Advocaat Inez Weski schrijft boek over onder meer haar arrestatie
ROTTERDAM (ANP) - Advocaat Inez Weski heeft een boek geschreven over onder meer haar arrestatie vorig jaar. Het boek heet Het geluid van de stilte en verschijnt vrijdag. "Haar boek gaat over hoe de geheimhoudingsplicht van een advocaat werkt en welke consequenties daaraan zijn verbonden", meldt Uitgeverij Lux. In het 280 pagina's tellende boek beschrijft Weski haar detentie en "de traumatische maar soms ook absurde gebeurtenissen die volgden".
Weski werd op 21 april vorig jaar gearresteerd en zat enkele weken vast. Ze wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel en witwassen, en het schenden van geheimen. Weski zou informatie van haar cliënt Ridouan Taghi vanuit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught met zijn contacten in de buitenwereld hebben gedeeld.
Inmiddels is ze - na 45 jaar - niet meer werkzaam als advocaat.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bij de hervatting van het Marengo-proces geen concrete beslissing genomen over de situatie rondom de bijstand van Ridouan Taghi (48). "Dat zou prematuur zijn", zei de voorzitter. De hoofdverdachte zit al bijna een jaar zonder advocaat, sinds de aanhouding van zijn raadsman Vito Shukrula in april.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Russische staatshackers proberen wereldwijd toegang te krijgen tot accounts van hoogwaardigheidsbekleders, militairen en ambtenaren op de berichtendiensten WhatsApp en Signal. Nederland vormt daarop geen uitzondering, waarschuwen de inlichtingendiensten AIVD en MIVD. De hackers hebben met deze campagne waarschijnlijk al gevoelige informatie in handen gekregen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Franse muziekpionier Jean-Michel Jarre is dit najaar eregast tijdens het Amsterdam Dance Event (ADE). Hij verzorgt in die hoedanigheid het openingsconcert in AFAS Live. Ook laat hij zich interviewen tijdens de ADE-conferentie.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het aantal mensen dat gebruikmaakt van voedselbanken is vorig jaar gestegen. Voedselbanken Nederland denkt dat mensen de voedselbanken beter weten te vinden, maar ziet ook steeds meer gepensioneerden zonder aanvullend pensioen, zzp'ers en andere werkenden die niet kunnen rondkomen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Honderd verdachten van oplichting zijn vanaf maandag te zien op digitale schermen langs de weg, op stations, in reclames op televisie, op sociale media en op de website van de politie. De verdachten worden eerst onherkenbaar getoond. Als zij zich niet melden, gebeurt dat vanaf 23 maart herkenbaar. Deze campagne wordt naast opsporing van verdachten ingezet om nieuwe daders te ontmoedigen.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In een restaurant aan de Kruisstraat in Eindhoven is brand uitgebroken nadat vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. Dat meldt de politie op X. Het vuurwerk veroorzaakte een explosie. Er is niemand gewond geraakt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.
15 uur geleden