Advocaat: geweld op Mallorca dom, maar O. is geen agressor
LELYSTAD (ANP) - Dat Lukas O. (19) tijdens zijn vakantie op Mallorca betrokken is geraakt bij twee gevechten noemt zijn advocaat "ontzettend dom". Maar O. was niet de agressor. Dat zei zijn advocaat Joost Vedder donderdag in zijn pleidooi op de elfde dag van de Mallorcazaak.
"Ik vind het ontzettend dom van mijn cliënt om mee te gaan doen. Eerst bij De Zaak, later bij de Bierexpress", oordeelde de raadsman. Zelf zei de verdachte: "Ik vind het afschuwelijk wat er is gebeurd."
O. wordt niet verdacht van de fatale mishandeling van Carlo Heuvelman, maar wel van openlijk geweld op de plek waar de Waddinxvener werd neergeslagen en bewusteloos raakte. O. zou daar een trappende beweging naar een vriend van Heuvelman hebben gemaakt. Eerder die nacht deelde hij in De Zaak ook een schop uit naar een ander slachtoffer. Dat had hij niet moeten doen, aldus zijn advocaat, die eraan toevoegde dat het overige geweld van anderen "veel lelijker was".
Tegen O. is een werkstraf van 240 uur geëist en een gevangenisstraf van 180 dagen, waarvan 162 voorwaardelijk. De advocaat vindt de strafeis veel te hoog en pleitte voor een lagere straf, omdat O. in zijn ogen een veel kleiner aandeel had in de gevechten dan het Openbaar Ministerie oordeelt. Dat de vriendengroep op oorlogspad was, noemt de advocaat suggestief en niet onderbouwd. "Lukas was niet de agressor", aldus Vedder. O. vocht weliswaar met een vriend van Heuvelman, maar hij heeft volgens de verdediging "Carlo met geen vinger en voet aangeraakt".
Onlangs werd bekend dat O. in maart is aangehouden in een onderzoek naar cybercrime. Het is niet bekend of hij daarvoor wordt vervolgd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG/DEN BOSCH (ANP) - In de provincies Noord-Brabant, Zeeland en Zuid-Holland is bezorgd gereageerd op het nieuws dat de problemen aan de Haringvlietbrug erger zijn dan verwacht. De in 1964 geopende brug, onderdeel van de A29, is voor het verkeer een belangrijke schakel tussen deze drie provincies. Demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) meldde donderdag dat lasverbindingen op korte termijn versterkt moeten worden om te voorkomen dat flinke scheuren ontstaan.
38 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Mensen met verward gedrag moeten meer passende woon- en behandelplekken krijgen, vindt belangenorganisatie MIND. Die zet zich in voor cliënten in de geestelijke gezondheidszorg en hun naasten.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft donderdag in hoger beroep straffen van 9,5 tot 15,5 jaar opgelegd aan zeven verdachten in de zaak rond de overval op een waardetransport in Amsterdam-Noord op 19 mei 2021. Tijdens een achtervolging schoten de vluchtende overvallers op de politie. Zes verdachten zijn daarom niet alleen voor de overval maar ook voor dat schieten veroordeeld.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat het Noord-Hollandse Statenlid Ronald van Tiggelen (PVV) vervolgen voor het aanrijden van een demonstrante van Extinction Rebellion op 3 maart. Dat laat de advocaat van de 67-jarige activiste weten. Het OM bevestigt een 73-jarige man uit Zandvoort te gaan vervolgen, maar noemt geen naam.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Mensen die een gevangenisstraf hebben uitgezeten of zorg hebben gekregen, hebben moeite om te leren hoe ze meer op eigen benen kunnen staan. Dat stelt de ggz. "Voor de meest kwetsbare mensen zijn de overgangen in ons systeem te groot. Zonder langdurige begeleiding en een woonplek lopen zij vast. Met soms alle gevolgen van dien", zegt Ruth Peetoom, voorzitter van de brancheorganisatie voor de geestelijke gezondheidszorg.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - Tata Steel moet binnen twee weken zorgen dat een van de fabrieken aan de eisen voldoet, anders dreigt sluiting van die fabriek. De provincie Noord-Holland heeft het bezwaar van het staalbedrijf tegen een eis van de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) afgewezen. Als de kooksgasfabriek 2 op het terrein in IJmuiden na 24 december nog steeds de regels overtreedt, kan de omgevingsdienst besluiten over te gaan tot intrekking van de vergunning.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor het centrale gebied van de Westelijke Jordaanoever is sinds donderdag oranje. Dat betekent: ga er alleen heen voor noodzakelijke reizen. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten dat het hiervoor rood was. Het gaat om het gebied ten zuiden van de provincies Qalqilya, Tulkarem, Jenin en Tubas, en ten noorden van het Masafer Yatta-gebied.
2 uur geleden