Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat Giuliani helpt Trump niet in afzettingsproces

Advocaat Giuliani helpt Trump niet in afzettingsproces

WASHINGTON/NEW YORK (ANP) - De persoonlijke advocaat van de Amerikaanse president Trump, Rudy Giuliani, gaat Trump niet verdedigen in een nieuwe afzettingsprocedure. Dat proces in het parlement begint sowieso pas als Trump woensdag geen president meer is.

De spraakmakende jurist is niet betrokken bij de verdediging van de president in het proces voor zijn tweede afzetting. Volgens The New York Times had Trump zaterdagavond nog een ontmoeting met Giuliani in het Witte Huis. De volgende dag begon de president te vertellen dat Giuliani geen deel van het team zou uitmaken.

Het is nu onduidelijk wie Trump gaat verdedigen, aangezien veel advocaten al hebben gezegd dat ze hem niet zullen vertegenwoordigen. Giuliani had aanvankelijk gezegd dat hij deelnam aan het proces, om daar een dag later op terug te komen. Hij vertelde ABC News zondag dat hij een mogelijke getuige is omdat hij een toespraak hield op een bijeenkomst op 6 januari van Trump-aanhangers. Die manifestatie ontaardde in de gewelddadige bestorming van het parlement in de hoofdstad Washington.

Verkiezingsnederlaag

Giuliani had de afgelopen maanden tevergeefs geprobeerd de verkiezingsnederlaag van Trump teruggedraaid te krijgen. Trump zou nu weigeren de rekeningen te betalen.

De Republikein Trump krijgt voor de tweede keer te maken met een afzettingsprocedure. Zowel Democraten als sommige Republikeinen houden hem verantwoordelijk voor het gewelddadige optreden van zijn fans. Zij spreken over een aanval op de democratie.

Meer uit Buitenland

Trump: Zelensky zit vredesakkoord in de weg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.

34 minuten geleden
X legt AI-uitkleedfunctie van chatbot Grok aan banden

AUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.

1 uur geleden
Resolutie om macht Trump in Venezuela te beperken gestrand

WASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.

2 uur geleden
Executie van demonstrant in Iran uitgesteld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.

2 uur geleden
Bemanningsleden ISS eerder dan gepland op weg terug naar aarde

HOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.

4 uur geleden
Trump sprak met 'fantastische' interim-leider Venezuela

WASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.

4 uur geleden
Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland

BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.

7 uur geleden