Advocaat: jongens in zedenzaak Kanjer Wens stemden verhaal af
LELYSTAD (ANP) - Slachtoffers in de omvangrijke zedenzaak rond de oud-directeur van stichting Kanjer Wens zouden elkaar beïnvloed hebben. Ook kwamen veel verklaringen over vermeend misbruik pas nadat de zaak in de media was gekomen, zei de advocaat van verdachte Peter V. vrijdag.
De 55-jarige Peter V. uit Almere wordt verdacht van het seksueel misbruiken van dertien veelal kwetsbare jongens en het maken van kinderporno. Advocaat Saskia Hoogenraad verzocht de rechtbank in Lelystad om vrijspraak. "In alle dossiers in deze zaak zijn geen ooggetuigen." Peter V. heeft jarenlang honderden kinderen een leuke dag bezorgd. "Als hij zo'n monster was, hadden er dan nu niet veel meer aangiftes moeten liggen?" vroeg de raadsvrouw zich af. Volgens de advocaat valt niet uit te sluiten dat jongens elkaar beïnvloed hebben. Enkelen spraken met elkaar voordat ze in gesprek gingen met de politie. En dat maakt hun verklaringen onbetrouwbaar.
Ook vond de raadsvrouw de strafeis van 12 jaar cel en tbs met dwangverpleging veel te hoog als V. veroordeeld wordt.
Seks met minderjarige
In één geval erkende V. wel de seks met een minderjarige. Dat was gefilmd en dat filmpje stond op zijn harde schijf. Die jongen was echter geen 14 of 15 zoals het Openbaar Ministerie stelt, maar was 16 jaar oud, zei de raadsvrouw. De verdachte zelf zei hierover al eerder dat dit een fout van hem was.
Toen V. aan zijn laatste woord begon, verlieten enkele ouders en slachtoffers demonstratief de zaal. De verdachte zei het te betreuren dat er zo weinig aandacht is voor de kinderen die wel een fijne dag via zijn stichting hebben gehad. De rechtbank doet op 22 december uitspraak.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls heeft excuses aangeboden voor de rol van het Nijmeegse gemeentebestuur in het koloniale slavernijsysteem. Dat deed de burgemeester op een besloten bijeenkomst met betrokkenen op de Radboud Universiteit. De excuses zijn een reactie op de uitkomsten van een onderzoek van de Nijmeegse universiteit uit 2025 naar het slavernijverleden van de stad, en daaropvolgende gesprekken.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse regering ontbiedt de Nederlandse ambassadeur in dat land vanwege een voorval met een ambassademedewerker eerder deze week. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA. Ambassadeur Emiel de Bont moet uitleg komen geven op het ministerie van Buitenlandse Zaken over de onder de Iraanse wet verboden inhoud van de bagage van zijn stafmedewerker, waaronder een Starlink-terminal.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen extreemrechtse demonstranten van Defend Netherlands zijn in Utrecht aangekomen in de buurt van politiek centrum ACU. Daar houden ze een herdenking voor de Franse uiterst-rechtse activist Quentin Deranque. Er wordt met vuurwerk gegooid en de sfeer is grimmig.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - In de binnenstad van Utrecht heeft zich aan het begin van de avond een groep van 150 tot 200 mensen verzameld die tegen het extreemrechtse Defend Netherlands demonstreren. De groep roept leuzen als "nooit meer fascisme". De politie is in de buurt aanwezig.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Kinderen spelen gemiddeld weer iets vaker buiten dan twee jaar geleden. Dat concluderen Jantje Beton en branchevereniging Spelen & Bewegen na onderzoek. Gemiddeld speelt een kind nu 7,6 uur per week buiten, tegenover 7,2 uur in 2024. In 2022 was het nog 9,9 uur per week.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van zestien maanden, waarvan acht voorwaardelijk, geëist tegen de 33-jarige Stefan V. voor het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag. Dat gebeurde in februari en maart vorig jaar. V. ontkende donderdag in de rechtbank in Den Haag dat hij achter de vernielingen zit.
10 uur geledenALMELO (ANP) - Een 43-jarige man is donderdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar en tien maanden. In augustus 2024 had hij zijn ex ontvoerd en verkracht. Ook probeerde hij haar te vermoorden door haar te wurgen, nadat zij een einde had gemaakt aan hun relatie. Van de rechtbank in Almelo moet hij haar ook een schadevergoeding van ruim 30.000 euro betalen.
12 uur geleden