Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat Jay-Z: beschuldiging verkrachting te oud voor vervolging

Advocaat Jay-Z: beschuldiging verkrachting te oud voor vervolging

NEW YORK (ANP) - Jay-Z probeert op een andere manier de zaak waarin hij wordt beschuldigd van verkrachting tegen te houden. Zijn advocaat Alex Spiro heeft papieren ingediend bij de rechter in New York waarin hij stelt dat de zaak "te oud" is om nog te laten voorkomen, schrijven Amerikaanse media als Rolling Stone en Deadline die de brief van Spiro in handen hebben.

In de brief stelt Spiro dat het incident "te oud" is, omdat pas aan het einde van het jaar 2000 een wet in werking trad "die slachtoffers van gendergerelateerd geweld civielrechtelijke mogelijkheden biedt". Die wet wordt ook wel de GMV-wet genoemd. "De eiseres beweert dat de GMV-wet geschonden is voor gedrag dat zogenaamd in september 2000 plaatsvond. Maar de GMV-wet werd pas op 19 december 2000 ingevoerd, drie maanden nadat het gedrag volgens de aanklacht zou hebben plaatsgevonden", aldus Spiro. En dus stelt de raadsman van Jay-Z dat de zaak "te oud" is.

Begin december werd Jay-Z voor het eerst genoemd in een rechtszaak over de vermeende verkrachting van een destijds 13-jarig meisje in 2000. De rapper, wiens echte naam Shawn Carter is, zou daar samen met Sean 'Diddy' Combs schuldig aan zijn. Carter ontkent de aantijgingen aan zijn adres.

Tientallen beschuldigingen

Eerder eiste Spiro namens Carter dat de identiteit van de anonieme vrouw die hem beschuldigt van verkrachting bekendgemaakt moest worden. Daar ging de rechter niet in mee.

Combs zit sinds september dit jaar vast. Hij wordt door tientallen mensen beschuldigd van seksueel wangedrag. In mei start een proces tegen de 55-jarige artiest.

Meer uit Buitenland

Israël zweert aan Hezbollah gelieerde huizen in Libanon te slopen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft zijn leger geïnstrueerd om met "volle kracht" op te treden tegen dreigingen die uitgaan van Libanon, ondanks het daar geldende staakt-het-vuren, en huizen met de grond gelijk te maken die door Hezbollah worden gebruikt. Dat heeft de Israëlische minister van Defensie Israel Katz verklaard.

52 minuten geleden
Twee agenten geschorst om vluchten tijdens schietpartij in Kyiv

KYIV (ANP/AFP) - Twee Oekraïense politieagenten zijn geschorst nadat er online een video was verschenen waarop te zien is hoe zij vluchten van de plek van een schietpartij in Kyiv, meldt minister Igor Klymenko van Binnenlandse Zaken. Bij de schietpartij kwamen zes mensen om.

1 uur geleden
Pro-Russische Radev aan kop bij Bulgaarse verkiezingen

SOFIA (ANP/AFP/RTR) - De Bulgaarse oud-president Rumen Radev gaat aan de leiding bij de Bulgaarse verkiezingen, blijkt uit exitpolls. Het lijkt erop dat hij ongeveer 38 procent van de stemmen heeft behaald. De pro-Russische Radev was favoriet onder de stemmers, mede dankzij zijn belofte om corruptie in het land aan te pakken.

2 uur geleden
Acht kinderen gedood door schietpartij in Louisiana

SHREVEPORT (ANP) - Door een schietpartij in het Amerikaanse Shreveport, Louisiana, zijn acht kinderen gedood. Dat meldt de politie aan de lokale nieuwszender KSLA News 12. De slachtoffers zijn tussen de 1 en 14 jaar oud. Twee vrouwen raakten bij de schietpartij gewond, een jongen raakte gewond toen hij van een dak afsprong.

3 uur geleden
Nog geen besluit Iran over volgende gespreksronde met VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leiding heeft nog niet besloten of Iran deelneemt aan een nieuwe gespreksronde met de VS, meldden lokale media zondag. Persbureau Tasnim meldde op basis van een anonieme bron zelfs dat er geen verdere onderhandelingen plaatsvinden zolang de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz blijft blokkeren.

4 uur geleden
Spanje wil dat EU associatieverdrag met Israël beëindigt

MADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.

5 uur geleden
Iran pakt buitenlanders op voor importeren Starlink-apparatuur

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.

6 uur geleden