Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat houdt rekening met competitie in bekerduel met PSV

Advocaat houdt rekening met competitie in bekerduel met PSV

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag-trainer Dick Advocaat kijkt uit naar het bekerduel met PSV van donderdag, maar geeft wel aan dat "de belangen toch meer bij de competitie liggen dan bij de KNVB-beker". De nummer 11 van de Keuken Kampioen Divisie staat bovenaan in de derde periode en heeft de komende periode een zwaar programma, weet de 75-jarige coach.

"Ik moet kijken naar onze belangen", verklaarde Advocaat een dag voor de kwartfinale in Eindhoven. "Helaas hebben we wel te maken met het feit dat we in vijftien dagen vijf wedstrijden moeten spelen. Daar zitten bovendien drie uitwedstrijden bij. Ik zal daar rekening mee houden."

Toch heeft Advocaat zin in het duel met PSV, de club waar hij twee keer werkzaam was. "PSV uit, het is gewoon heerlijk om daar te spelen en het op te nemen tegen zo’n grote club. Het is voor ADO, en de situatie waarin we nu zijn, toch heerlijk om daar te voetballen. Het wordt moeilijk, dat weten we ook. Maar we hebben toch niets te verliezen?"

Strijdplan ADO

Het strijdplan van ADO is in ieder geval duidelijk. "Je kan wel zeggen 'we gaan vroeg storen', maar daar is PSV te sterk voor. Wij zullen echt achterover moeten leunen en via de counter moeten kijken of we gevaarlijk kunnen zijn. Ik zou niet weten hoe we het anders moeten doen", aldus de trainer.

Advocaat keerde in november terug bij ADO, de club waar hij opgroeide. Onder de ervaren coach klom de ploeg van de zeventiende naar de elfde plaats in de eerste divisie. In de derde periode heeft het nog ongeslagen ADO een voorsprong van 1 punt op Almere City. Na de bekerwedstrijd tegen PSV volgen in vijftien dagen tijd competitieduels met Heracles Almelo, TOP Oss, FC Eindhoven en Willem II.

Aftrap donderdag

De wedstrijd tussen PSV en ADO wordt donderdag om 18.45 uur in Eindhoven gespeeld.

Meer uit Voetbal

Infantino 'geschokt' na vermeend racisme tegen Vinícius Júnior

ZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.

1 uur geleden
Telstar accepteert schikking van 7500 euro voor afsteken vuurwerk

VELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Sevilla-coach Almeyda zeven duels geschorst na wangedrag

SEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.

4 uur geleden
Real Madrid boos na vermeend racisme tegen Vinicius Júnior

LISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian ⁠Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei ⁠Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.

6 uur geleden
Vinicius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Benfica

LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.

19 uur geleden
Salzburg neemt afscheid van trainer Letsch

WENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.

19 uur geleden
Sparta Rotterdam houdt NEC op gelijkspel

ROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).

20 uur geleden