Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat: Joran van der Sloot wil naar VS om onschuld te bewijzen

Advocaat: Joran van der Sloot wil naar VS om onschuld te bewijzen

LIMA (ANP) - Joran van der Sloot zal zich niet verzetten tegen zijn uitlevering door Peru aan de Verenigde Staten. Hij wordt daar verdacht van afpersing en fraude. Van der Sloot wil graag naar Amerika om zijn onschuld te bewijzen, zegt zijn Peruaanse advocaat Maximo Altez donderdag tegen het ANP. Op 11 mei werd bekend dat het Zuid-Amerikaanse land akkoord was met een tijdelijke uitlevering van de 35-jarige Nederlander die daar op dit moment een celstraf van 28 jaar uitzit voor de moord op de Peruaanse Stephany Flores in 2010.

Volgens de Amerikaanse justitie zou Van der Sloot in datzelfde jaar 25.000 dollar hebben aangenomen van de moeder van Natalee Hollaway in ruil waarvoor hij haar naar het lichaam van Natalee zou leiden, dat tot op heden niet gevonden is. De Amerikaanse Natalee Holloway (18) verdween in mei 2005 spoorloos tijdens een vakantie met vrienden op Aruba. Ze werd voor het laatst gezien in gezelschap van de Nederlander Joran van der Sloot, die hoofdverdachte was in haar verdwijningszaak. Zijn betrokkenheid is nooit bewezen.

Altez geeft toe dat zijn cliënt geld heeft aangenomen, maar vindt dat Van der Sloot in de val gelokt is. Hij meent dat misbruik is gemaakt van de psychische problemen waar Van der Sloot aan lijdt. Het nieuws over de uitlevering van de Nederlander noemt Altez een "rookgordijn", dat af moet leiden van de economische en politieke problemen waarin Peru zou verkeren.

Medische keuring

Joran van der Sloot zit op dit moment vast in de zeer zwaar bewaakte Challapalca-gevangenis op 4600 meter hoogte in de Andes. Zijn advocaat verwacht dat Van der Sloot binnen vijftien dagen uitgeleverd zal worden. Eerst moet hij naar de Peruaanse hoofdstad Lima voor een medische keuring, aldus Altez. Daarna zal Van der Sloot worden opgehaald door de US Marshals Services, een Amerikaanse federale politiedienst. De vraag is, aldus de de advocaat, alleen nog of Van der Sloot met een speciaal vliegtuig of met een lijntoestel naar de VS zal reizen.

Een verdrag uit 2001 tussen Peru en de VS staat toe dat een verdachte tijdelijk wordt uitgeleverd om in een ander land te worden berecht. Aan Van der Sloot is inmiddels een advocaat uit de staat Alabama toegewezen. Volgens Altez blijft Van der Sloot maximaal twee jaar in de VS en keert hij dan terug naar Peru om daar de rest van zijn straf uit te zitten. De advocaat benadrukt dat de Nederlander wordt uitgeleverd voor twee aanklachten en dat Amerika geen extra aanklachten toe kan voegen.

Meer uit Binnenland

Pararius ziet minder huurwoningen terwijl prijzen blijven stijgen

ROTTERDAM (ANP) - De huurmarkt in de vrije sector bleef ook in het vierde kwartaal van 2025 "structureel krap", melden woningplatformen Huurwoningen.nl en Pararius. De prijs ging omhoog naar gemiddeld 1838 euro per maand en er verdwenen meer huurwoningen van de markt dan erbij kwamen. Beschikbare woningen stonden minder lang online; het scheelt een dag vergeleken met hetzelfde kwartaal een jaar eerder.

1 uur geleden
Steeds grotere rol AI bij plannen van vakanties

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.

1 uur geleden
Meerdere gewonden door explosie en brand in Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - Bij de brand die dinsdagavond laat uitbrak na een explosie in een wooncomplex in de Schutterijstraat in Vlissingen, zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de veiligheidsregio. Zij zijn overgedragen aan het ambulancepersoneel. Om hoeveel personen het gaat, is niet bekend. De brand is inmiddels geblust.

4 uur geleden
Vier arrestaties bij Iraanse ambassade na gooien met stenen

DEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag zijn dinsdagavond vier mensen aangehouden. Ze gooiden met stenen naar de ambassade en probeerden het hek bij het gebouw over te klimmen, bevestigt de politie berichtgeving van 112-website Regio15.

5 uur geleden
Recordaantal toeristen in december op Curaçao ondanks spanningen

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in december een recordaantal toeristen verwelkomd. Sinds augustus zijn er zorgen over de negatieve invloed van de spanning tussen de VS en Venezuela op het aantal vakantiegangers, vooral na twee bijna-ongelukken in het luchtruim in december. Het toerismebureau heeft het daarentegen over "een toenemende aantrekkingskracht".

7 uur geleden
Voorlopig geen extra nationale toeslag op pakjes uit China

DEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.

10 uur geleden
OM wil cel voor in brand steken politieauto bij Malieveldrellen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.

12 uur geleden