Advocaat: het gaat bij Feyenoord niet vanzelf
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat weet welke opdracht Feyenoord volgende week heeft in de laatste groepswedstrijd in de Europa League. "Gewoon daar met 0-1 winnen", zei Advocaat na de nederlaag in de Kuip tegen Dinamo Zagreb (0-2). Feyenoord kwalificeert zich voor de knock-outfase van de Europa League als het over een week in Oostenrijk wint van Wolfsberger.
"Het enige positieve aan vandaag is dat er niemand is weggestuurd", zei Advocaat, die zes van zijn spelers een gele kaart zag krijgen, vooral voor overtredingen uit frustratie. "Na afloop zat iedereen heel teleurgesteld in de kleedkamer. Ik heb tegen ze gezegd dat we er ook zijn als we volgende week winnen. Maar het gaat bij ons allemaal niet vanzelf, laat ik het zo zeggen. Alles wat tegen kan zitten, dat zit ook tegen."
Advocaat, die deze week aankondigde dat hij na dit seizoen stopt als clubtrainer, zag met Bryan Linssen en Uros Spajic weer twee spelers geblesseerd uitvallen. De aanvaller heeft een hamstringblessure, Spajic liep kort voor rust bij een luchtduel een hoofdwond op. Juist toen de Servische verdediger langs de kant van het veld stond voor een behandeling, viel de 0-1.
'Onprofessioneel'
"Dat was onprofessioneel van hem. Blijf gewoon in het veld liggen en laat die brancard komen, dan hadden wij de tijd gehad om Eric Botteghin klaar te maken voor een invalbeurt", zo mopperde Advocaat. "Nu kwam die spits van hen weer het veld in, hij maakte een actie en boem: penalty. Daar moeten we volwassener in worden."
Advocaat wond zich ook op over de Engelse arbitrage. "Wat een drama zeg. Ik zei nog tegen die vrouwelijke grensrechter: jij was de beste. We hebben die man op het veld echt geen moment mee gehad. Dat zie je vaak met Engelse scheidsrechters, die fluiten buiten Engeland heel anders. Maar daar hebben we niet door verloren, laat dat duidelijk zijn. Hopelijk zit de scheidsrechter volgende week in Oostenrijk wel een keer mee."
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
8 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
11 uur geleden