Advocaat Giuliani helpt Trump niet in afzettingsproces
WASHINGTON/NEW YORK (ANP) - De persoonlijke advocaat van de Amerikaanse president Trump, Rudy Giuliani, gaat Trump niet verdedigen in een nieuwe afzettingsprocedure. Dat proces in het parlement begint sowieso pas als Trump woensdag geen president meer is.
De spraakmakende jurist is niet betrokken bij de verdediging van de president in het proces voor zijn tweede afzetting. Volgens The New York Times had Trump zaterdagavond nog een ontmoeting met Giuliani in het Witte Huis. De volgende dag begon de president te vertellen dat Giuliani geen deel van het team zou uitmaken.
Het is nu onduidelijk wie Trump gaat verdedigen, aangezien veel advocaten al hebben gezegd dat ze hem niet zullen vertegenwoordigen. Giuliani had aanvankelijk gezegd dat hij deelnam aan het proces, om daar een dag later op terug te komen. Hij vertelde ABC News zondag dat hij een mogelijke getuige is omdat hij een toespraak hield op een bijeenkomst op 6 januari van Trump-aanhangers. Die manifestatie ontaardde in de gewelddadige bestorming van het parlement in de hoofdstad Washington.
Verkiezingsnederlaag
Giuliani had de afgelopen maanden tevergeefs geprobeerd de verkiezingsnederlaag van Trump teruggedraaid te krijgen. Trump zou nu weigeren de rekeningen te betalen.
De Republikein Trump krijgt voor de tweede keer te maken met een afzettingsprocedure. Zowel Democraten als sommige Republikeinen houden hem verantwoordelijk voor het gewelddadige optreden van zijn fans. Zij spreken over een aanval op de democratie.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse marineschip HMS Dragon heeft Portsmouth verlaten en is onderweg naar de Middellandse Zee om de "Britse verdediging in de regio te versterken". Daar vond begin deze maand een droneaanval plaats op een Britse basis op Cyprus. Naderhand verweet de oppositie in het Verenigd Koninkrijk de regering daar te traag op te reageren en daarmee de internationale reputatie van het land te grabbel te gooien.
4 uur geleden