Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat Ficq 'ontstemd' over brief van Chemours aan Gommers

Advocaat Ficq 'ontstemd' over brief van Chemours aan Gommers

DORDRECHT (ANP) - Chemiebedrijf Chemours in Dordrecht heeft een brief gestuurd aan ic-arts en omwonende Diederik Gommers, die samen met zo'n 3000 anderen aangifte heeft gedaan tegen het bedrijf vanwege de gevaarlijke stoffen waaraan de omgeving van de fabriek zou zijn blootgesteld. Advocaat Bénédicte Ficq, die de massa-aangifte heeft ingediend bij het Openbaar Ministerie, is "behoorlijk ontstemd" dat Chemours contact heeft opgenomen met Gommers. "Ik vind dit echt niet kunnen. Dit kan de aangever beïnvloeden", bevestigt ze een bericht hierover in het AD.

In de brief die maandag is verstuurd, nodigt Chemours-directeur An Lemaire Gommers uit voor een gesprek en stelt ze voor dat hij zich laat bijpraten door de directeur van de Dienst Gezondheid en Jeugd Zuid-Holland Zuid van de GGD. Ficq zegt dat de arts niet op de uitnodiging ingaat. Ze heeft ook het Openbaar Ministerie, dat de zaak-Chemours onderzoekt, van de brief op de hoogte gebracht.

"Er is aangifte gedaan van heel ernstige strafbare feiten", zegt de advocaat. "Dan kun je niet de aangever benaderen. Het waarheidsvindingsproces moet in alle rust plaatsvinden."

Reactie Chemours

Een woordvoerder van Chemours heeft geen begrip voor de uitlatingen van Ficq over de brief. "De draai die mevrouw Ficq nu probeert te geven aan een simpele uitnodiging tot gesprek is ronduit belachelijk", zegt hij. "Sinds jaar en dag nodigen wij belangstellenden én critici uit om in gesprek te gaan: van buren tot Kamerleden. Onze ervaring is dat dit altijd bijdraagt aan wederzijds begrip." Het chemiebedrijf zegt verder Gommers vanuit de coronatijd te kennen "als een publiek figuur die altijd de verbinding zoekt - bijvoorbeeld toen hij in gesprek ging met influencer Famke Louise over de corona-aanpak - op basis van de wetenschappelijke feiten".

Gommers, die tijdens de coronacrisis landelijke bekendheid kreeg, woont in Wijngaarden, een dorp vlak bij Dordrecht en de fabriek. Hij pleitte eveneens voor een bevolkingsonderzoek bij iedereen in de omgeving van de fabriek.

Statenvergadering Zuid-Holland

Ficq deed namens zo'n 3000 mensen aangifte bij het Functioneel Parket van het Openbaar Ministerie in Amsterdam tegen alle leidinggevenden van Chemours en voorloper DuPont sinds 1962.

De situatie rond Chemours is woensdag onderwerp van gesprek in de vergadering van Provinciale Staten van Zuid-Holland.

Meer uit Binnenland

Balkenende verbijsterd over verzwegen onwaarheden rond Hirsi Ali

HILVERSUM (ANP) - Oud-premier Jan Peter Balkenende en voormalig minister voor Vreemdelingenbeleid en Integratie Rita Verdonk wisten niet dat toenmalig VVD-voorzitter Bas Eenhoorn en partijleider Gerrit Zalm al jaren eerder op de hoogte waren van onwaarheden in de asielaanvraag van Ayaan Hirsi Ali. Dat blijkt uit het NTR-premiersportret 'De storm van Balkenende', een tweedelige documentaireserie die de NTR op 27 en 28 december uitzendt.

2 uur geleden
Ministerie corrigeert Keijzer: pendelbus is niet van Qbuzz

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Mona Keijzer (Asiel en Migratie, BBB) heeft vrijdagmorgen busbedrijf Qbuzz ten onrechte aangewezen als verantwoordelijke voor de pendelbus van en naar het Groningse Ter Apel. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten na vragen van het ANP.

4 uur geleden
Keijzer: pendelbus tussen Emmen en Ter Apel niet meer gratis

DEN HAAG (ANP) - De speciale pendelbus die rijdt tussen station Emmen en het asielzoekerscentrum in Ter Apel is niet meer gratis. Dat schrijft demissionair minister Mona Keijzer (Asiel, BBB) vrijdag aan de Tweede Kamer. De kaartjesverkoop was gestopt vanwege overlast door wanbetalers.

5 uur geleden
Teller 3FM Serious Request na een dag op ruim 4,3 miljoen euro

DEN BOSCH (ANP) - De teller van 3FM Serious Request staat na een dag actievoeren op 4.306.428 euro. Dat is vrijdagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Niet eerder werd er op de eerste dag van de actie zoveel geld opgehaald.

7 uur geleden
COA moet nareizigers naar hotel in bestemmingsgemeente brengen

DEN HAAG (ANP) - Het COA heeft van het ministerie van Asiel en Migratie (A&M) de opdracht gekregen om nareizigers naar een hotel te brengen in de gemeente waar ze uiteindelijk ook een huis moeten krijgen. Demissionair minister Mona Keijzer heeft gemeenten dat via een brief laten weten, het ANP zag die brief in. Het doel is dat er zo plek vrijkomt in asielzoekerscentra en mensen eerder kunnen beginnen met het opbouwen van een leven in de gemeente waar ze uiteindelijk een huis moeten krijgen.

8 uur geleden
Nog geen boete in 2026 als bedrijven regels zzp'ers niet volgen

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers die verzuimen de regels tegen schijnzelfstandigheid na te komen, krijgen ook in 2026 nog geen boete. Wel wil het kabinet dat volgend jaar boetes worden opgelegd aan werkgevers en werkenden die opzettelijk de zzp-wetgeving overtreden.

8 uur geleden
Qbuzz spreekt Keijzer tegen: pendelbus Ter Apel is niet van ons

AMERSFOORT (ANP) - Qbuzz verwijst vrijdag naar een eerder statement waarin staat dat het vervoersbedrijf niet de opdrachtgever en uitvoerder is van de pendeldienst tussen het azc van Ter Apel en station Emmen. Dat terwijl demissionair asielminister Mona Keijzer (BBB) vrijdagochtend zei dat Qbuzz de beveiliging moet regelen voor de pendelbus.

9 uur geleden