Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat in afpersingszaak Hedel verwijt OM tunnelvisie

Advocaat in afpersingszaak Hedel verwijt OM tunnelvisie

ARNHEM (ANP) - De advocaat van een van de hoofdverdachten in de afpersingszaak rond fruitbedrijf De Groot in Hedel verwijt het Openbaar Ministerie tunnelvisie. Volgens advocaat Anis Boumanjal krijgt zijn cliënt Yassine A. geen eerlijk proces en dreigt hij onschuldig achter de tralies te verdwijnen.

De officier van justitie eiste maandag een celstraf van zestien jaar tegen de 21-jarige Hilversummer, die veertien maanden in voorarrest zit. Justitie ziet hem als adjudant van zijn halfbroer Ali G. uit Naarden bij het organiseren van zeven geslaagde aanslagen met brandbommen bij woningen van medewerkers en familieleden van het fruitbedrijf. Het fruitbedrijf vond in 2019 een partij cocaïne in een fruittransport, waarschuwde de politie en werd daarna afgeperst.

"Ik zal niet ontkennen dat de ten laste gelegde feiten heftige impact hebben gehad. Het is te begrijpen en te prijzen dat de politie alles op alles zet om tot oplossing van de zaak te komen", begon Boumanjal zijn pleidooi. Maar hij zegt de benodigde gepaste distantie bij het OM te missen. Dat komt volgens hem door een blunder van het OM. Tijdens het onderzoek belandde een adressenlijst met 140 medewerkers en ex-medewerkers van het bedrijf in het strafdossier. De lijst werd later gevonden in het ouderlijk huis van de halfbroers.

Undercoveractie

"Hoe kan je nog onbevangen zijn als je zelf onbewust debet bent aan het verstrekken van de lijst? Dat is een blunder geweest, een misser", aldus Boumanjal. "Dan ben je niet langer onafhankelijk. Het kan leiden tot een gerechtelijke dwaling." Volgens de raadsman was het OM er vooral op uit om naar bevestiging te zoeken dat A. en zijn halfbroer G. achter de aanslagen zitten. "Het druipt van het dossier af."

Het OM baseert zich onder meer op verklaringen van een medeverdachte. Die werd tijdens een undercoveractie in een busje ondervraagd door undercoveragenten die zich voordeden als criminelen. Tegen de regels in zijn de gesprekken in de bus niet opgenomen. Mogelijk heeft hij valse verklaringen afgelegd, zeggen de advocaten. Ze noemen het onbetrouwbaar bewijs dat terzijde moet worden gelegd. Volgens Boumanjal kregen de undercoveragenten als opdracht mee dat ze bevestigd moesten zien te krijgen dat Ali G. de opdrachtgever van de aanslagen en bedreigingen was en zijn halfbroer Yassine de tussenpersoon.

Het Openbaar Ministerie reageert dinsdagmiddag op het pleidooi.

Meer uit Binnenland

Spaanse evacués cruiseschip aangekomen in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.

32 minuten geleden
Opnieuw protestactie op spoorlijn haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.

35 minuten geleden
Eerste Nederlanders van cruiseschip Hondius gehaald

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.

1 uur geleden
Meisje (15) overlijdt tijdens halve marathon in Leiden

LEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.

1 uur geleden
Rotterdam bereidt zich voor op komst van cruiseschip Hondius

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam bereidt zich voor op de komst van het Nederlandse cruiseschip Hondius. Nadat alle passagiers van boord zijn op Tenerife, vaart het schip door naar de haven in de Maasstad. Wanneer het precies arriveert, is nog niet bekend. Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat dit aan het einde van de week zal zijn.

2 uur geleden
Deelnemer Leiden Marathon overleden

LEIDEN (ANP) - Een deelnemer van hardloopevenement Leiden Marathon is zondag overleden. De politie bevestigt dat, maar heeft verder geen informatie over de doodsoorzaak en de overledene.

2 uur geleden
26 aanhoudingen bij uit de hand gelopen asielprotest Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft in totaal 26 mensen aangehouden bij een protest tegen noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn. Betogers bekogelden zaterdagavond onder meer de politie met vuurwerk, hinderden het verkeer en belaagden een voertuig, somt de politie op. Een 58-jarige man uit Apeldoorn werd opgepakt voor mishandeling van een boa van de gemeente.

2 uur geleden