemming zou vragen als hij in de media dingen over zijn veiligheid zou zeggen. Ook zou hij geen procedures meer tegen het OM mogen beginnen. Als de voorwaarden zouden worden ingetrokken, keert Schouten naar eigen zeggen weer terug.

Nadat justitie begin 2018 bekendmaakte te beschikken over kroongetuige Nabil B., werd een week later zijn broer doodgeschoten. In september 2021 werd B.'s advocaat Derk Wiersum vermoord en in juli 2021 vertrouwenspersoon Peter R. de Vries. De Vries vormde toen samen met advocaten Schouten en Onno de Jong het verdedigingsteam van B.

Reacties

Na de moord op De Vries, bleven Schouten en De Jong de kroongetuige bijstaan tot maart 2023. Waarom zij destijds stopten, is niet bekendgemaakt. Later kwam alleen De Jong terug als advocaat, bij aanvang van het hoger beroep werd duidelijk dat hij B. toch niet meer bijstond. Daarop keerde Schouten weer terug, maar ook hij stopt nu.

De advocaten-generaal wilde direct na de mededeling van Schouten niet reageren. "Dit is niet de tijd of plaats om dit te doen", zei een van hen. De voorzitter van het hof gaf aan dat hij hoopt dat er snel een oplossing komt. B. zelf zei dat hij zich niet meer vrij voelde om vragen te beantwoorden.

Levenslang

Het Marengo-proces draait om zes moorden en verschillende moordpogingen. Hoofdverdachte Ridouan Taghi en twee medeverdachten zijn in februari door de rechtbank veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf.

De komende drie weken staan zogeheten regiezittingen gepland in het hoger beroep, dan wordt onder meer over de voortgang van de zaken van de veertien verdachten gesproken. Woensdag staat de zaak van Taghi op het programma, ook hij zit met een advocatenkwestie nadat recent bekend werd dat twee van zijn drie advocaten de verdediging hebben neergelegd. Het is de bedoeling dat Taghi woensdag aanwezig is in de rechtbank.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Nijkerk na explosie: vreselijk en onacceptabel

NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."

4 uur geleden
Politie onderzoekt explosie Nijkerk en zoekt in zwart geklede man

NIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.

4 uur geleden
Zesde en laatste nominatie voor Woutertje Pieterse Prijs bekend

HILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.

4 uur geleden
Israëlcentrum Nijkerk na explosie: schade beperkt, impact groot

NIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.

5 uur geleden
Man dringt huizen Sint-Michielsgestel binnen en wurgt vrouw

SINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.

5 uur geleden
Minder meldingen wolvenaanvallen op vee in eerste drie maanden

DEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.

9 uur geleden
Problemen met spoor rond Den Bosch verholpen

DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.

11 uur geleden