
Advocaat: het gaat bij AZ makkelijker dan bij Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat van Feyenoord hield een dubbel gevoel over aan de nederlaag tegen AZ. "We hebben verloren van een ploeg die uitstekend kan voetballen. Maar we hebben ze daar wel bij geholpen", mopperde de Hagenaar. "Ze maakten twee goals uit de counter na fouten van ons."
AZ voetbalde makkelijker en beter dan Feyenoord, dat twee keer terugkwam van een achterstand. Na de 2-3 van Myron Boadu wist de thuisclub zich echter niet meer op te richten.
"Ik vond ons bij fases echt heel goed spelen, maar we hebben onszelf daar niet voor beloond. Als je dan na rust weer zo'n fout maakt, dan loop je er weer achteraan. Dat kost enorm veel kracht", aldus Advocaat. "We speelden tegen een elftal dat kwalitatief beter is. Maar dat wil niet zeggen dat je dan altijd verliest. Vandaag helaas wel. Zij hebben een paar heel aardige spelers. En dan druk ik me voorzichtig uit. Het ging bij hen wat makkelijker dan bij ons."
Net over de helft van het seizoen staat Feyenoord 9 punten achter op koploper Ajax. "Pas aan het einde van het seizoen kan je conclusies trekken, dan kunnen we zeggen of we het goed gedaan hebben of niet", aldus Advocaat, die bezig is aan zijn laatste maanden als clubtrainer. "We zitten nog in de beker en kunnen ook nog steeds Europees voetbal halen via de competitie. Alles ligt nog open. We hebben het onszelf echter niet makkelijker gemaakt."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Oranje-bondscoach Ronald Koeman krijgt donderdag de Eredivisie Oeuvre Award voor zijn betekenis voor het Nederlandse voetbal. "Al ruim vier decennia lang bepaalt hij voor een groot deel het aanzien van het Nederlands voetbal. In binnen- en buitenland", licht directeur Jan de Jong van Eredivisie CV toe.
34 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/DPA) - Stadion Anfield van Liverpool is maandag kort voor aanvang van de eerste van twee oefenwedstrijden tegen Athletic Club ontruimd. Volgens berichten in de media was een alarm de reden voor de ontruiming. Enkele fans van de Engelse landskampioen hadden al hun plaatsen ingenomen, maar werden vervolgens verzocht het stadion te verlaten.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse roept aanhangers van de club op om donderdag naar de rechtbank in Utrecht te komen. Daar dient dan om 13.30 uur een kort geding van de Arnhemse club tegen de KNVB om het afnemen van de proflicentie terug te draaien. Vorige week stelde de beroepscommissie Vitesse in het ongelijk nadat de voetbalclub een uitspraak van de licentiecommissie had aangevochten.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rick Meissen verlaat Sparta Rotterdam voor Excelsior. De 23-jarige verdediger heeft overeenstemming bereikt over een tweejarig contract bij de naar de Eredivisie gepromoveerde club.
20 uur geledenNYON (ANP) - Als Feyenoord het tweeluik met Fenerbahçe wint, strijdt de club in de play-offs tegen Benfica of OGC Nice om een plek in het hoofdtoernooi van de Champions League. Dat heeft de loting op het hoofdkantoor van de UEFA in Nyon bepaald.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chuba Akpom staat plotseling in de belangstelling van meerdere Engelse clubs. Volgens Sky Sports wil Ipswich Town de spits van Ajax overnemen.
22 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund is zonder Sébastien Haller op trainingskamp naar Saalfelden gegaan. De spits is ziek en reist mogelijk later deze week naar Oostenrijk.
22 uur geleden