Advocaat gaat eens lekker zitten voor Ajax - PSV
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat gaat zondagmiddag met goed humeur voor de televisie zitten. De 73-jarige Hagenaar hervatte de competitie met Feyenoord met een overwinning, bij stadgenoot Sparta (0-2). "Zo'n wedstrijd werkt door op je humeur. Ik laat me straks om kwart voor vijf onderuit zakken en ga lekker kijken naar dat andere duel", zei Advocaat over de eerste topper van het seizoen, Ajax - PSV.
Feyenoord heeft na de zege op Sparta een achterstand van 2 punten op Ajax en 1 punt op PSV. Advocaat was tevreden over de manier waarop zijn ploeg de Rotterdamse derby naar zich toetrok. "Zo'n eerste wedstrijd na de winterstop, een derby ook, kan lastig zijn. Thuis hadden we ook wat problemen met Sparta. Maar we hebben hier toch redelijk overtuigend met 2-0 gewonnen. We hadden eerder afstand mogen nemen. Maar achteraf is het ook prima zo."
Advocaat zag zijn nieuwe spits Lucas Pratto twee grote kansen missen. Toch was hij best content met het eerste optreden van de Argentijn. "Hij heeft pas drie keer meegetraind, maar is heel leergierig. Hij is heel erg met het elftal bezig. Nee, hij is niet snel, maar hij weet wel waar hij moet lopen. Dat deed hij goed."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk passeert Arjen Robben en Georginio Wijnaldum donderdagavond op de ranglijst van spelers van het Nederlands elftal met de meeste interlands. De 35-jarige aanvoerder begint in de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League aan zijn 97e wedstrijd. Robben en Wijnaldum bleven steken op 96 duels voor Oranje.
1 uur geledenROME (ANP) - Mark van Bommel trapte donderdag niet in een grap van een Belgische journalist die hem zijn basisopstelling probeerde te ontfutselen. De Nederlander maakt vrijdag zijn debuut als bondscoach van het Belgische nationale voetbalelftal met een Nations League-wedstrijd in en tegen Italië.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De supporters van het Nederlands elftal hebben voorafgaand aan de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League de nieuwe bondscoach Xavi Hernández welkom geheten met een groot spandoek. Achter het doel in de Johan Cruijff ArenA, waar de vaste kern fans 'Dutch Fanatics' zitten, was een grote afbeelding te zien van de Spanjaard. 'Xavi, welkom' stond daarbij geschreven.
2 uur geledenIZMIT (ANP/AFP) - Zinédine Zidane voelt meer emoties rond zijn debuut als bondscoach van het Franse nationale elftal dan bij zijn debuut als speler van 'Les Bleus' in 1994. Dat zei de 54-jarige trainer donderdag in aanloop naar het Nations League-duel van Frankrijk in en tegen Turkije van vrijdag.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Gjivai Zechiël heeft donderdag in Zeist tijdelijk de overstap gemaakt van het Nederlands elftal naar Jong Oranje. Dat meldt een woordvoerder van de KNVB.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft "in goed overleg" de samenwerking met algemeen directeur Ben Mansvelder (38) beëindigd. Dat meldt de Arnhemse club op de eigen website.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino zegt open te staan voor open discussies over mogelijke hervormingen bij de wereldvoetbalbond. "Er moet een cultuur van dialoog zijn, van naar elkaar luisteren en elkaar respecteren. Het gaat er niet om positieve krantenkoppen te genereren, het gaat erom te doen wat goed is voor de sport", schreef hij op Instagram bij een video waarin te zien is hoe hij een bezoek brengt aan de Arabian Gulf Cup in Saudi-Arabië.
12 uur geleden