Advocaat Giuliani helpt Trump niet in afzettingsproces
WASHINGTON/NEW YORK (ANP) - De persoonlijke advocaat van de Amerikaanse president Trump, Rudy Giuliani, gaat Trump niet verdedigen in een nieuwe afzettingsprocedure. Dat proces in het parlement begint sowieso pas als Trump woensdag geen president meer is.
De spraakmakende jurist is niet betrokken bij de verdediging van de president in het proces voor zijn tweede afzetting. Volgens The New York Times had Trump zaterdagavond nog een ontmoeting met Giuliani in het Witte Huis. De volgende dag begon de president te vertellen dat Giuliani geen deel van het team zou uitmaken.
Het is nu onduidelijk wie Trump gaat verdedigen, aangezien veel advocaten al hebben gezegd dat ze hem niet zullen vertegenwoordigen. Giuliani had aanvankelijk gezegd dat hij deelnam aan het proces, om daar een dag later op terug te komen. Hij vertelde ABC News zondag dat hij een mogelijke getuige is omdat hij een toespraak hield op een bijeenkomst op 6 januari van Trump-aanhangers. Die manifestatie ontaardde in de gewelddadige bestorming van het parlement in de hoofdstad Washington.
Verkiezingsnederlaag
Giuliani had de afgelopen maanden tevergeefs geprobeerd de verkiezingsnederlaag van Trump teruggedraaid te krijgen. Trump zou nu weigeren de rekeningen te betalen.
De Republikein Trump krijgt voor de tweede keer te maken met een afzettingsprocedure. Zowel Democraten als sommige Republikeinen houden hem verantwoordelijk voor het gewelddadige optreden van zijn fans. Zij spreken over een aanval op de democratie.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.
56 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben volgens de Syrische staatstelevisie tien mensen gedood in een dorp in het zuiden van Syrië. Onder de slachtoffers zouden vrouwen en kinderen zijn. De Israëlische krijgsmacht meldt dat zes militairen gewond raakten bij de nachtelijke operatie. Syrië beticht Israël van een oorlogsmisdaad.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever noemt het "fundamenteel fout" als de EU een zogenoemde reparatielening voor Oekraïne doet op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat schrijft hij in een brief aan de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense anticorruptieautoriteiten hebben het kantoor van de stafchef van president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, doorzocht. De diensten willen nog niet zeggen waarom de actie precies plaatsvond en wat er is gevonden. Jermak zegt zijn medewerking te verlenen.
4 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Door de grote brand in woontorens in Hongkong zijn zeker 128 doden gevallen. De autoriteiten houden rekening met een verdere stijging van het dodental. Er worden nog ongeveer tweehonderd mensen vermist.
5 uur geleden