Advocaat: geweld op Mallorca dom, maar O. is geen agressor
LELYSTAD (ANP) - Dat Lukas O. (19) tijdens zijn vakantie op Mallorca betrokken is geraakt bij twee gevechten noemt zijn advocaat "ontzettend dom". Maar O. was niet de agressor. Dat zei zijn advocaat Joost Vedder donderdag in zijn pleidooi op de elfde dag van de Mallorcazaak.
"Ik vind het ontzettend dom van mijn cliënt om mee te gaan doen. Eerst bij De Zaak, later bij de Bierexpress", oordeelde de raadsman. Zelf zei de verdachte: "Ik vind het afschuwelijk wat er is gebeurd."
O. wordt niet verdacht van de fatale mishandeling van Carlo Heuvelman, maar wel van openlijk geweld op de plek waar de Waddinxvener werd neergeslagen en bewusteloos raakte. O. zou daar een trappende beweging naar een vriend van Heuvelman hebben gemaakt. Eerder die nacht deelde hij in De Zaak ook een schop uit naar een ander slachtoffer. Dat had hij niet moeten doen, aldus zijn advocaat, die eraan toevoegde dat het overige geweld van anderen "veel lelijker was".
Tegen O. is een werkstraf van 240 uur geëist en een gevangenisstraf van 180 dagen, waarvan 162 voorwaardelijk. De advocaat vindt de strafeis veel te hoog en pleitte voor een lagere straf, omdat O. in zijn ogen een veel kleiner aandeel had in de gevechten dan het Openbaar Ministerie oordeelt. Dat de vriendengroep op oorlogspad was, noemt de advocaat suggestief en niet onderbouwd. "Lukas was niet de agressor", aldus Vedder. O. vocht weliswaar met een vriend van Heuvelman, maar hij heeft volgens de verdediging "Carlo met geen vinger en voet aangeraakt".
Onlangs werd bekend dat O. in maart is aangehouden in een onderzoek naar cybercrime. Het is niet bekend of hij daarvoor wordt vervolgd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
16 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
21 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid heeft mensen naar Utrecht gestuurd om een indruk te krijgen van de situatie na de explosie in de binnenstad. Later beslist de raad of daadwerkelijk een onderzoek wordt ingesteld.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Nederlandse drugscrimineel Bolle Jos Leijdekkers is vrijdag door de Antwerpse rechtbank veroordeeld tot zeven jaar cel in de zaak-Hippix. Bij deze omvangrijke drugszaak gaat het om de invoer van ettelijke tonnen cocaïne via de Antwerpse haven.
2 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Op de parkeerplaats van de gevangenis in Alphen aan den Rijn heeft een schietincident plaatsgevonden. Een politiewoordvoerder meldt dat een gewonde naar het ziekenhuis is vervoerd, maar wil niet zeggen hoe de persoon gewond is geraakt. De persoon is niet geraakt door een kogel. De schutter is na het incident gevlucht. "Op dit moment onderzoeken we wat zich daar precies heeft afgespeeld", aldus de woordvoerder.
2 uur geleden