Advocaat: het gaat bij Feyenoord niet vanzelf
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat weet welke opdracht Feyenoord volgende week heeft in de laatste groepswedstrijd in de Europa League. "Gewoon daar met 0-1 winnen", zei Advocaat na de nederlaag in de Kuip tegen Dinamo Zagreb (0-2). Feyenoord kwalificeert zich voor de knock-outfase van de Europa League als het over een week in Oostenrijk wint van Wolfsberger.
"Het enige positieve aan vandaag is dat er niemand is weggestuurd", zei Advocaat, die zes van zijn spelers een gele kaart zag krijgen, vooral voor overtredingen uit frustratie. "Na afloop zat iedereen heel teleurgesteld in de kleedkamer. Ik heb tegen ze gezegd dat we er ook zijn als we volgende week winnen. Maar het gaat bij ons allemaal niet vanzelf, laat ik het zo zeggen. Alles wat tegen kan zitten, dat zit ook tegen."
Advocaat, die deze week aankondigde dat hij na dit seizoen stopt als clubtrainer, zag met Bryan Linssen en Uros Spajic weer twee spelers geblesseerd uitvallen. De aanvaller heeft een hamstringblessure, Spajic liep kort voor rust bij een luchtduel een hoofdwond op. Juist toen de Servische verdediger langs de kant van het veld stond voor een behandeling, viel de 0-1.
'Onprofessioneel'
"Dat was onprofessioneel van hem. Blijf gewoon in het veld liggen en laat die brancard komen, dan hadden wij de tijd gehad om Eric Botteghin klaar te maken voor een invalbeurt", zo mopperde Advocaat. "Nu kwam die spits van hen weer het veld in, hij maakte een actie en boem: penalty. Daar moeten we volwassener in worden."
Advocaat wond zich ook op over de Engelse arbitrage. "Wat een drama zeg. Ik zei nog tegen die vrouwelijke grensrechter: jij was de beste. We hebben die man op het veld echt geen moment mee gehad. Dat zie je vaak met Engelse scheidsrechters, die fluiten buiten Engeland heel anders. Maar daar hebben we niet door verloren, laat dat duidelijk zijn. Hopelijk zit de scheidsrechter volgende week in Oostenrijk wel een keer mee."
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
7 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
3 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
6 uur geleden