Advocaat: geen vooropgezet plan bij doodschieten Derk Wiersum
AMSTERDAM (ANP) - Volgens de advocaat van Anouar T. "wijst veel erop" dat er helemaal geen vooropgezet plan was om advocaat Derk Wiersum te vermoorden. T., een verre neef van de onlangs gearresteerde vermeende topcrimineel Ridouan Taghi, wordt verdacht van het medeplegen van deze moord. Volgens het Openbaar Ministerie had T. een aansturende rol, onder meer door gestolen auto's te leveren aan de schutter of schutters.
Advocaat André Seebregts haalde woensdag tijdens een inleidende zitting in de zaak tegen T. een getuigenverklaring aan; deze persoon zou er vlakbij hebben gestaan toen Wiersum voor zijn huis werd doodgeschoten. De getuige zou hebben gezien dat Wiersum "een woordenwisseling had met een donkere man". De advocaat zou vervolgens "uit de auto zijn gestapt, de confrontatie hebben opgezocht en daarna zijn neergeschoten door deze donkere man".
Seebregts spreekt over een "aannemelijk" scenario en daaruit zou blijken dat zijn cliënt er niets mee te maken heeft.
Wiersum was advocaat van Nabil B., kroongetuige in het grote liquidatieproces Marengo, waarin Ridouan Taghi hoofdverdachte is.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA wordt de grootste fractie in de Rotterdamse gemeenteraad en lost daarmee Leefbaar Rotterdam af. De partij krijgt 11 zetels. Dat zijn er 2 meer dan vier jaar geleden. Ook Leefbaar Rotterdam krijgt 11 zetels, een winst van 1, maar met een kleiner aantal stemmen, meldt de ANP Verkiezingsdienst.
31 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft woensdagavond (lokale tijd) op Curaçao een bijeenkomst bezocht waar met verschillende burgers werd gesproken over de geopolitieke situatie rondom Venezuela en de spanningen die dat heeft opgeleverd op het eiland. De koning luisterde, samen met staatssecretaris Eric van der Burg (Koninkrijksrelaties), naar verschillende verhalen over 3 januari van dit jaar.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen, blijkt uit de voorlopige uitslag die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. GroenLinks gaat van 9 naar 11 zetels, D66 van 6 naar 7.
58 minuten geledenALMERE (ANP) - In Almere winnen Forum voor Democratie en JA21 bij de gemeenteraadsverkiezingen, blijkt uit de voorlopige uitslag van de Verkiezingsdienst van het ANP. FVD gaat van 2 naar 4, en JA21 komt met 4 zetels nieuw in de raad. In 2022 deed de pas opgerichte partij nog niet mee. De PVV verliest en gaat van 5 naar 4.
59 minuten geledenUTRECHT (ANP) - GroenLinks-PvdA heeft in Utrecht 14 zetels gekregen. Daarmee is de fusiepartij de grootste partij. Dat blijkt uit de voorlopige uitslag gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Sinds 2022 bezetten de partijen samen 13 zetels.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - GroenLinks-PvdA is met 13 zetels de grootste partij geworden in Eindhoven. Dat blijkt uit de voorlopige uitslag, gemeld aan de ANP Verkiezingsdienst. Bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen waren de partijen samen goed voor 14 zetels. CDA wint 3 zetels en komt uit op 9.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In Groningen heeft GroenLinks-PvdA 2 zetels verloren in de gemeenteraad. De partij gaat van 15 naar 13 zetels maar blijft veruit de grootste.
1 uur geleden