Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat: geweld op Mallorca dom, maar O. is geen agressor

Advocaat: geweld op Mallorca dom, maar O. is geen agressor

LELYSTAD (ANP) - Dat Lukas O. (19) tijdens zijn vakantie op Mallorca betrokken is geraakt bij twee gevechten noemt zijn advocaat "ontzettend dom". Maar O. was niet de agressor. Dat zei zijn advocaat Joost Vedder donderdag in zijn pleidooi op de elfde dag van de Mallorcazaak.

"Ik vind het ontzettend dom van mijn cliënt om mee te gaan doen. Eerst bij De Zaak, later bij de Bierexpress", oordeelde de raadsman. Zelf zei de verdachte: "Ik vind het afschuwelijk wat er is gebeurd."

O. wordt niet verdacht van de fatale mishandeling van Carlo Heuvelman, maar wel van openlijk geweld op de plek waar de Waddinxvener werd neergeslagen en bewusteloos raakte. O. zou daar een trappende beweging naar een vriend van Heuvelman hebben gemaakt. Eerder die nacht deelde hij in De Zaak ook een schop uit naar een ander slachtoffer. Dat had hij niet moeten doen, aldus zijn advocaat, die eraan toevoegde dat het overige geweld van anderen "veel lelijker was".

Tegen O. is een werkstraf van 240 uur geëist en een gevangenisstraf van 180 dagen, waarvan 162 voorwaardelijk. De advocaat vindt de strafeis veel te hoog en pleitte voor een lagere straf, omdat O. in zijn ogen een veel kleiner aandeel had in de gevechten dan het Openbaar Ministerie oordeelt. Dat de vriendengroep op oorlogspad was, noemt de advocaat suggestief en niet onderbouwd. "Lukas was niet de agressor", aldus Vedder. O. vocht weliswaar met een vriend van Heuvelman, maar hij heeft volgens de verdediging "Carlo met geen vinger en voet aangeraakt".

Onlangs werd bekend dat O. in maart is aangehouden in een onderzoek naar cybercrime. Het is niet bekend of hij daarvoor wordt vervolgd.

Meer uit Binnenland

Ruim 1 op 10 jongeren minstens een keer verdacht van misdrijf

DEN HAAG (ANP) - Ruim een op de tien jongeren wordt minstens een keer verdacht van een misdrijf. Dat staat in een donderdag gepubliceerd onderzoek in opdracht van het Wetenschappelijk Onderzoek- en Documentatiecentrum (WODC). De kosten van criminaliteit per groep adolescenten die in hetzelfde jaar van de basisschool kwamen, worden geschat op bijna 2,6 miljard euro.

2 uur geleden
Schoof botst met Kamer over extra geld voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof is donderdagavond in aanvaring gekomen met de Tweede Kamer over extra geld voor Oekraïne. Een meerderheid wil volgend jaar 2 miljard euro extra steun aan de regering in Kyiv geven, maar Schoof wil daar pas bij de voorjaarsnota over praten.

3 uur geleden
Schoof vroeg Sierra Leoonse president om uitlevering Bolle Jos

DEN HAAG (ANP) - Dick Schoof heeft de Sierra Leoonse president Julius Maada Bio eerder deze week gevraagd om de uitlevering van Jos Leijdekkers, ook wel Bolle Jos. Dat bevestigt een woordvoerder van de demissionaire premier na berichtgeving door het AD.

4 uur geleden
Defensie: geen gevolgen voor betrokken medewerkers mortierongeval

DEN HAAG (ANP) - Defensie treft geen maatregelen tegen medewerkers die betrokken waren bij het mortierongeval in Mali, waarbij in 2006 twee militairen om het leven kwamen en een derde zwaargewond raakte. Defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) vindt het niet passend om "rechtspositionele maatregelen" te nemen. Want, zo redeneert hij in een Kamerbrief, veel van de onderliggende problemen zijn veroorzaakt door de manier waarop zijn ministerie is georganiseerd.

4 uur geleden
Keijzer wil dat Oekraïners huur en zorgpremie gaan betalen

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Mona Keijzer (BBB) wil dat Oekraïense vluchtelingen met een baan huur en premie voor de ziektekostenverzekering gaan betalen, bevestigen ingewijden na berichtgeving van RTL Nieuws. Ook krijgen zij een speciale vluchtelingenstatus die erop gericht is dat ze terugkeren naar hun moederland als daar vrede is. Dat moet de Europese regeling voor deze groep vervangen, die in maart 2027 verloopt. Dat staat in een voorstel dat de demissionaire bewindsvrouw vrijdag voorlegt in de ministerraad.

6 uur geleden
Drukste avondspits van het jaar, meer dan 1200 kilometer file

DEN HAAG (ANP) - De avondspits van donderdag is volgens de ANWB de drukste spits van het jaar. Op het hoogtepunt, rond 17.30 uur, stond 1218 kilometer file. Het is vooral druk op de A27 tussen Utrecht en Breda en op de wegen rond Rotterdam.

6 uur geleden
NAM moet honderden miljoenen betalen voor schade Groningen

DEN HAAG (ANP) - De NAM moet honderden miljoenen bijdragen aan de schadeafhandeling en versterkingsoperatie in Groningen. Dat heeft de rechter beslist in een tussenuitspraak, in de rechtszaak die het gaswinningsbedrijf begon om de heffingen aan te vechten. Energieminister Sophie Hermans (VVD) en staatssecretaris Eddie van Marum (Groningen, BBB) hebben de vonnissen in de rechtszaken hierover donderdag naar de Tweede Kamer verstuurd.

6 uur geleden