Advocaat: jongens in zedenzaak Kanjer Wens stemden verhaal af
LELYSTAD (ANP) - Slachtoffers in de omvangrijke zedenzaak rond de oud-directeur van stichting Kanjer Wens zouden elkaar beïnvloed hebben. Ook kwamen veel verklaringen over vermeend misbruik pas nadat de zaak in de media was gekomen, zei de advocaat van verdachte Peter V. vrijdag.
De 55-jarige Peter V. uit Almere wordt verdacht van het seksueel misbruiken van dertien veelal kwetsbare jongens en het maken van kinderporno. Advocaat Saskia Hoogenraad verzocht de rechtbank in Lelystad om vrijspraak. "In alle dossiers in deze zaak zijn geen ooggetuigen." Peter V. heeft jarenlang honderden kinderen een leuke dag bezorgd. "Als hij zo'n monster was, hadden er dan nu niet veel meer aangiftes moeten liggen?" vroeg de raadsvrouw zich af. Volgens de advocaat valt niet uit te sluiten dat jongens elkaar beïnvloed hebben. Enkelen spraken met elkaar voordat ze in gesprek gingen met de politie. En dat maakt hun verklaringen onbetrouwbaar.
Ook vond de raadsvrouw de strafeis van 12 jaar cel en tbs met dwangverpleging veel te hoog als V. veroordeeld wordt.
Seks met minderjarige
In één geval erkende V. wel de seks met een minderjarige. Dat was gefilmd en dat filmpje stond op zijn harde schijf. Die jongen was echter geen 14 of 15 zoals het Openbaar Ministerie stelt, maar was 16 jaar oud, zei de raadsvrouw. De verdachte zelf zei hierover al eerder dat dit een fout van hem was.
Toen V. aan zijn laatste woord begon, verlieten enkele ouders en slachtoffers demonstratief de zaal. De verdachte zei het te betreuren dat er zo weinig aandacht is voor de kinderen die wel een fijne dag via zijn stichting hebben gehad. De rechtbank doet op 22 december uitspraak.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de uitspraak in een zaak over de moord op een Haagse garagehouder in 1992. Verdachte Ruben B. (71) werd eind maart vrijgesproken. De rechtbank zag ondanks "sterke aanwijzingen" voor zijn betrokkenheid te weinig bewijs voor een veroordeling.
51 minuten geledenKLAZIENAVEEN (ANP) - De politie heeft dinsdag een 50-jarige vrouw uit Emmen aangehouden in een onderzoek naar de dood van Ralf Meinema uit Klazienaveen. Dat meldt de politie. Meinema werd in maart 2017 dood in de kofferbak van zijn auto gevonden met hersenletsel.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks een verbod op plastic wegwerpbekers en verpakkingen gebruikt minder dan een kwart van de festivals herbruikbaar materiaal. Dat concludeert de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) na onderzoek. De ILT noemt de resultaten "teleurstellend".
3 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel sliepen in de nacht van maandag op dinsdag 2211 asielzoekers. Dat is ruim meer dan het maximumaantal van 2000.
3 uur geledenRITTHEM (ANP) - Bij de crash van een sportvliegtuig in Zeeland is één persoon om het leven gekomen. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuig stortte neer tussen het dorp Ritthem en Middelburg.
4 uur geledenRITTHEM (ANP) - Bij het Zeeuwse dorp Ritthem is dinsdagmorgen een sportvliegtuig neergestort. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuigje zou naast de snelweg A58 zijn gecrasht.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SP wil dat mensen geen eigen risico meer moeten betalen voor medische hulp na seksueel geweld. Volgens Tweede Kamerlid Sarah Dobbe mogen kosten geen belemmering zijn om medische hulp te zoeken na een verkrachting.
11 uur geleden