Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat: het gaat bij Feyenoord niet vanzelf

Advocaat: het gaat bij Feyenoord niet vanzelf

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat weet welke opdracht Feyenoord volgende week heeft in de laatste groepswedstrijd in de Europa League. "Gewoon daar met 0-1 winnen", zei Advocaat na de nederlaag in de Kuip tegen Dinamo Zagreb (0-2). Feyenoord kwalificeert zich voor de knock-outfase van de Europa League als het over een week in Oostenrijk wint van Wolfsberger.

"Het enige positieve aan vandaag is dat er niemand is weggestuurd", zei Advocaat, die zes van zijn spelers een gele kaart zag krijgen, vooral voor overtredingen uit frustratie. "Na afloop zat iedereen heel teleurgesteld in de kleedkamer. Ik heb tegen ze gezegd dat we er ook zijn als we volgende week winnen. Maar het gaat bij ons allemaal niet vanzelf, laat ik het zo zeggen. Alles wat tegen kan zitten, dat zit ook tegen."

Advocaat, die deze week aankondigde dat hij na dit seizoen stopt als clubtrainer, zag met Bryan Linssen en Uros Spajic weer twee spelers geblesseerd uitvallen. De aanvaller heeft een hamstringblessure, Spajic liep kort voor rust bij een luchtduel een hoofdwond op. Juist toen de Servische verdediger langs de kant van het veld stond voor een behandeling, viel de 0-1.

'Onprofessioneel'

"Dat was onprofessioneel van hem. Blijf gewoon in het veld liggen en laat die brancard komen, dan hadden wij de tijd gehad om Eric Botteghin klaar te maken voor een invalbeurt", zo mopperde Advocaat. "Nu kwam die spits van hen weer het veld in, hij maakte een actie en boem: penalty. Daar moeten we volwassener in worden."

Advocaat wond zich ook op over de Engelse arbitrage. "Wat een drama zeg. Ik zei nog tegen die vrouwelijke grensrechter: jij was de beste. We hebben die man op het veld echt geen moment mee gehad. Dat zie je vaak met Engelse scheidsrechters, die fluiten buiten Engeland heel anders. Maar daar hebben we niet door verloren, laat dat duidelijk zijn. Hopelijk zit de scheidsrechter volgende week in Oostenrijk wel een keer mee."

Meer uit Voetbal

Aanvaller Oufkir verruilt Sparta Rotterdam voor AZ

ROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.

58 minuten geleden
Ajax legt verdediger Tomiyasu tot het einde van het seizoen vast

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.

2 uur geleden
FIFA roept Italiaan Donnarumma uit tot beste doelman

DOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.

3 uur geleden
PSG moet Mbappé bijna 61 miljoen euro achterstallig loon betalen

PARIJS (ANP/AFP) - Een arbeidsrechtbank in Parijs heeft voetbalclub Paris Saint-Germain veroordeeld tot het betalen van bijna 61 miljoen euro aan de voormalige sterspeler Kylian Mbappé. Het betreft achterstallig salaris en bonussen.

3 uur geleden
Blessure FC Utrecht-spits Haller valt mee

UTRECHT (ANP) - Sébastien Haller kan mogelijk toch met Ivoorkust meedoen aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht viel zondag kort na zijn invalbeurt uit in de wedstrijd tegen NAC Breda (1-1).

3 uur geleden
Ajax krijgt boete van 15.000 euro voor vuurwerk tegen Heerenveen

ZEIST (ANP) - Ajax is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 15.000 euro. De Amsterdamse voetbalclub wordt daarmee bestraft voor het afsteken van vuurwerk in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen op 1 november. Dat meldt de KNVB.

3 uur geleden
Hoofd scouting De Lang vertrekt voortijdig bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ajax raakt na ruim twee jaar hoofd scouting Kelvin de Lang kwijt. De 44-jarige Amsterdammer had nog een contract tot medio 2027, maar heeft besloten Ajax te verlaten, meldt de club op zijn website. De Lang kwam in de zomer van 2023 van Manchester City naar Ajax.

5 uur geleden