Advocaat gaat eens lekker zitten voor Ajax - PSV
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat gaat zondagmiddag met goed humeur voor de televisie zitten. De 73-jarige Hagenaar hervatte de competitie met Feyenoord met een overwinning, bij stadgenoot Sparta (0-2). "Zo'n wedstrijd werkt door op je humeur. Ik laat me straks om kwart voor vijf onderuit zakken en ga lekker kijken naar dat andere duel", zei Advocaat over de eerste topper van het seizoen, Ajax - PSV.
Feyenoord heeft na de zege op Sparta een achterstand van 2 punten op Ajax en 1 punt op PSV. Advocaat was tevreden over de manier waarop zijn ploeg de Rotterdamse derby naar zich toetrok. "Zo'n eerste wedstrijd na de winterstop, een derby ook, kan lastig zijn. Thuis hadden we ook wat problemen met Sparta. Maar we hebben hier toch redelijk overtuigend met 2-0 gewonnen. We hadden eerder afstand mogen nemen. Maar achteraf is het ook prima zo."
Advocaat zag zijn nieuwe spits Lucas Pratto twee grote kansen missen. Toch was hij best content met het eerste optreden van de Argentijn. "Hij heeft pas drie keer meegetraind, maar is heel leergierig. Hij is heel erg met het elftal bezig. Nee, hij is niet snel, maar hij weet wel waar hij moet lopen. Dat deed hij goed."
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Brazilië is op het wereldkampioenschap voetbal als eerste geëindigd in groep C. Het elftal van bondscoach Carlo Ancelotti won in Miami met 3-0 van Schotland. Aanvaller Vinícius Júnior maakte in de eerste helft twee doelpunten.
1 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Tahith Chong (26) is het zat om steeds uit te moeten leggen dat alle spelers bij Curaçao als 'broeders' van hem zijn. De aanvaller is de enige van de 26 selectiespelers die op het eiland is geboren. Verschillende internationale media hebben daar vraagtekens bij gezet. "We hebben allemaal roots uit Curaçao. We willen samen iets bijzonders bereiken. Iedereen is bij ons gelijk. Er is geen onderscheid", stelde Chong in het Philadelphia Stadium waar Curaçao op donderdag de derde groepswedstrijd tegen Ivoorkust speelt.
2 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Dick Advocaat (78) heeft vertrouwen in het elftal van Curaçao dat op donderdag de derde groepswedstrijd speelt tegen Ivoorkust. 'The Blue Wave' moet in het Philadelphia Stadium winnen om naar de zestiende finales te gaan. "We kunnen het iedere tegenstander moeilijk maken. Als we zo spelen als tegen Ecuador, dan zitten we in de goede richting. Ik heb er wel een goed gevoel bij."
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Ronald Koeman wil met het Nederlands elftal op het WK als eerste eindigen in de poule. De bondscoach houdt tijdens de laatste groepswedstrijd geen rekening met de mogelijke tegenstander in de zestiende finales. Ook vindt hij het niet nodig om spelers rust te gunnen. "We willen steeds beter worden op het WK", zei de 63-jarige oefenmeester op een persconferentie. "We willen goed voetbal spelen en een goede uitslag neerzetten. De uitslag van Japan tegen Zweden is ook van belang. Maar het belangrijkste zijn wij zelf."
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Ryan Gravenberch dankt zijn basisplaats in het Nederlands elftal aan de snelle ontwikkeling die hij bij Liverpool heeft doorgemaakt. Dat zei de middenvelder woensdag tijdens een persconferentie in Kansas City, een dag voor de laatste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap tegen Tunesië.
3 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Ronald Koeman hoopt dat de laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Tunesië niet hoeft te worden onderbroken door noodweer. "We kunnen ons op alles voorbereiden, maar niet op het weer", zei de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het derde duel van Oranje op het WK. "Laten we hopen dat het duel onder goede omstandigheden gespeeld kan worden en ook kan worden afgemaakt. Maar dat weten we niet zeker."
3 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Zwitserland heeft zich dankzij een zege op gastland Canada verzekerd van de winst van poule B op het WK. De ploeg van bondscoach Murat Yakin maakte in Vancouver aan het begin van de tweede helft het verschil via Rubén Vargas en Johan Manzambi: 2-1.
5 uur geleden