Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat in afpersingszaak Hedel verwijt OM tunnelvisie

Advocaat in afpersingszaak Hedel verwijt OM tunnelvisie

ARNHEM (ANP) - De advocaat van een van de hoofdverdachten in de afpersingszaak rond fruitbedrijf De Groot in Hedel verwijt het Openbaar Ministerie tunnelvisie. Volgens advocaat Anis Boumanjal krijgt zijn cliënt Yassine A. geen eerlijk proces en dreigt hij onschuldig achter de tralies te verdwijnen.

De officier van justitie eiste maandag een celstraf van zestien jaar tegen de 21-jarige Hilversummer, die veertien maanden in voorarrest zit. Justitie ziet hem als adjudant van zijn halfbroer Ali G. uit Naarden bij het organiseren van zeven geslaagde aanslagen met brandbommen bij woningen van medewerkers en familieleden van het fruitbedrijf. Het fruitbedrijf vond in 2019 een partij cocaïne in een fruittransport, waarschuwde de politie en werd daarna afgeperst.

"Ik zal niet ontkennen dat de ten laste gelegde feiten heftige impact hebben gehad. Het is te begrijpen en te prijzen dat de politie alles op alles zet om tot oplossing van de zaak te komen", begon Boumanjal zijn pleidooi. Maar hij zegt de benodigde gepaste distantie bij het OM te missen. Dat komt volgens hem door een blunder van het OM. Tijdens het onderzoek belandde een adressenlijst met 140 medewerkers en ex-medewerkers van het bedrijf in het strafdossier. De lijst werd later gevonden in het ouderlijk huis van de halfbroers.

Undercoveractie

"Hoe kan je nog onbevangen zijn als je zelf onbewust debet bent aan het verstrekken van de lijst? Dat is een blunder geweest, een misser", aldus Boumanjal. "Dan ben je niet langer onafhankelijk. Het kan leiden tot een gerechtelijke dwaling." Volgens de raadsman was het OM er vooral op uit om naar bevestiging te zoeken dat A. en zijn halfbroer G. achter de aanslagen zitten. "Het druipt van het dossier af."

Het OM baseert zich onder meer op verklaringen van een medeverdachte. Die werd tijdens een undercoveractie in een busje ondervraagd door undercoveragenten die zich voordeden als criminelen. Tegen de regels in zijn de gesprekken in de bus niet opgenomen. Mogelijk heeft hij valse verklaringen afgelegd, zeggen de advocaten. Ze noemen het onbetrouwbaar bewijs dat terzijde moet worden gelegd. Volgens Boumanjal kregen de undercoveragenten als opdracht mee dat ze bevestigd moesten zien te krijgen dat Ali G. de opdrachtgever van de aanslagen en bedreigingen was en zijn halfbroer Yassine de tussenpersoon.

Het Openbaar Ministerie reageert dinsdagmiddag op het pleidooi.

Meer uit Binnenland

The Voice start half januari, kijkers thuis stemmen niet meer

HILVERSUM (ANP) - De eerste aflevering van het nieuwe seizoen van The Voice of Holland is op 16 januari te zien. Dat maakte RTL 4 woensdag bekend. Daarna is het programma zeventien weken op de vrijdagavond te zien. De finale staat gepland op 8 mei.

38 minuten geleden
Onvoldoende jeugdzorg in woonpand Heerhugowaard waar explosie was

HEERHUGOWAARD (ANP) - Jeugdzorgorganisatie Parlan heeft de jongeren in het gebouw aan de Titanialaan in Heerhugowaard niet de begeleiding gegeven die ze nodig hadden. Dat concludeert onderzoeksbureau BMC in een rapport. Van de 66 woningen huurde Parlan er 12. In een van die appartementen is in april een explosie veroorzaakt met brand en meerdere zwaarbeschadigde appartementen tot gevolg.

44 minuten geleden
Noodpakket Sinterklaasjournaal een kwart miljoen keer besteld

HILVERSUM (ANP) - Bijna een kwart miljoen mensen heeft sinds de uitzending van dinsdag een noodpakket van Het Sinterklaasjournaal besteld. Dat laat de NTR, die het programma uitzendt, weten. De Hoofdpiet riep in de uitzending kijkers op een noodpakket te reserveren via de website. Tot nu toe hebben 247.559 mensen dit gedaan, bijna een op de zes mensen die lineair naar de uitzending heeft gekeken.

49 minuten geleden
Rechter doet over twee weken uitspraak over PAS-melders

ZUTPHEN (ANP) - Over of zogeheten PAS-melders gelegaliseerd moeten worden, doet de rechter over twee weken uitspraak. Farmers Defence Force (FDF) had een kort geding aangespannen tegen de Staat, de zaak diende woensdag in de rechtbank in Zutphen. PAS-melders zijn boeren die volgens FDF buiten hun schuld om niet de juiste natuurvergunning hebben en in feite illegaal werken.

1 uur geleden
Nieuwe verdachte vast na dood 24-jarige vrouw in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft maandag een nieuwe verdachte opgepakt in het onderzoek naar de dood van een 24-jarige vrouw in Rotterdam. Het gaat om een 20-jarige man uit Nijmegen.

1 uur geleden
Universiteit Tilburg niet tevreden over Israëlische partner

TILBURG (ANP) - De universiteit in Tilburg wil dat de Hebrew University in Israël, waarmee ze samenwerkt, meer doet voor "een rechtvaardige en blijvende vrede" in het Midden-Oosten. De Israëlische instelling zou zich ook meer moeten inzetten voor wederopbouw van Palestijnse universiteiten en tegen "verkeerde inmenging" van het Israëlische leger.

1 uur geleden
Omwonenden moeten ook naar rechter voor bezwaar Herwijnen

DEN HAAG (ANP) - Inwoners van het dorp Herwijnen moeten niet alleen naar de Raad van State, maar ook naar de rechter om bezwaar te maken tegen de komst van het nieuw te bouwen radarstation. Aanvankelijk was alleen een gang naar de Raad van State voldoende, omdat bezwaren tegen zowel de plannen vanuit het Rijk als de vergunning van de gemeente in één keer behandeld zouden worden.

2 uur geleden