Advocaat houdt rekening met competitie in bekerduel met PSV
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag-trainer Dick Advocaat kijkt uit naar het bekerduel met PSV van donderdag, maar geeft wel aan dat "de belangen toch meer bij de competitie liggen dan bij de KNVB-beker". De nummer 11 van de Keuken Kampioen Divisie staat bovenaan in de derde periode en heeft de komende periode een zwaar programma, weet de 75-jarige coach.
"Ik moet kijken naar onze belangen", verklaarde Advocaat een dag voor de kwartfinale in Eindhoven. "Helaas hebben we wel te maken met het feit dat we in vijftien dagen vijf wedstrijden moeten spelen. Daar zitten bovendien drie uitwedstrijden bij. Ik zal daar rekening mee houden."
Toch heeft Advocaat zin in het duel met PSV, de club waar hij twee keer werkzaam was. "PSV uit, het is gewoon heerlijk om daar te spelen en het op te nemen tegen zo’n grote club. Het is voor ADO, en de situatie waarin we nu zijn, toch heerlijk om daar te voetballen. Het wordt moeilijk, dat weten we ook. Maar we hebben toch niets te verliezen?"
Strijdplan ADO
Het strijdplan van ADO is in ieder geval duidelijk. "Je kan wel zeggen 'we gaan vroeg storen', maar daar is PSV te sterk voor. Wij zullen echt achterover moeten leunen en via de counter moeten kijken of we gevaarlijk kunnen zijn. Ik zou niet weten hoe we het anders moeten doen", aldus de trainer.
Advocaat keerde in november terug bij ADO, de club waar hij opgroeide. Onder de ervaren coach klom de ploeg van de zeventiende naar de elfde plaats in de eerste divisie. In de derde periode heeft het nog ongeslagen ADO een voorsprong van 1 punt op Almere City. Na de bekerwedstrijd tegen PSV volgen in vijftien dagen tijd competitieduels met Heracles Almelo, TOP Oss, FC Eindhoven en Willem II.
Aftrap donderdag
De wedstrijd tussen PSV en ADO wordt donderdag om 18.45 uur in Eindhoven gespeeld.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sporttribunaal CAS verplicht de UEFA alsnog een formeel disciplinair onderzoek te starten naar de inzet van Olympique Lyon-speler Rachid Ghezzal in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht van eind september in de Europa League. Dat meldt FC Utrecht.
4 uur geledenPORTO (ANP) - Spits Luuk de Jong heeft enkele weken na zijn rentree bij FC Porto een kruisbandblessure opgelopen. Daardoor is het seizoen van de 35-jarige aanvaller waarschijnlijk al ten einde.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ernst Boekhorst blijft de komende drie jaar voorzitter van de bestuursraad van Ajax. Tijdens een algemene ledenvergadering is Boekhorst woensdagavond herbenoemd als lid van de raad, die ruim 73 procent van de aandelen van de club in handen heeft. Dat geldt ook voor René Zegerius, meldt Ajax.
6 uur geleden