Advocaat: jongens in zedenzaak Kanjer Wens stemden verhaal af
LELYSTAD (ANP) - Slachtoffers in de omvangrijke zedenzaak rond de oud-directeur van stichting Kanjer Wens zouden elkaar beïnvloed hebben. Ook kwamen veel verklaringen over vermeend misbruik pas nadat de zaak in de media was gekomen, zei de advocaat van verdachte Peter V. vrijdag.
De 55-jarige Peter V. uit Almere wordt verdacht van het seksueel misbruiken van dertien veelal kwetsbare jongens en het maken van kinderporno. Advocaat Saskia Hoogenraad verzocht de rechtbank in Lelystad om vrijspraak. "In alle dossiers in deze zaak zijn geen ooggetuigen." Peter V. heeft jarenlang honderden kinderen een leuke dag bezorgd. "Als hij zo'n monster was, hadden er dan nu niet veel meer aangiftes moeten liggen?" vroeg de raadsvrouw zich af. Volgens de advocaat valt niet uit te sluiten dat jongens elkaar beïnvloed hebben. Enkelen spraken met elkaar voordat ze in gesprek gingen met de politie. En dat maakt hun verklaringen onbetrouwbaar.
Ook vond de raadsvrouw de strafeis van 12 jaar cel en tbs met dwangverpleging veel te hoog als V. veroordeeld wordt.
Seks met minderjarige
In één geval erkende V. wel de seks met een minderjarige. Dat was gefilmd en dat filmpje stond op zijn harde schijf. Die jongen was echter geen 14 of 15 zoals het Openbaar Ministerie stelt, maar was 16 jaar oud, zei de raadsvrouw. De verdachte zelf zei hierover al eerder dat dit een fout van hem was.
Toen V. aan zijn laatste woord begon, verlieten enkele ouders en slachtoffers demonstratief de zaal. De verdachte zei het te betreuren dat er zo weinig aandacht is voor de kinderen die wel een fijne dag via zijn stichting hebben gehad. De rechtbank doet op 22 december uitspraak.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
5 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.
8 uur geledenUITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.
8 uur geleden