Advocaat: groot compliment aan supporters Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat vindt dat de supporters van Feyenoord een groot compliment verdienen. De 13.000 toeschouwers in De Kuip bij de wedstrijd tegen ADO Den Haag (4-2) hielden zich volgens Advocaat voortreffelijk aan de coronaregels. "Ik vond het sowieso heel vervelend dat afgelopen week alleen Feyenoord werd genoemd. Bij andere clubs zag je precies hetzelfde. Wij hebben vandaag in extreme mate laten zien dat we het kunnen", zei Advocaat. "Dat vind ik een groot compliment waard aan onze supporters."
Regelmatig was het helemaal stil in De Kuip, waar de fans zich soms kortstondig lieten horen met gefluit of gejuich. Al snel klonk dan ook weer een waarschuwend "sssttt" door het stadion.
"Iedereen weet hoe moeilijk het is om de regels te volgen. Het is ook niet in ons voordeel", zei Advocaat, die weet dat een volle en kolkende Kuip zijn ploeg vaak extra energie geeft. "Ik hoop toch wel dat Casper en Annemiek snel de juiste formule vinden." De Hagenaar doelt daarmee op het onderzoek dat clubarts Casper van Eijck met virologe Annemiek van der Eijk doet naar de risico's van besmetting in het stadion. "Van Eijck en de virologen zijn dag en nacht bezig om dit te begeleiden. Dat mag ook wel eens een compliment krijgen."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
10 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
10 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
10 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
10 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
14 uur geleden