Advocaat: het gaat bij Feyenoord niet vanzelf
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat weet welke opdracht Feyenoord volgende week heeft in de laatste groepswedstrijd in de Europa League. "Gewoon daar met 0-1 winnen", zei Advocaat na de nederlaag in de Kuip tegen Dinamo Zagreb (0-2). Feyenoord kwalificeert zich voor de knock-outfase van de Europa League als het over een week in Oostenrijk wint van Wolfsberger.
"Het enige positieve aan vandaag is dat er niemand is weggestuurd", zei Advocaat, die zes van zijn spelers een gele kaart zag krijgen, vooral voor overtredingen uit frustratie. "Na afloop zat iedereen heel teleurgesteld in de kleedkamer. Ik heb tegen ze gezegd dat we er ook zijn als we volgende week winnen. Maar het gaat bij ons allemaal niet vanzelf, laat ik het zo zeggen. Alles wat tegen kan zitten, dat zit ook tegen."
Advocaat, die deze week aankondigde dat hij na dit seizoen stopt als clubtrainer, zag met Bryan Linssen en Uros Spajic weer twee spelers geblesseerd uitvallen. De aanvaller heeft een hamstringblessure, Spajic liep kort voor rust bij een luchtduel een hoofdwond op. Juist toen de Servische verdediger langs de kant van het veld stond voor een behandeling, viel de 0-1.
'Onprofessioneel'
"Dat was onprofessioneel van hem. Blijf gewoon in het veld liggen en laat die brancard komen, dan hadden wij de tijd gehad om Eric Botteghin klaar te maken voor een invalbeurt", zo mopperde Advocaat. "Nu kwam die spits van hen weer het veld in, hij maakte een actie en boem: penalty. Daar moeten we volwassener in worden."
Advocaat wond zich ook op over de Engelse arbitrage. "Wat een drama zeg. Ik zei nog tegen die vrouwelijke grensrechter: jij was de beste. We hebben die man op het veld echt geen moment mee gehad. Dat zie je vaak met Engelse scheidsrechters, die fluiten buiten Engeland heel anders. Maar daar hebben we niet door verloren, laat dat duidelijk zijn. Hopelijk zit de scheidsrechter volgende week in Oostenrijk wel een keer mee."
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
47 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
58 minuten geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
17 uur geleden