Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat: filmen gewonde Peter R. De Vries is geen misdrijf

Advocaat: filmen gewonde Peter R. De Vries is geen misdrijf

AMSTERDAM (ANP) - Het filmen van Peter R. de Vries nadat hij was neergeschoten maakt Gerower M.C. niet medeschuldig aan de moordaanslag, meent de advocaat van de 27-jarige verdachte. Het Openbaar Ministerie heeft 21 jaar cel tegen hem geëist, onder meer voor het observeren, volgen en filmen van de misdaadverslaggever.

Ook tegen medeverdachte Erickson O. is voor deze verdenkingen dezelfde straf geëist. De twee zijn op 4 juli 2022 aangehouden in het buitenland, M.C. in Spanje, O. op Curaçao. Beiden ontkennen iets met de moord te maken te hebben. Hun verdediging wil dan ook vrijspraak. "We zien geen rol in de voorbereiding, uitvoering of de afhandeling van de moord", aldus een van de advocaten van de 29-jarige O. woensdag.

Peter R. de Vries werd op 6 juli 2021 neergeschoten in de Lange Leidsedwarsstraat in het centrum van Amsterdam. Kort na de aanslag werden de beelden van de gewonde De Vries verspreid via social media. Volgens het OM gebeurde dat om de bevolking schrik aan te jagen en maakte de video deel uit van de moordaanslag. De verdediging van M.C. vindt dat het filmen niet bijdraagt aan het misdrijf, omdat dat al gepleegd was.

Geobserveerd

Voorafgaand aan de aanslag zou De Vries geobserveerd zijn door M.C. en medeverdachte O. Ze zouden vanuit de McDonald's de achteruitgang van de studio van RTL Boulevard in de gaten hebben gehouden. Maar volgens de verdediging wist O. niet waarom er geobserveerd werd, dat er een aanslag zou worden gepleegd en dat Peter R. de Vries het doelwit was. Of wie dat überhaupt was. "Hoe lager in de pikorde, hoe minder men wist", betoogde zijn advocaat Ruud van Boom in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp.

Beide verdachten ontkennen enige connectie met de opdrachtgevers of de uitvoerders van de aanslag. Ook ontkennen ze de schutter te hebben gewaarschuwd toen De Vries de studio verliet en richting de parkeergarage liep waar hij werd neergeschoten. "Er was een compleet gebrek aan samenwerking dus", concludeerde een van de advocaten van O.

Taghi

De Vries overleed negen dagen later aan zijn verwondingen. De aanslag zou een opdracht zijn van Ridouan Taghi omdat De Vries de kroongetuige bijstond in het Marengo-proces. Taghi heeft dat altijd ontkend en wordt ook niet vervolgd in deze zaak.

Tegen drie andere verdachten is levenslang geëist. Het gaat om de vermeende moordmakelaar, schutter en chauffeur. De uitspraak is gepland in juni.

Meer uit Binnenland

BuZa bevestigt dat twee Nederlanders zijn overleden op cruise

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft bevestigd dat twee Nederlandse opvarenden van een kleinschalig cruiseschip zijn overleden. Volgens een woordvoerder werd een Nederlander ziek aan boord en overleed de persoon medio april tijdens een reis van Argentinië naar Kaapverdië. De tweede Nederlander, die ook ziek werd, is nog overgebracht naar Zuid-Afrika, waar de persoon overleed.

2 uur geleden
Na dagen blussen het sein brand meester gegeven bij brand Weert

WEERT/BUDEL (ANP) - De brand die dagenlang heeft gewoed in het natuurgebied bij Weert en Budel is onder controle. De brandweer meldde zondag even voor 21.30 uur dat het sein 'brand meester' is gegeven.

2 uur geleden
AFP: Nederlands stel dood door vermoedelijk hantavirus op cruise

JOHANNESBURG (ANP) - Een Nederlands stel is overleden na een virusuitbraak op een cruiseschip in de Atlantische Oceaan. Dat meldt het internationale persbureau AFP op basis van een anonieme bron. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldt dat er drie doden zijn op de cruise, van wie er zeker een positief testte op het hantavirus.

4 uur geleden
Dode bij woningbrand in Oldenzaal

OLDENZAAL (ANP) - Bij een brand in een woning in het Twentse Oldenzaal is zondagmiddag iemand om het leven gekomen. Dat laat de brandweer weten. Ook zijn er familieleden die rook hebben ingeademd. Volgens een brandweerwoordvoerder zijn twee personen naar het ziekenhuis gebracht.

6 uur geleden
Twee Nederlandse Flotilla-opvarenden aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Twee van de Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn iets na 17.00 uur vanuit Istanbul geland op Schiphol. De twee activisten, Osman Tastan en Anas Mohamad, werden daar onder luid applaus en gejoel verwelkomd door zeker dertig medestanders. Zij hadden onder meer Palestijnse vlaggen bij zich en riepen 'Viva Palestina' toen het tweetal de aankomsthal binnenkwam. Eerder scandeerden ze al leuzen als 'Free Palestine', 'Osman we are proud of you' en 'Anas we are proud of you'.

6 uur geleden
Geschrapte Sef: wees stil op 4 mei, maar spreek je daarna wel uit

AMSTERDAM (ANP) - Rapper Sef heeft zondag een oproep gedaan aan Nederland om op 4 mei stil te zijn voor de slachtoffers van oorlogen, maar om zich de rest van het jaar wel uit te spreken over alle internationale conflicten en oorlogsslachtoffers. Hij deed de oproep op Instagram. De rapper meldde twee maanden geleden dat het Nationaal Comité 4 en 5 mei hem had geschrapt als ambassadeur voor de vrijheid. Volgens Sef had dat te maken met zijn uitlatingen over de oorlog in Gaza.

7 uur geleden
Agent gewond geraakt bij vernielingen IJsselstein

IJSSELSTEIN (ANP) - Bij de ongeregeldheden in IJsselstein zijn zaterdagnacht politieagenten belaagd en met vuurwerk bestookt. Een agent raakte gewond doordat het vuurwerk bij zijn hoofd ontplofte. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis, meldt de politie.

8 uur geleden