Advocaat Ficq vindt uitkomst RIVM-rapport Tata Steel 'shockerend'
VELSEN (ANP) - Advocaat Bénédicte Ficq noemt het rapport van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) over de kortere levensverwachting en de gezondheidsrisico's door de uitstoot van Tata Steel "shockerend". Uit het nieuwe onderzoek van het RIVM blijkt dat de emissies de levensverwachting van inwoners van Wijk aan Zee met 2,5 maand verkorten.
"Het is natuurlijk heel erg shockerend en wat bewoners altijd hebben gedacht. Dat je als bedrijf verantwoordelijk bent voor een kortere levensverwachting, daar zijn bijna geen woorden voor. De uitstoot van Tata Steel is in dit rapport aantoonbaar schadelijk en dat heeft het bedrijf altijd ontkend."
De advocaat is benieuwd of de staalfabriek actie gaat ondernemen. Ficq: "Als het RIVM concludeert dat Tata Steel de levensverwachting verkort, dan zou ik onmiddellijk maatregelen nemen. Wat het ook kost."
Geraakt
Het rapport laat zien dat naast de kortere levensverwachting de uitstoot van onder meer fijnstof vanaf het fabrieksterrein de kans op longkanker vergroot. Dat effect is volgens het RIVM het grootst in Wijk aan Zee, waar 4 procent van alle nieuwe gevallen van longkanker toe te schrijven is aan de fijnstofuitstoot van de fabriek.
Tata Steel heeft vrijdag gereageerd op het rapport. Het bedrijf zegt "geraakt" te zijn door de resultaten van het onderzoek. Daarnaast wijst Tata Steel naar het verbetertraject van de fabriek om de uitstoot van meerdere stoffen te beperken. De staalfabriek verwacht bijvoorbeeld aan het einde van 2023 de emissies van zware metalen en fijnstof omlaag te krijgen. Dat gebeurt onder meer met afzuiginstallaties bij de hoogovens en de staalfabriek.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
1 uur geledenDORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De politie heeft op de website de naam en foto van een verdachte Rotterdammer (47) gedeeld. Deze man, Hugo Ruimwijk, wordt gezocht voor betrokkenheid bij de gewelddadige dood van Sherwin Peterhof uit Suriname. Vermoedelijk is Ruimwijk naar Suriname gevlucht, maar het kan ook zijn dat hij daar de grens over is gegaan naar Guyana of Frans-Guyana.
7 uur geledenSPIJKENISSE (ANP) - Op het politiebureau in Spijkenisse heeft een gedetineerde een einde gemaakt aan zijn leven. Hulpdiensten hebben tevergeefs geprobeerd de man te reanimeren, meldt de politie op X.
8 uur geledenHOUTEN (ANP) - 2025 staat op de zesde plek van warmste jaren sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt was dit jaar 11,5 graden, het langjarige gemiddelde is 10,7 graden, meldt Weeronline.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Lang niet alle explosies in de regio Rotterdam hebben te maken met het criminele circuit. Dat zegt de Rotterdamse korpschef Tolga Köklü in een interview met de regionale omroep Rijnmond.
10 uur geleden