Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat Knoops bereidt zaak tegen Staat voor over PFAS

Advocaat Knoops bereidt zaak tegen Staat voor over PFAS

AMSTERDAM (ANP) - Advocaten Geert-Jan en Carry Knoops bereiden een zaak tegen de Nederlandse overheid voor om de hoge PFAS-waardes in de grond. Komende week vindt eerst nog een gesprek plaats met de overheid. Daarna worden de eisen opgesteld in samenspraak met deskundigen, zei Geert-Jan Knoops na berichtgeving in De Telegraaf.

Knoops zegt dat de zaak over een aantal weken wordt ingediend. Tien organisaties hebben zich erbij aangesloten en dat kunnen er nog meer worden.

"De organisaties hebben gezegd dat ze een uitspraak van de rechter willen over de zorgplicht van de Nederlandse staat over de PFAS-problematiek", aldus Knoops. Wat inhoudelijk wordt geëist van de overheid, kan Knoops nog niet zeggen. Daarvoor is het nog te vroeg in het proces.

PFAS is een verzamelterm voor duizenden chemische stoffen. Sommige stoffen zijn kankerverwekkend en kunnen schade veroorzaken aan het immuunsysteem. Als ze eenmaal in de grond zitten, is het moeilijk om ze eruit te filteren of de grond te reinigen. PFAS zit onder meer in antiaanbakpannen.

Meer uit Politiek

BBB zet senator uit fractie na opzeggen lidmaatschap

DEN HAAG (ANP) - Senator Robert van Gasteren is niet langer welkom in de fractie van BBB in de Eerste Kamer. Dat meldt een woordvoerder van BBB. Aanleiding is dat Van Gasteren afgelopen vrijdag tijdens een ledenbijeenkomst publiekelijk zijn lidmaatschap van de partij opzegde.

1 uur geleden
Jetten: Santokhi betekende veel voor Suriname en Nederland

DEN HAAG (ANP) - De plotseling overleden Surinaamse oud-president Chan Santokhi heeft volgens premier Rob Jetten veel betekend voor zowel Suriname als Nederland. Santokhi stierf maandag onverwacht op 67-jarige leeftijd in Paramaribo.

18 uur geleden
Maatregelen na hack Financiën raken onder meer schatkistbankieren

DEN HAAG (ANP) - De beperkingen op het ministerie van Financiën als gevolg van een digitale inbraak raken circa 1600 publieke instellingen die hun overtollige middelen bij het departement stallen. Het digitale portaal voor dit zogenoemde schatkistbankieren behoort tot de systemen die uit voorzorg zijn uitgeschakeld. Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.

21 uur geleden
SGP en JA21 willen opheldering over herstel subsidie UNRWA

DEN HAAG (ANP) - SGP en JA21 willen opheldering over het besluit van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) om dit jaar al de bezuiniging op de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA ongedaan te maken. Vorige week stemde de Tweede Kamer nog tegen een voorstel om de oude subsidie van 19 miljoen te herstellen. "De begroting aanpassen zes dagen nadat erover gestemd is, getuigt niet van democratisch ethos", meent Chris Stoffer (SGP).

21 uur geleden
Kabinet maakt bezuiniging op UNRWA dit jaar al ongedaan

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar kan de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA alweer rekenen op de oorspronkelijke subsidie van 19 miljoen euro, schrijft minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) maandag aan de Tweede Kamer. In het coalitieakkoord was al aangekondigd dat de bezuiniging ongedaan zou worden gemaakt.

1 dag geleden
Ook Nederland vraagt Israël om doodstraf niet uit te breiden

DEN HAAG (ANP) - Nederland sluit zich aan bij de aan Israël gerichte oproep van Duitsland, Frankrijk, Italië en het Verenigd Koninkrijk om de doodstraf niet uit te breiden, meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) op X.

1 dag geleden
Raad van State keurt verbod op verheerlijking terrorisme niet af

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State oordeelt mild over het wetsvoorstel waardoor het verheerlijken van terrorisme verboden wordt. De belangrijke kabinetsadviseur heeft een aantal opmerkingen bij het plan, maar wijst het niet af. Zo vraagt de raad aan justitieminister David van Weel om de toelichting te verbeteren, zodat officieren van justitie en rechters beter begrijpen hoe ze de wet moeten toepassen.

1 dag geleden