Advocaat: hattrick is beloning Linssen voor 5 maanden hard werken
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat van Feyenoord was na de zege op sc Heerenveen (3-0) vooral blij voor Bryan Linssen. De aanvaller die zo op zoek was naar vorm én doelpunten, maakte in de tweede helft een hattrick. "Hij heeft zich vijf maanden lang een slag in de rondte gelopen. En vandaag kreeg hij z'n beloning", zei de Hagenaar.
Linssen had sinds zijn overstap van Vitesse naar Feyenoord pas één keer gescoord, begin oktober tegen Willem II. De Limburger moest veel vaker dan hem lief was in de spits spelen, omdat Robert Bozenik al maanden geblesseerd is en Nicolai Jørgensen vaak met fysieke problemen kampt. De Deen haakte woensdagochtend af en dus werd Linssen ook tegen Heerenveen door Advocaat in de spits gezet.
"Hij is daar niet gelukkig mee. Maar hij loopt al maandenlang alle kanten op en werkt keihard", zei de trainer. "Vandaag schopt hij er drie in. Dit had hij heel hard nodig. Vooral die eerste was een geweldige goal. Voor hem en voor het elftal is het heel lekker om het jaar zo af te sluiten."
Advocaat hoopt dat hij er een spits bij krijgt als de transfermarkt op 1 januari weer opengaat. "Maar we moeten weer in een heel kleine vijver vissen, want er is niets", zo doelt Advocaat op de financiële situatie van Feyenoord. "Maar ik denk dat het bestuur ook wel heeft gezien dat we een heel fragiele groep hebben. Het is continu schuiven. Als Jantje fit is, valt Pietje weer weg. Dat is niet de manier om op dit niveau te werken."
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
12 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
13 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
14 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
14 uur geleden