Advocaat: hattrick is beloning Linssen voor 5 maanden hard werken
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat van Feyenoord was na de zege op sc Heerenveen (3-0) vooral blij voor Bryan Linssen. De aanvaller die zo op zoek was naar vorm én doelpunten, maakte in de tweede helft een hattrick. "Hij heeft zich vijf maanden lang een slag in de rondte gelopen. En vandaag kreeg hij z'n beloning", zei de Hagenaar.
Linssen had sinds zijn overstap van Vitesse naar Feyenoord pas één keer gescoord, begin oktober tegen Willem II. De Limburger moest veel vaker dan hem lief was in de spits spelen, omdat Robert Bozenik al maanden geblesseerd is en Nicolai Jørgensen vaak met fysieke problemen kampt. De Deen haakte woensdagochtend af en dus werd Linssen ook tegen Heerenveen door Advocaat in de spits gezet.
"Hij is daar niet gelukkig mee. Maar hij loopt al maandenlang alle kanten op en werkt keihard", zei de trainer. "Vandaag schopt hij er drie in. Dit had hij heel hard nodig. Vooral die eerste was een geweldige goal. Voor hem en voor het elftal is het heel lekker om het jaar zo af te sluiten."
Advocaat hoopt dat hij er een spits bij krijgt als de transfermarkt op 1 januari weer opengaat. "Maar we moeten weer in een heel kleine vijver vissen, want er is niets", zo doelt Advocaat op de financiële situatie van Feyenoord. "Maar ik denk dat het bestuur ook wel heeft gezien dat we een heel fragiele groep hebben. Het is continu schuiven. Als Jantje fit is, valt Pietje weer weg. Dat is niet de manier om op dit niveau te werken."
Meer uit Voetbal
GENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
1 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
12 uur geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
12 uur geleden