Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat Hammerstein: ik was anonieme raadsman kroongetuige

Advocaat Hammerstein: ik was anonieme raadsman kroongetuige

AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Oscar Hammerstein was de anonieme raadsman die Nabil B., kroongetuige in het liquidatieproces rond Ridouan Taghi, enige tijd heeft bijgestaan. Dat onthult Hammerstein zaterdag in een interview met Het Parool. De 66-jarige advocaat maakte afgelopen week bekend dat hij met pensioen gaat en stopt met de advocatuur.

Het was min of meer publiek geheim dat Hammerstein de anonieme advocaat van B. was. Geruchten hierover werden echter nooit officieel bevestigd. Een van B.'s oorspronkelijke advocaten, Derk Wiersum, werd in september 2019 doodgeschoten. Justitie gaat er vanuit dat de moord rechtstreeks verband houdt met zijn bijstand aan B.

In Het Parool zegt Hammerstein dat B. hem enige tijd na de moord op Wiersum heeft benaderd om zijn nieuwe advocaat te worden. Volgens de raadsman was daarvoor gebleken dat anderen niet wilden. "Ik zei ja, onder voorwaarde dat mijn beloning en beveiliging geregeld zouden worden", zegt hij in de krant. "Niet zozeer voor mezelf, maar voor mijn kantoor."

Tegen anonimiteit

Hammerstein bleef anoniem, op voorstel van het Openbaar Ministerie, in elk geval totdat alles goed geregeld zou zijn. Hammerstein: "Ik was tegen die anonimiteit. Zeker na de moord op een collega moeten we ons werk met opgeheven hoofd doen. Anoniem is wegduiken. Maar goed, ik begreep het wel en vond het voor mijn kantoorgenoot ook wel fijn dat die aan de situatie kon wennen, en niet onmiddellijk in de belangstelling zou staan." De raadsman zegt dat het nooit de bedoeling is geweest het hele proces voor B. te doen. Hij zou de zaak op termijn aan zijn kantoorgenoot hebben overgedragen.

In maart vorig jaar kwam het tot een breuk tussen Hammerstein en B. Peter R. de Vries - die na het aantreden van B.'s huidige advocaten als adviseur van B. optreedt - zei destijds dat een "erotisch getinte opmerking van Hammerstein mede aanleiding is geweest voor de breuk". Hammerstein wijst dat van de hand.

Nadien is er de nodige ophef ontstaan over een iPhone die B. in zijn cel had. Daarover lopen nog procedures. Omdat Hammerstein voorziet dat zijn naam in dat verband genoemd zal worden, besloot hij uit de anonimiteit te treden. Hij zegt in Het Parool niet bang te zijn, omdat "Taghi en alle anderen" al lang weten dat hij de anonieme advocaat was. "Als iemand me had willen uitschakelen, had dat al lang en breed gekund of kan het nog."

Meer uit Binnenland

Ye heeft grote keerzijde, kijk daar niet van weg, zegt CIDI

ARNHEM (ANP) - Mensen moeten niet wegkijken "van de Jodenhaat en het antisemitisme" van rapper Ye, zegt directeur Naomi Mestrum van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI). Ze demonstreert buiten de GelreDome in Arnhem, waar Ye zaterdag en maandag optreedt, tegen de komst van de Amerikaanse artiest.

11 minuten geleden
Holocaustmuseum werkt niet mee aan bezoek Ye

AMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam weigert mee te werken aan een bezoek van de omstreden Amerikaanse rapper Ye, ook bekend als Kanye West. De komst van de artiest "heeft een ongewenste impact op andere bezoekers en levert ook zorgen op over de integriteit van deze herinneringsplek", verklaart de organisatie achter het museum, Joods Cultureel Kwartier (JCK).

22 minuten geleden
Protest bij GelreDome tegen komst rapper Ye

ARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem is een protest tegen de komst van rapper Ye. De Amerikaanse artiest treedt zaterdagavond op in het stadion. In een speciaal ingericht demonstratievak ter hoogte van ingang Noord worden banners getoond met onder meer waarschuwingen.

1 uur geleden
Geen noodpaspoorten afgegeven door storing

DEN HAAG (ANP) - Mensen die op reis gaan, kunnen zaterdag geen noodpaspoort krijgen. De Koninklijke Marechaussee kan die niet verstrekken door een landelijke storing. Het is niet bekend wat de oorzaak van de storing is en hoelang het duurt om die te verhelpen.

2 uur geleden
Politie Amsterdam ziet meer geweld van mensen zonder perspectief

AMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.

6 uur geleden
Marcouch wil met rapper Ye naar Holocaustmuseum

ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.

9 uur geleden
Politie betrapt daders van plofkraak in Vlaardingen op heterdaad

VLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.

11 uur geleden