Advocaat Jay-Z: beschuldiging verkrachting te oud voor vervolging
NEW YORK (ANP) - Jay-Z probeert op een andere manier de zaak waarin hij wordt beschuldigd van verkrachting tegen te houden. Zijn advocaat Alex Spiro heeft papieren ingediend bij de rechter in New York waarin hij stelt dat de zaak "te oud" is om nog te laten voorkomen, schrijven Amerikaanse media als Rolling Stone en Deadline die de brief van Spiro in handen hebben.
In de brief stelt Spiro dat het incident "te oud" is, omdat pas aan het einde van het jaar 2000 een wet in werking trad "die slachtoffers van gendergerelateerd geweld civielrechtelijke mogelijkheden biedt". Die wet wordt ook wel de GMV-wet genoemd. "De eiseres beweert dat de GMV-wet geschonden is voor gedrag dat zogenaamd in september 2000 plaatsvond. Maar de GMV-wet werd pas op 19 december 2000 ingevoerd, drie maanden nadat het gedrag volgens de aanklacht zou hebben plaatsgevonden", aldus Spiro. En dus stelt de raadsman van Jay-Z dat de zaak "te oud" is.
Begin december werd Jay-Z voor het eerst genoemd in een rechtszaak over de vermeende verkrachting van een destijds 13-jarig meisje in 2000. De rapper, wiens echte naam Shawn Carter is, zou daar samen met Sean 'Diddy' Combs schuldig aan zijn. Carter ontkent de aantijgingen aan zijn adres.
Tientallen beschuldigingen
Eerder eiste Spiro namens Carter dat de identiteit van de anonieme vrouw die hem beschuldigt van verkrachting bekendgemaakt moest worden. Daar ging de rechter niet in mee.
Combs zit sinds september dit jaar vast. Hij wordt door tientallen mensen beschuldigd van seksueel wangedrag. In mei start een proces tegen de 55-jarige artiest.
Meer uit Buitenland
KABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.
30 minuten geledenNDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.
55 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Het aantal doden door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot veertig. Ook zijn zo'n veertig mensen gedurende maandag opgegeven als vermist. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie er zo'n veertig in het ziekenhuis liggen. Volgens het regiobestuur kan het nog zeker 24 uur duren voordat het dodental definitief is vastgesteld. Het is het dodelijkste treinongeluk in het land sinds 2013.
59 minuten geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - De VS en Syrië hebben telefonisch contact gehad over het recente geweld in Syrië. Dat meldt het kantoor van de Syrische president Ahmed al-Sharaa. In dat gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump ging het onder meer over rechten en bescherming voor Koerden in Syrië.
1 uur geledenPITUFFIK (ANP) - Vliegtuigen van het Amerikaans-Canadese luchtvaartcommando NORAD zijn onderweg naar een Amerikaanse basis op Groenland, meldt NORAD op X. De actie zou zijn gecoördineerd met Denemarken en Groenland, benadrukt de militaire organisatie die waakt over het luchtruim van Canada en de Verenigde Staten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De militaire oefening in Groenland die bondgenoten als Nederland voorbereiden, moet niet bij een kleine, eenmalige exercitie blijven. Het is de bedoeling dat het eerder een oefenprogramma of -reeks wordt, "voor de lange termijn", zegt de Deense poolgebiedcommandant.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse ex-minister van Financiën, Gillmore Hoefdraad, heeft maandag in hoger beroep tien jaar gevangenisstraf gekregen voor het overtreden van de anticorruptiewet en voor verduistering.
2 uur geleden