Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat Ficq 'ontstemd' over brief van Chemours aan Gommers

Advocaat Ficq 'ontstemd' over brief van Chemours aan Gommers

DORDRECHT (ANP) - Chemiebedrijf Chemours in Dordrecht heeft een brief gestuurd aan ic-arts en omwonende Diederik Gommers, die samen met zo'n 3000 anderen aangifte heeft gedaan tegen het bedrijf vanwege de gevaarlijke stoffen waaraan de omgeving van de fabriek zou zijn blootgesteld. Advocaat Bénédicte Ficq, die de massa-aangifte heeft ingediend bij het Openbaar Ministerie, is "behoorlijk ontstemd" dat Chemours contact heeft opgenomen met Gommers. "Ik vind dit echt niet kunnen. Dit kan de aangever beïnvloeden", bevestigt ze een bericht hierover in het AD.

In de brief die maandag is verstuurd, nodigt Chemours-directeur An Lemaire Gommers uit voor een gesprek en stelt ze voor dat hij zich laat bijpraten door de directeur van de Dienst Gezondheid en Jeugd Zuid-Holland Zuid van de GGD. Ficq zegt dat de arts niet op de uitnodiging ingaat. Ze heeft ook het Openbaar Ministerie, dat de zaak-Chemours onderzoekt, van de brief op de hoogte gebracht.

"Er is aangifte gedaan van heel ernstige strafbare feiten", zegt de advocaat. "Dan kun je niet de aangever benaderen. Het waarheidsvindingsproces moet in alle rust plaatsvinden."

Reactie Chemours

Een woordvoerder van Chemours heeft geen begrip voor de uitlatingen van Ficq over de brief. "De draai die mevrouw Ficq nu probeert te geven aan een simpele uitnodiging tot gesprek is ronduit belachelijk", zegt hij. "Sinds jaar en dag nodigen wij belangstellenden én critici uit om in gesprek te gaan: van buren tot Kamerleden. Onze ervaring is dat dit altijd bijdraagt aan wederzijds begrip." Het chemiebedrijf zegt verder Gommers vanuit de coronatijd te kennen "als een publiek figuur die altijd de verbinding zoekt - bijvoorbeeld toen hij in gesprek ging met influencer Famke Louise over de corona-aanpak - op basis van de wetenschappelijke feiten".

Gommers, die tijdens de coronacrisis landelijke bekendheid kreeg, woont in Wijngaarden, een dorp vlak bij Dordrecht en de fabriek. Hij pleitte eveneens voor een bevolkingsonderzoek bij iedereen in de omgeving van de fabriek.

Statenvergadering Zuid-Holland

Ficq deed namens zo'n 3000 mensen aangifte bij het Functioneel Parket van het Openbaar Ministerie in Amsterdam tegen alle leidinggevenden van Chemours en voorloper DuPont sinds 1962.

De situatie rond Chemours is woensdag onderwerp van gesprek in de vergadering van Provinciale Staten van Zuid-Holland.

Meer uit Binnenland

Goede opkomst bij nachtelijk stemmen in meerdere gemeenten

DEN HAAG/ARNHEM/CASTRICUM (ANP) - Het nachtelijk stemmen had in Den Haag om 01.00 uur al meer stemmers getrokken dan in de hele nacht in 2018. Dat zei een woordvoerster van de gemeente.

39 minuten geleden
JA21-fractievoorzitter Kreuger doet aangifte van mishandeling

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger heeft in de nacht van dinsdag op woensdag aangifte gedaan van mishandeling. Dat meldt de Amsterdamse JA21-fractie op X.

45 minuten geleden
Grote brand in Etten-Leur, opgeschaald naar grip 1

Etten-Leur (ANP) - In een appartementencomplex aan de San Francescolaan in Etten-Leur is in de nacht van dinsdag op woensdag een grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer heeft opgeschaald naar grip 1. Het gebouw wordt ontruimd.

46 minuten geleden
De Mos ontkent niet-Nederlandssprekende flyeraars in te huren

TILBURG (ANP) - Richard de Mos van Hart voor Den Haag ontkent mensen in te huren om te flyeren. "Dat is klip-en-klare onzin", zei hij na afloop van het NOS-slotdebat in LocHal in Tilburg in reactie op een video van het linkse platform Left Laser waarin wordt gesuggereerd dat De Mos Bulgaren betaalt voor campagnewerkzaamheden. In de video is te zien dat mensen die geen Nederlands spreken, flyeren voor de partij van De Mos. In het partijprogramma van Hart voor Den Haag staat onder meer de wens om immigranten uit te sluiten van bijstand als ze weigeren Nederlands te leren.

2 uur geleden
Eerste stembureaus openen om middernacht

DEN HAAG (ANP) - Over een uur gaan de eerste stembureaus open. Vanaf 00.00 uur kunnen kiezers hun stem voor de gemeenteraadsverkiezingen onder meer uitbrengen in Arnhem, Den Haag en Zwolle. Vanaf 07.30 uur gaan de meeste andere stemlokalen open, al wijken de openingstijden op sommige locaties af.

4 uur geleden
Jumbo haalt diepvriessperziebonen uit winkels na vondst muizen

VEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo haalt de voorraad gebroken en hele diepvriessperziebonen van het huismerk uit de winkels, nadat dinsdag verhalen naar buiten waren gekomen dat er dode muizen tussen de bonen lagen. De super bevestigt een bericht van NU.nl dat de maatregel uit voorzorg wordt genomen en er geen gevaar is voor de gezondheid.

5 uur geleden
Dokkum viert Koningsdag ook in het weekend en met een koningslied

DOKKUM (ANP) - In Dokkum en de Friese dorpen in de buurt zijn al veel festiviteiten in het weekend vóór Koningsdag, wanneer de koninklijke familie op bezoek komt. Dinsdag is een groot deel van het programma bekendgemaakt. Er zijn optredens van onder meer de Bankzitters, Kris Kross, Kraantje Pappie en Miss Montreal, en er is een speciaal geschreven koningslied.

7 uur geleden