Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat: Joran van der Sloot wil naar VS om onschuld te bewijzen

Advocaat: Joran van der Sloot wil naar VS om onschuld te bewijzen

LIMA (ANP) - Joran van der Sloot zal zich niet verzetten tegen zijn uitlevering door Peru aan de Verenigde Staten. Hij wordt daar verdacht van afpersing en fraude. Van der Sloot wil graag naar Amerika om zijn onschuld te bewijzen, zegt zijn Peruaanse advocaat Maximo Altez donderdag tegen het ANP. Op 11 mei werd bekend dat het Zuid-Amerikaanse land akkoord was met een tijdelijke uitlevering van de 35-jarige Nederlander die daar op dit moment een celstraf van 28 jaar uitzit voor de moord op de Peruaanse Stephany Flores in 2010.

Volgens de Amerikaanse justitie zou Van der Sloot in datzelfde jaar 25.000 dollar hebben aangenomen van de moeder van Natalee Hollaway in ruil waarvoor hij haar naar het lichaam van Natalee zou leiden, dat tot op heden niet gevonden is. De Amerikaanse Natalee Holloway (18) verdween in mei 2005 spoorloos tijdens een vakantie met vrienden op Aruba. Ze werd voor het laatst gezien in gezelschap van de Nederlander Joran van der Sloot, die hoofdverdachte was in haar verdwijningszaak. Zijn betrokkenheid is nooit bewezen.

Altez geeft toe dat zijn cliƫnt geld heeft aangenomen, maar vindt dat Van der Sloot in de val gelokt is. Hij meent dat misbruik is gemaakt van de psychische problemen waar Van der Sloot aan lijdt. Het nieuws over de uitlevering van de Nederlander noemt Altez een "rookgordijn", dat af moet leiden van de economische en politieke problemen waarin Peru zou verkeren.

Medische keuring

Joran van der Sloot zit op dit moment vast in de zeer zwaar bewaakte Challapalca-gevangenis op 4600 meter hoogte in de Andes. Zijn advocaat verwacht dat Van der Sloot binnen vijftien dagen uitgeleverd zal worden. Eerst moet hij naar de Peruaanse hoofdstad Lima voor een medische keuring, aldus Altez. Daarna zal Van der Sloot worden opgehaald door de US Marshals Services, een Amerikaanse federale politiedienst. De vraag is, aldus de de advocaat, alleen nog of Van der Sloot met een speciaal vliegtuig of met een lijntoestel naar de VS zal reizen.

Een verdrag uit 2001 tussen Peru en de VS staat toe dat een verdachte tijdelijk wordt uitgeleverd om in een ander land te worden berecht. Aan Van der Sloot is inmiddels een advocaat uit de staat Alabama toegewezen. Volgens Altez blijft Van der Sloot maximaal twee jaar in de VS en keert hij dan terug naar Peru om daar de rest van zijn straf uit te zitten. De advocaat benadrukt dat de Nederlander wordt uitgeleverd voor twee aanklachten en dat Amerika geen extra aanklachten toe kan voegen.

Meer uit Binnenland

Politie: weer meer en heftiger geweld tegen agenten vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.

2 uur geleden
Natuurbrand in Kessel onder controle, aldus veiligheidsregio

KESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.

4 uur geleden
Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

7 uur geleden
Geen bijzonderheden gemeld bij herverkiezingen Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.

8 uur geleden
Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

8 uur geleden
Heidebrand Oirschot breidt zich niet meer uit

OIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.

9 uur geleden
Toestand burgemeester Roosendaal licht verbeterd, lang herstel

ROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.

9 uur geleden