Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat Jos B.: hier zit niet de dader

Advocaat Jos B.: hier zit niet de dader

MAASTRICHT (ANP) - De advocaat van Jos B., de man die verdacht wordt van het doden, misbruiken en ontvoeren van Nicky Verstappen, heeft maandag in de rechtbank Maastricht zijn waardering voor de familie van de jongen uitgesproken. "Ik heb respect voor de manier waarop zij dit proces doorlopen. Heel Nederland wil dat de dader berecht wordt." Maar, voegde hij toe aan het begin van zijn pleidooi: "Hier zit niet de dader."

Tegen de 57-jarige B. is afgelopen week een celstraf van 15 jaar en tbs met dwangverpleging geëist. Volgens het Openbaar Ministerie "kan het niet anders" dan dat B. de dader is.

Roethof is een compleet tegenovergestelde mening toegedaan. Volgens hem kan in deze zaak geen andere uitspraak dan vrijspraak komen. Veel rechtstreeks bewijs is er niet in deze zaak, behalve DNA van B. op de kleding van Nicky. Er is nooit een doodsoorzaak vastgesteld. Ook zijn deskundigen het niet met elkaar eens of er daadwerkelijk seksueel misbruik heeft plaatsgevonden.

Brunsummerheide

De 11-jarige Nicky verdween 10 augustus 1998 toen hij op zomerkamp was op de Brunssummerheide in Limburg. Een dag later werd zijn lichaam een kleine 1,5 kilometer verderop gevonden. B. heeft - na lang te hebben gezwegen - toegegeven dat hij Nicky had gevonden op de heide, maar de jongen was volgens B. toen al overleden. De Limburger zou dat niet hebben durven melden bij de politie omdat hij een zedenverleden heeft.

Roethof ging tijdens zijn pleidooi in op het zwijgen van zijn cliënt, B. doet dat mede op aanraden van zijn advocaat. "Cliënt is geen makkelijke prater, hij kan zich moeilijk uiten. Ik heb nu al meerdere keren gemerkt dat áls hij dan iets zegt, het direct uit zijn context wordt getrokken." Roethof wees er ook nadrukkelijk op dat zwijgen een recht is. "Dat mag nooit tegen iemand gebruikt worden."

Onopgelost

Lang leek deze zaak onopgelost te blijven tot B. twee jaar geleden naar voren kwam uit een DNA-onderzoek. Zijn DNA was aangetroffen op de onderbroek en pyjamabroek van Nicky. B. had niet meegewerkt aan het grootschalige DNA-verwantschapsonderzoek. Maar omdat zijn familie hem als vermist had opgegeven en spullen waar zijn DNA op zat naar de politie had gestuurd, kwam er een 100 procents-DNA-match. Na een klopjacht werd hij aangehouden in Spanje.

Vrijdag mogen het OM en de verdediging nog eens op elkaars standpunten reageren en Jos B. krijgt de kans om als laatste nog iets te zeggen over de zaak. Het is nog niet duidelijk wanneer de rechtbank uitspraak doet.

Meer uit Binnenland

Opnieuw meer meldingen van huiselijk geweld bij Veilig Thuis

DEN HAAG (ANP) - Veilig Thuis kreeg vorig jaar opnieuw meer meldingen van vermoedelijk huiselijk geweld en kindermishandeling. Dat melden Veilig Thuis en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Het advies- en meldpunt kreeg 136.000 meldingen binnen; een jaar eerder waren dat er nog 129.000.

1 uur geleden
Rechter die duizenden Woo-verzoeken deed, mag geen zaken doen

HAARLEM (ANP) - Een rechter van de rechtbank Noord-Holland die op persoonlijke titel meer dan 4000 Woo-verzoeken deed bij gemeenten in het hele land, behandelt tot nader order geen zaken. Dat meldt de rechtbank Noord-Holland woensdagavond in een verklaring.

9 uur geleden
Opnieuw grijpt mobiele eenheid in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft woensdagavond opgetreden bij een azc-protest in Loosdrecht. Het is voor de derde avond op rij dat in de Noord-Hollandse plaats de politie ingrijpt tegen demonstranten die tegen de komst van asielzoekers zijn. Er zijn zeker twee mensen aangehouden.

10 uur geleden
IND gaat toetsen of asielzoeker naar veilig deel Syrië kan

DEN HAAG (ANP) - Syrische asielzoekers moeten mogelijk terugkeren naar een veilig gedeelte van hun thuisland in plaats van dat zij een verblijfsvergunning in Nederland krijgen, schrijft asielminister Bart van den Brink (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Per individueel geval gaat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) onderzoeken of dat kan.

11 uur geleden
Opnieuw protest in Loosdrecht tegen asielopvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben een paar honderd mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. Uit een speaker klinkt een anti-azc-lied en af en toe is er geknal van vuurwerk te horen.

12 uur geleden
Heinen staat open voor belasten van overwinsten, maar nu nog niet

DEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.

13 uur geleden
Asielopvang weegt volgens rechter zwaarder dan belang omwonenden

LELYSTAD (ANP) - De rechter heeft woensdag vastgesteld dat het maatschappelijk belang om humanitaire opvang voor asielzoekers te regelen zwaarder weegt dan het belang van omwonenden om inspraak te hebben in die beslissing. Dat is de conclusie nadat dertien omwonenden en ondernemers de tijdelijke opvang van 110 asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht probeerden te voorkomen.

13 uur geleden