Advocaat: jongens in zedenzaak Kanjer Wens stemden verhaal af
LELYSTAD (ANP) - Slachtoffers in de omvangrijke zedenzaak rond de oud-directeur van stichting Kanjer Wens zouden elkaar beïnvloed hebben. Ook kwamen veel verklaringen over vermeend misbruik pas nadat de zaak in de media was gekomen, zei de advocaat van verdachte Peter V. vrijdag.
De 55-jarige Peter V. uit Almere wordt verdacht van het seksueel misbruiken van dertien veelal kwetsbare jongens en het maken van kinderporno. Advocaat Saskia Hoogenraad verzocht de rechtbank in Lelystad om vrijspraak. "In alle dossiers in deze zaak zijn geen ooggetuigen." Peter V. heeft jarenlang honderden kinderen een leuke dag bezorgd. "Als hij zo'n monster was, hadden er dan nu niet veel meer aangiftes moeten liggen?" vroeg de raadsvrouw zich af. Volgens de advocaat valt niet uit te sluiten dat jongens elkaar beïnvloed hebben. Enkelen spraken met elkaar voordat ze in gesprek gingen met de politie. En dat maakt hun verklaringen onbetrouwbaar.
Ook vond de raadsvrouw de strafeis van 12 jaar cel en tbs met dwangverpleging veel te hoog als V. veroordeeld wordt.
Seks met minderjarige
In één geval erkende V. wel de seks met een minderjarige. Dat was gefilmd en dat filmpje stond op zijn harde schijf. Die jongen was echter geen 14 of 15 zoals het Openbaar Ministerie stelt, maar was 16 jaar oud, zei de raadsvrouw. De verdachte zelf zei hierover al eerder dat dit een fout van hem was.
Toen V. aan zijn laatste woord begon, verlieten enkele ouders en slachtoffers demonstratief de zaal. De verdachte zei het te betreuren dat er zo weinig aandacht is voor de kinderen die wel een fijne dag via zijn stichting hebben gehad. De rechtbank doet op 22 december uitspraak.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het advocatenechtpaar Geert-Jan en Carry Knoops voelt zich in het hart geraakt door een civiele rechtszaak die is aangespannen door een voormalige cliënt. Dat bleek donderdag tijdens de zitting in de zaak voor de Amsterdamse rechtbank. Het gerenommeerde Amsterdamse kantoor stond de man bij in een zedenzaak, die uitmondde in een veroordeling. De ex-cliënt meent dat Knoops ver onder de maat heeft gepresteerd en veel te hoge rekeningen heeft gestuurd.
41 minuten geledenBREDA (ANP) - Net als bij eerdere verkiezingen klinkt ook in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van maart de oproep stemlokalen toegankelijk in te richten, zodat ook mensen met een lichamelijke beperking er terechtkunnen. De Nationale Vereniging de Zonnebloem heeft daarvoor een checklist opgesteld.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wanneer vrouwen zwanger worden, veranderen hun hersenen. En wanneer ze voor de tweede keer zwanger worden, ondergaat het brein een andere verandering dan bij de eerste zwangerschap. Dat hebben onderzoekers van ziekenhuis Amsterdam UMC ontdekt. Ze schrijven er donderdag over in het wetenschappelijke tijdschrift Nature Communications.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na een oproep eerder deze week heeft "een recordaantal" mensen zich aangemeld als burgerhulpverlener, meldt de Hartstichting. Burgerhulpverleners zijn mensen met een reanimatiecertificaat die na een oproep in een landelijk netwerk direct naar een slachtoffer kunnen voor de eerste hulp.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een van de verdachten in de Friese soevereinenzaak is op vrije voeten. De 39-jarige Harm S. mag de inhoudelijke behandeling van de strafzaak onder voorwaarden in vrijheid afwachten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gratis rechtshulp via het Juridisch Loket (JL) voor mensen met een laag inkomen levert de samenleving per geïnvesteerde euro 3 tot 5 euro aan maatschappelijke baten op. Dat blijkt uit een analyse van SEO Economisch Onderzoek in opdracht van het JL die donderdag is gepubliceerd.
8 uur geleden