Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat Jay-Z: beschuldiging verkrachting te oud voor vervolging

Advocaat Jay-Z: beschuldiging verkrachting te oud voor vervolging

NEW YORK (ANP) - Jay-Z probeert op een andere manier de zaak waarin hij wordt beschuldigd van verkrachting tegen te houden. Zijn advocaat Alex Spiro heeft papieren ingediend bij de rechter in New York waarin hij stelt dat de zaak "te oud" is om nog te laten voorkomen, schrijven Amerikaanse media als Rolling Stone en Deadline die de brief van Spiro in handen hebben.

In de brief stelt Spiro dat het incident "te oud" is, omdat pas aan het einde van het jaar 2000 een wet in werking trad "die slachtoffers van gendergerelateerd geweld civielrechtelijke mogelijkheden biedt". Die wet wordt ook wel de GMV-wet genoemd. "De eiseres beweert dat de GMV-wet geschonden is voor gedrag dat zogenaamd in september 2000 plaatsvond. Maar de GMV-wet werd pas op 19 december 2000 ingevoerd, drie maanden nadat het gedrag volgens de aanklacht zou hebben plaatsgevonden", aldus Spiro. En dus stelt de raadsman van Jay-Z dat de zaak "te oud" is.

Begin december werd Jay-Z voor het eerst genoemd in een rechtszaak over de vermeende verkrachting van een destijds 13-jarig meisje in 2000. De rapper, wiens echte naam Shawn Carter is, zou daar samen met Sean 'Diddy' Combs schuldig aan zijn. Carter ontkent de aantijgingen aan zijn adres.

Tientallen beschuldigingen

Eerder eiste Spiro namens Carter dat de identiteit van de anonieme vrouw die hem beschuldigt van verkrachting bekendgemaakt moest worden. Daar ging de rechter niet in mee.

Combs zit sinds september dit jaar vast. Hij wordt door tientallen mensen beschuldigd van seksueel wangedrag. In mei start een proces tegen de 55-jarige artiest.

Meer uit Buitenland

Trump zegt dat hij NAVO sterker heeft gemaakt

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.

1 uur geleden
Trump wil niet afreizen naar Parijs voor toekomstige G7-top

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.

2 uur geleden
Trump zinspeelt op rol voor María Corina Machado in Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.

2 uur geleden
Gouverneur Walz en andere functionarissen in Minnesota gedagvaard

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.

3 uur geleden
VN-rapport waarschuwt voor gevolgen 'bankroet' watersysteem

RICHMOND HILL (ANP) - Het wereldwijde watersysteem verkeert niet alleen in crisis, maar is op veel plaatsen ronduit "failliet", volgens een dinsdag verschenen VN-rapport. "Dit rapport vertelt een ongemakkelijke waarheid: veel regio's leven boven hun hydrologische stand en veel kritieke watersystemen zijn al bankroet", vat hoofdauteur Kaveh Madani van het VN-instituut voor Water, Milieu en Gezondheid de boodschap samen.

3 uur geleden
Le Pen bestrijdt veroordeling in hoger beroep

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politicus Marine Le Pen heeft in hoger beroep opnieuw bestreden dat ze schuldig is aan het sjoemelen met Europese gelden. Daarvoor werd ze eerder veroordeeld tot een celstraf.

4 uur geleden
Brussel wil landen verplichten bedrijven te weren van 5G-netwerk

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil EU-lidstaten kunnen verplichten risicovolle ict-leveranciers uit 5G-netwerken te weren, bevestigt Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische soevereiniteit). Eerder op dinsdag presenteerde de Europese Commissie een voorstel voor een nieuw maatregelenpakket voor cyberveiligheid. Daarmee zouden landen en ict-leveranciers uit die landen kunnen worden aangemerkt als "hoog risico" voor de Europese cyberveiligheid en zo worden geweerd van Europese ict-netwerken, verduidelijkt de Eurocommissaris.

4 uur geleden