Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat houdt rekening met competitie in bekerduel met PSV

Advocaat houdt rekening met competitie in bekerduel met PSV

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag-trainer Dick Advocaat kijkt uit naar het bekerduel met PSV van donderdag, maar geeft wel aan dat "de belangen toch meer bij de competitie liggen dan bij de KNVB-beker". De nummer 11 van de Keuken Kampioen Divisie staat bovenaan in de derde periode en heeft de komende periode een zwaar programma, weet de 75-jarige coach.

"Ik moet kijken naar onze belangen", verklaarde Advocaat een dag voor de kwartfinale in Eindhoven. "Helaas hebben we wel te maken met het feit dat we in vijftien dagen vijf wedstrijden moeten spelen. Daar zitten bovendien drie uitwedstrijden bij. Ik zal daar rekening mee houden."

Toch heeft Advocaat zin in het duel met PSV, de club waar hij twee keer werkzaam was. "PSV uit, het is gewoon heerlijk om daar te spelen en het op te nemen tegen zo’n grote club. Het is voor ADO, en de situatie waarin we nu zijn, toch heerlijk om daar te voetballen. Het wordt moeilijk, dat weten we ook. Maar we hebben toch niets te verliezen?"

Strijdplan ADO

Het strijdplan van ADO is in ieder geval duidelijk. "Je kan wel zeggen 'we gaan vroeg storen', maar daar is PSV te sterk voor. Wij zullen echt achterover moeten leunen en via de counter moeten kijken of we gevaarlijk kunnen zijn. Ik zou niet weten hoe we het anders moeten doen", aldus de trainer.

Advocaat keerde in november terug bij ADO, de club waar hij opgroeide. Onder de ervaren coach klom de ploeg van de zeventiende naar de elfde plaats in de eerste divisie. In de derde periode heeft het nog ongeslagen ADO een voorsprong van 1 punt op Almere City. Na de bekerwedstrijd tegen PSV volgen in vijftien dagen tijd competitieduels met Heracles Almelo, TOP Oss, FC Eindhoven en Willem II.

Aftrap donderdag

De wedstrijd tussen PSV en ADO wordt donderdag om 18.45 uur in Eindhoven gespeeld.

Meer uit Voetbal

Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

50 minuten geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

1 uur geleden
Oranje traint voor het eerst met complete WK-selectie in Amerika

ORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.

1 uur geleden
Verdediger Offerhaus verruilt Telstar voor FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.

2 uur geleden
Dijkhuizen nieuwe hoofdtrainer VVV-Venlo

VENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.

3 uur geleden
Verdediger Robertson zet loopbaan voort bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.

4 uur geleden
Levchenko wil meer ruimte voor spelers om zich uit te spreken

AMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

5 uur geleden