Advocaat gaat eens lekker zitten voor Ajax - PSV
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat gaat zondagmiddag met goed humeur voor de televisie zitten. De 73-jarige Hagenaar hervatte de competitie met Feyenoord met een overwinning, bij stadgenoot Sparta (0-2). "Zo'n wedstrijd werkt door op je humeur. Ik laat me straks om kwart voor vijf onderuit zakken en ga lekker kijken naar dat andere duel", zei Advocaat over de eerste topper van het seizoen, Ajax - PSV.
Feyenoord heeft na de zege op Sparta een achterstand van 2 punten op Ajax en 1 punt op PSV. Advocaat was tevreden over de manier waarop zijn ploeg de Rotterdamse derby naar zich toetrok. "Zo'n eerste wedstrijd na de winterstop, een derby ook, kan lastig zijn. Thuis hadden we ook wat problemen met Sparta. Maar we hebben hier toch redelijk overtuigend met 2-0 gewonnen. We hadden eerder afstand mogen nemen. Maar achteraf is het ook prima zo."
Advocaat zag zijn nieuwe spits Lucas Pratto twee grote kansen missen. Toch was hij best content met het eerste optreden van de Argentijn. "Hij heeft pas drie keer meegetraind, maar is heel leergierig. Hij is heel erg met het elftal bezig. Nee, hij is niet snel, maar hij weet wel waar hij moet lopen. Dat deed hij goed."
Meer uit Voetbal
SAINT-DENIS (ANP) - Mark van Bommel heeft als bondscoach van het Belgische nationale voetbalelftal opnieuw verloren van Frankrijk. In de Nations League gingen de Rode Duivels maandagavond een week na de 1-0-thuisnederlaag met 4-1 onderuit in de uitwedstrijd tegen het Franse elftal van bondscoach Zinédine Zidane.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil de "hardst mogelijke maatregelen" tegen de supporter die afgelopen zaterdag tijdens de uitwedstrijd tegen Vitesse in het Gelredome vuurwerk heeft afgestoken op een toilet. Door de rondvliegende stukken raakten vijf mensen gewond: drie supporters en twee stewards. Een verdachte is door de politie aangehouden en wordt nog vastgehouden, meldt NAC in een verklaring op de website van de club.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Jorrel Hato is als enige Nederlander genomineerd voor de Golden Boy-award, de prijs voor de meest talentvolle voetballer in het Europese clubvoetbal. Dat heeft de Italiaanse sportkrant Tuttosport, de organisator van de prijs, maandag bekendgemaakt. Eerder wonnen Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de prijs voor voetballers jonger dan 21.
6 uur geledenLISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.
13 uur geledenPORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.
16 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi
1 dag geledenPORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.
1 dag geleden