Advocaat: Ford moet 1,7 miljard betalen in zaak over auto-ongeluk
LAWRENCEVILLE (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Ford Motor heeft van een Amerikaanse jury te horen gekregen dat het meer dan 1,7 miljard dollar moet betalen vanwege een ongeval in 2014 waarbij een echtpaar uit Georgia om het leven kwam. Dat heeft de advocaat van de familie van de slachtoffers laten weten aan persbureau Bloomberg.
Volgens de raadsman hebben de juryleden hun oordeel over de schadevergoeding vrijdag uitgesproken na een twee weken durend proces in de rechtbank van Lawrenceville in de staat Georgia, bevestigde hij na berichtgeving door het in rechtbankverslaggeving gespecialiseerde Courtroom View Network. Maar het vonnis is volgens Bloomberg nog niet terug te vinden in gerechtelijke stukken. En Ford heeft zelf nog niet gereageerd.
Het ongeluk gebeurde toen de auto waar het echtpaar in zat, een Ford F-250 pick-up uit 2002, een klapband kreeg. Vervolgens kantelde de auto en daardoor werden de twee inzittenden verpletterd omdat het dak van de wagen niet sterk genoeg was om het gewicht van het voertuig te dragen.
Dak
De familie van de slachtoffers betoogde in de rechtszaak dat Ford wist dat de daken van de F-250 pick-ups te dun waren om rijders te beschermen in het geval de auto op zijn kop zou komen te liggen. Maar het autoconcern zou hebben verzuimd consumenten hiervoor te waarschuwen. Het gewraakte dakontwerp zou tot 2016 in auto's zijn verwerkt.
Dat Ford flink in de buidel lijkt te moeten tasten bij deze rechtszaak betekent niet dat de familie van de slachtoffers zoveel geld overgemaakt krijgt. In Georgia gaat driekwart van dit soort geldsommen altijd naar de staat. De rest wordt verdeeld tussen de eisende partij en advocaten. Het verleden leert daarnaast dat hele grote schadevergoedingen in hoger beroep vaak ook nog worden verlaagd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Webwinkel- en techconcern Amazon was vrijdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de kwartaalcijfers van Amazon. Ook Apple meldde cijfers, maar dat aandeel liet een kleine min zien.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van oktober met verlies gesloten na de winstbeurt een dag eerder. Muziekbedrijf Universal Music Group (UMG) behoorde tot de winnaars in de AEX na bekendmaking van kwartaalcijfers. ING deed juist een stapje terug na de flinke plus een dag eerder dankzij goed ontvangen resultaten.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Ledenparlement van FNV heeft vrijdag tegen de plannen van de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts gestemd om de grootste vakbond van Nederland "weer bestuurbaar" te maken. Zij werden in juni aangesteld om de rust terug te brengen bij FNV na een grote bestuurscrisis eerder dit jaar.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties hebben deze maand voor het eerst 100 miljard euro aan leningen uitstaan bij het Waarborgfonds Sociale Woningbouw (WSW). Dit melden hun brancheorganisatie Aedes en het WSW. Daarmee kunnen woningcorporaties volgens Aedes bouwdoelen voor de komende jaren halen en sociale huurwoningen verduurzamen.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon en Apple behoorden vrijdag tot de blikvangers op de beurzen in New York. Beide techbedrijven kwamen met kwartaalresultaten. Het aandeel Amazon deed het goed met een koerssprong van 12 procent. De clouddivisie van het bedrijf profiteerde volgens topman Andy Jassy van een sterke vraag naar rekenkracht voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Amazon is met zijn clouddiensten 's werelds grootste aanbieder van rekenkracht in datacenters.
15 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - CNV en FNV hebben een principeovereenkomst gesloten met luchtvaartmaatschappij KLM over een nieuwe cao voor het grondpersoneel, melden de vakbonden en het bedrijf. Ze kwamen tot nieuwe afspraken na bemiddeling van een oud-minister. Die werd aangewezen om het cao-overleg weer vlot te trekken, na drie stakingen op Schiphol en meerdere rechtszaken. Door de acties moest KLM honderden vluchten schrappen.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam verwacht op 27 januari met een uitspraak te komen in de slepende rechtszaak over de zelfstandigheid van Uber-chauffeurs. Dat werd vrijdag bekend tijdens een zitting in het hoger beroep, waarin vakbond FNV en taxi-app Uber nogmaals tegenover elkaar stonden.
15 uur geleden