Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat: John S. ging niet naar zorgboerderij om te moorden

Advocaat: John S. ging niet naar zorgboerderij om te moorden

ROTTERDAM (ANP) - John S. (39) had volgens zijn advocaat geen plan om mensen dood te schieten in Vlissingen en op de zorgboerderij Tro Tardi in Alblasserdam. De raadsman vraagt de rechtbank om S. vrij te spreken van moord en alleen te veroordelen voor doodslag.

Het Openbaar Ministerie eiste dinsdagochtend een celstraf van dertig jaar en tbs met dwangverpleging voor drie moorden en twee pogingen tot moord. Volgens advocaat Arthur van 't Hek had zijn cliënt S. geen concreet plan en daarom is er geen sprake van voorbedachte raad (moord). Hij vroeg de rechtbank in Rotterdam om S. een zo kort mogelijke gevangenisstraf op te leggen.

Geen plan

De combinatie van zo'n lange gevangenisstraf en tbs is zeer uitzonderlijk. De hoge strafeis komt door het hoge aantal slachtoffers en de ernst van de feiten, legde de officier na het pleidooi van de verdediging uit. "Wij vinden dat deze verdachte nooit meer aan de regie van de overheid onttrokken mag zijn. Nu niet en nooit niet."

S. heeft bekend dat hij op 4 mei 2022 een 60-jarige schoenmaker doodschoot in diens winkel aan de Sint Jabobsstraat in Vlissingen. Het slachtoffer had S. ontmoet via een homochatapp. Volgens Van ‘t Hek nam S. een pas aangeschaft vuurwapen mee naar Vlissingen om zich veilig te voelen, maar had S. verder geen plan met het wapen tijdens de seksdate. "Cliënt besluit op een gegeven moment te schieten. Waarom is volstrekt onduidelijk voor cliënt. Hij kan het niet uitleggen in politieverhoren."

Paniek

S. ging na het schieten in Vlissingen naar huis in Oud-Alblas, dumpte zijn kleren, bracht zijn auto naar een parkeergarage in Dordrecht en ging daarna een uur lopen naar een hotel in Papendrecht, waar hij aankwam met blaren. Te voet is de afstand tussen het hotel en de zorgboerderij ver. Hieruit valt niet af te leiden dat S. bezig was met een concreet plan, aldus de raadsman.

In de ochtend van 6 mei kwam S. lopend aan op de zorgboerderij. Daar raakte S. volgens zijn advocaat in paniek omdat hij dacht dat mensen zijn vuurwapen hadden gezien. "Er was een vorm van een plan, om naar de zorgboerderij te gaan en het terrein te betreden, maar niet om te moorden."

Zelfmoordbrief

De verdachte werd kort na de schietpartij aangehouden in een park in Alblasserdam, terwijl hij 112 belde en direct bekende. Een zelfmoordbrief zat in zijn jaszak.

S. heeft aangekondigd aan het einde van de zitting nog gebruik te maken van het laatste woord. De rechtbank doet op 14 juli uitspraak.

Meer uit Binnenland

Fietser overleden bij aanrijding met auto in Putten

PUTTEN (ANP) - Een fietser is om het leven gekomen bij een aanrijding met een auto aan de Beulekampersteeg in het Gelderse Putten. Het ongeluk gebeurde rond middernacht in de nacht van vrijdag op zaterdag, meldt de politie. Hulpdiensten arriveerden snel na het ongeluk, maar konden het leven van het slachtoffer niet meer redden.

23 minuten geleden
Bij Haagse D66 kreeg nummer twee meer stemmen dan lijsttrekker

DEN HAAG (ANP) - De lijsttrekker en fractievoorzitter van D66 in Den Haag, Yousef Assad, was niet de grote stemmentrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag. Hij heeft minder stemmen gekregen dan de nummer twee op de lijst van zijn partij, Marije Mostert. Uit de voorlopige uitslag, die vrijdag is vastgesteld, blijkt dat Assad 8082 stemmen heeft gekregen en Mostert 9904.

1 uur geleden
Grote brand bij opslaglocatie in Amsterdam onder controle

AMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.

5 uur geleden
Meerdere in opspraak geraakte FVD'ers komen in gemeenteraden

NIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.

7 uur geleden
Met vuurwapen gevluchte gedetineerde aangehouden in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.

8 uur geleden
Meldingen van schietincident in Utrecht in buurt Diakonessenhuis

UTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.

9 uur geleden
Twee 15-jarige jongens vast voor explosie in Rotterdam-Delfshaven

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee minderjarige verdachten aangehouden voor een explosie bij een portiekwoning in Rotterdam-Delfshaven begin deze maand. Het gaat om twee 15-jarige jongens uit Rozenburg en Spijkenisse. De politie heeft de aanhoudingen vrijdag bekendgemaakt.

10 uur geleden