Advocaat heeft selectie rond bij Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is klaar op de transfermarkt. Trainer Dick Advocaat heeft recent met de Portugese middenvelder João Carlos Teixeira en de Servische verdediger Uros Spajic zijn gewenste versterkingen gekregen. "De selectie is wat mij betreft prima zo", zei de Hagenaar twee dagen voor de thuiswedstrijd tegen FC Twente. "Als er niemand meer weggaat, dan zijn we klaar."
Spajic komt op huurbasis over van Krasnodar. Zodra de Servische international zijn werk- en verblijfsvergunning binnen heeft, kan hij in Rotterdam aan de slag. "Maar dat duurt nog wel een paar dagen", aldus Advocaat, die Eric Botteghin weer terug heeft. Zonder de geschorst verdediger startte Feyenoord vorige week de competitie met een zege bij PEC Zwolle (0-2).
Botteghin keert tegen Twente vermoedelijk terug in het hart van de defensie. Lutsharel Geertruida verhuist dan weer naar de rechterkant. Afgaande op de woorden van Advocaat behoudt Mark Diemers, die in Zwolle de voorkeur kreeg boven Jens Toornstra, op het middenveld zijn basisplaats.
De beste opstelling
Bang voor een teleurgestelde Toornstra is de trainer niet. "We betalen hem ook gewoon uit, hoor. Het zijn allemaal professionals, die moeten hiermee leren omgaan. Zo niet, dan moet je maar naar een andere club gaan. Wij stellen altijd het elftal op waarvan wij denken dat het zo het beste is. Dat heeft niets met personen te maken, maar met ieders kwaliteiten en hoe het elftal staat. Daar kan soms wel iets geks uit rollen. Maar daar moeten ze mee omgaan."
Bij de thuiswedstrijd tegen FC Twente mogen 13.000 fans van Feyenoord naar binnen. "Het is sowieso fijn dat er weer mensen in het stadion zitten, daar doe je het voor", aldus Advocaat. "Ik hoop dat het er meer worden, maar 13.000 is in ieder geval een begin."
Meer uit Voetbal
KATOWICE (ANP/RTR) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA is zaterdag aanwezig bij de openingswedstrijd van het WK voor vrouwen onder de 20 tussen Polen en Argentinië in het Poolse Katowice. Het is het eerste toernooi van de FIFA sinds het ingetrokken commercialiseringsplan om een deel van de WK-rechten te verkopen aan derden.
42 minuten geledenNYON (ANP/AFP) - Voetbalbond UEFA heeft Mattéo Guendouzi van Fenerbahçe voor vier wedstrijden geschorst, waarvan twee voorwaardelijk. De Franse voetballer krijgt die straf voor zijn aandeel in de ongeregeldheden in het duel in de voorronde van de Champions League bij het Franse Olympique Lyon in augustus.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain verkeert nog niet in de topvorm van het afgelopen seizoen. De winnaar van de laatste twee edities van de Champions League verloor de thuiswedstrijd tegen AS Monaco (1-2).
14 uur geledenSEVILLA (ANP) - Troy Parrott heeft Real Betis aan een thuiszege op Real Madrid geholpen. De Ierse spits, overgekomen van AZ, mocht na 69 minuten invallen en maakte in de 81e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
14 uur geledenIPSWICH (ANP) - Alexander Isak heeft Liverpool na twee gelijke spelen aan de eerste zege van dit seizoen in de Premier League geholpen. De spits trof twee keer doel in de uitwedstrijd tegen Ipswich Town (0-2).
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en PEC Zwolle in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Het duel eindigde in 2-2.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Deze zomer hebben er in het Nederlandse betaalde voetbal meer transfers plaatsgevonden dan een jaar eerder. Het ging, bij de mannen en vrouwen gezamenlijk, om 1030 spelers die van club wisselden. Dat zijn 135 transfers meer dan in de zomer van 2025, meldt de KNVB.
22 uur geleden