Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat hoofdverdachte 'Telegraafzaak' verwijt OM speculatie

Advocaat hoofdverdachte 'Telegraafzaak' verwijt OM speculatie

AMSTERDAM (ANP) - Justitie levert in het onderzoek naar een vermeende bende die op 26 juni 2018 de aanslag op het gebouw van De Telegraaf zou hebben gepleegd en gestolen vluchtauto's aan criminelen zou hebben geleverd geen bewijs, maar grossiert in speculaties, aannames en "hypotheses die niet te reconstrueren zijn". Dat zei advocaat Guy Weski maandag in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp.

Weski behartigt de belangen van de hoofdverdachte in de zaak, Bilal el H. Het OM eiste vorig week twaalf jaar gevangenisstraf tegen de 26-jarige Amsterdammer, volgens de aanklager het onbetwiste kopstuk van de criminele bende. Weski vroeg de rechtbank zijn cliƫnt, die op heling van een aantal auto's na alle beschuldigingen ontkent, op vrijwel alle punten van de aanklacht vrij te spreken.

Bij de aanslag op De Telegraaf werd met een gestolen bestelauto de pui van het kantoorgebouw aan de Basisweg in Amsterdam geramd. Door de stevige constructie van de gevel bleef de auto steken.

Meer uit Binnenland

Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kan niet op de geplande tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zegt een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning zaterdagmiddag om 14.00 uur zou beginnen.

2 minuten geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

44 minuten geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

2 uur geleden
Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

7 uur geleden
Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

10 uur geleden
In de nacht plaatselijk dichte mist in het noorden van het land

DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.

13 uur geleden
Kabinet betaalt 5,7 miljoen euro voor kunstroof Drents Museum

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemeniƫ gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.

20 uur geleden