
Advocaat hoeft geen Feyenoorder te motiveren voor duel met Ajax
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat kreeg tijdens het duel van zijn Feyenoord tegen PEC Zwolle (1-0) het gevoel dat zijn spelers al bij het uitduel van zondag met Ajax bezig waren. "Ik zag geen beleving en geen strijd", zei hij bij ESPN. "De eerste helft was heel pover, de tweede helft ging nog wel. Maar ik ben blij met de 3 punten."
"Tijdens de rust kon ik al mijn spelers wel wisselen", zei Advocaat die onder meer Luis Sinisterra in de tweede helft liet invallen. "Hij is wel een creatieve speler", omschreef hij de maker van het enige doelpunt. "Hij kan een speler uitspelen. En hij kan scoren. Dat heb je weer gezien."
Feyenoord klom naar de tweede plaats van de Eredivisie, met evenveel punten als koploper Ajax en nummer 3 Vitesse. Advocaat gaat donderdag rustig voor de televisie zitten als Ajax tegen FC Twente speelt. "Ik ga Ajax eens goed bekijken", stelde hij. "Maar het wordt een makkelijke voorbereiding voor mij. Tegen Ajax wil iedereen wel gaan. Daarvoor hoef ik niemand te motiveren."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de competitiewedstrijd tegen Valencia eenvoudig gewonnen. Zonder de geblesseerde Frenkie de Jong en Lamine Yamal won de Spaanse kampioen met 6-0 van Valencia.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat op korte termijn zogenoemde hardcards uitdelen aan de seizoenkaarthouders. Dit is om "de afhankelijkheid van het digitale toegangssysteem te minimaliseren", zo laat de Rotterdamse club weten na de problemen van een dag eerder rondom de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 3-0 gewonnen. Erling Haaland was in het Etihad Stadium met twee treffers de man van de wedstrijd. Het was pas de tweede overwinning van City, dat na vier speelronden 6 punten achter staat op koploper Liverpool. United heeft 4 punten uit vier duels.
13 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft ook de derde thuiswedstrijd in de Eredivisie niet kunnen winnen. In het eigen stadion in Velsen-Zuid verloor de ploeg met 3-1 van Fortuna Sittard door twee late treffers van Makan Aïko.
14 uur geledenBURNLEY (ANP) - Liverpool FC gaat weer aan kop van de Premier League. The Reds wonnen zondag met 1-0 bij Burnley. Dat betekende de vierde competitiezege op rij voor het elftal van trainer Arne Slot.
15 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles staat na vijf wedstrijden met 0 punten troosteloos onderaan in de Eredivisie. De ploeg van trainer Bas Sibum ging op zondag in eigen huis met 2-1 onderuit tegen AZ. Heracles heeft een doelsaldo van twee voor en zestien tegen. AZ heeft 10 punten uit vier wedstrijden. AZ ontvangt volgende week koploper Feyenoord in Alkmaar.
15 uur geledenLEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayer Leverkusen had geen andere keuze dan trainer Erik ten Hag te ontslaan. Dat zei Fernando Carro, voorzitter van de directie van de Duitse voetbalclub, zondag tegen het programma Bild Sport op Welt TV.
17 uur geleden