Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat: filmen gewonde Peter R. De Vries is geen misdrijf

Advocaat: filmen gewonde Peter R. De Vries is geen misdrijf

AMSTERDAM (ANP) - Het filmen van Peter R. de Vries nadat hij was neergeschoten maakt Gerower M.C. niet medeschuldig aan de moordaanslag, meent de advocaat van de 27-jarige verdachte. Het Openbaar Ministerie heeft 21 jaar cel tegen hem geëist, onder meer voor het observeren, volgen en filmen van de misdaadverslaggever.

Ook tegen medeverdachte Erickson O. is voor deze verdenkingen dezelfde straf geëist. De twee zijn op 4 juli 2022 aangehouden in het buitenland, M.C. in Spanje, O. op Curaçao. Beiden ontkennen iets met de moord te maken te hebben. Hun verdediging wil dan ook vrijspraak. "We zien geen rol in de voorbereiding, uitvoering of de afhandeling van de moord", aldus een van de advocaten van de 29-jarige O. woensdag.

Peter R. de Vries werd op 6 juli 2021 neergeschoten in de Lange Leidsedwarsstraat in het centrum van Amsterdam. Kort na de aanslag werden de beelden van de gewonde De Vries verspreid via social media. Volgens het OM gebeurde dat om de bevolking schrik aan te jagen en maakte de video deel uit van de moordaanslag. De verdediging van M.C. vindt dat het filmen niet bijdraagt aan het misdrijf, omdat dat al gepleegd was.

Geobserveerd

Voorafgaand aan de aanslag zou De Vries geobserveerd zijn door M.C. en medeverdachte O. Ze zouden vanuit de McDonald's de achteruitgang van de studio van RTL Boulevard in de gaten hebben gehouden. Maar volgens de verdediging wist O. niet waarom er geobserveerd werd, dat er een aanslag zou worden gepleegd en dat Peter R. de Vries het doelwit was. Of wie dat überhaupt was. "Hoe lager in de pikorde, hoe minder men wist", betoogde zijn advocaat Ruud van Boom in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp.

Beide verdachten ontkennen enige connectie met de opdrachtgevers of de uitvoerders van de aanslag. Ook ontkennen ze de schutter te hebben gewaarschuwd toen De Vries de studio verliet en richting de parkeergarage liep waar hij werd neergeschoten. "Er was een compleet gebrek aan samenwerking dus", concludeerde een van de advocaten van O.

Taghi

De Vries overleed negen dagen later aan zijn verwondingen. De aanslag zou een opdracht zijn van Ridouan Taghi omdat De Vries de kroongetuige bijstond in het Marengo-proces. Taghi heeft dat altijd ontkend en wordt ook niet vervolgd in deze zaak.

Tegen drie andere verdachten is levenslang geëist. Het gaat om de vermeende moordmakelaar, schutter en chauffeur. De uitspraak is gepland in juni.

Meer uit Binnenland

Bert Natter wint Libris Literatuur Prijs 2026

AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.

37 minuten geleden
Bezoekers afgelast festival Music On kunnen geld terugkrijgen

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."

48 minuten geleden
Cruiseschip m/v Hondius volgens planning zondag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.

1 uur geleden
Vliegtuig naar Engeland geland op Schiphol na noodmelding

AMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.

1 uur geleden
12 medewerkers Radboudumc preventief in quarantaine om hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.

1 uur geleden
Spaanse opvarende van Hondius test positief op hantavirus

MADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.

1 uur geleden
Ook laatste evacuatievlucht van Hondius vertrokken naar Eindhoven

EINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.

1 uur geleden