Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat Ficq 'ontstemd' over brief van Chemours aan Gommers

Advocaat Ficq 'ontstemd' over brief van Chemours aan Gommers

DORDRECHT (ANP) - Chemiebedrijf Chemours in Dordrecht heeft een brief gestuurd aan ic-arts en omwonende Diederik Gommers, die samen met zo'n 3000 anderen aangifte heeft gedaan tegen het bedrijf vanwege de gevaarlijke stoffen waaraan de omgeving van de fabriek zou zijn blootgesteld. Advocaat Bénédicte Ficq, die de massa-aangifte heeft ingediend bij het Openbaar Ministerie, is "behoorlijk ontstemd" dat Chemours contact heeft opgenomen met Gommers. "Ik vind dit echt niet kunnen. Dit kan de aangever beïnvloeden", bevestigt ze een bericht hierover in het AD.

In de brief die maandag is verstuurd, nodigt Chemours-directeur An Lemaire Gommers uit voor een gesprek en stelt ze voor dat hij zich laat bijpraten door de directeur van de Dienst Gezondheid en Jeugd Zuid-Holland Zuid van de GGD. Ficq zegt dat de arts niet op de uitnodiging ingaat. Ze heeft ook het Openbaar Ministerie, dat de zaak-Chemours onderzoekt, van de brief op de hoogte gebracht.

"Er is aangifte gedaan van heel ernstige strafbare feiten", zegt de advocaat. "Dan kun je niet de aangever benaderen. Het waarheidsvindingsproces moet in alle rust plaatsvinden."

Reactie Chemours

Een woordvoerder van Chemours heeft geen begrip voor de uitlatingen van Ficq over de brief. "De draai die mevrouw Ficq nu probeert te geven aan een simpele uitnodiging tot gesprek is ronduit belachelijk", zegt hij. "Sinds jaar en dag nodigen wij belangstellenden én critici uit om in gesprek te gaan: van buren tot Kamerleden. Onze ervaring is dat dit altijd bijdraagt aan wederzijds begrip." Het chemiebedrijf zegt verder Gommers vanuit de coronatijd te kennen "als een publiek figuur die altijd de verbinding zoekt - bijvoorbeeld toen hij in gesprek ging met influencer Famke Louise over de corona-aanpak - op basis van de wetenschappelijke feiten".

Gommers, die tijdens de coronacrisis landelijke bekendheid kreeg, woont in Wijngaarden, een dorp vlak bij Dordrecht en de fabriek. Hij pleitte eveneens voor een bevolkingsonderzoek bij iedereen in de omgeving van de fabriek.

Statenvergadering Zuid-Holland

Ficq deed namens zo'n 3000 mensen aangifte bij het Functioneel Parket van het Openbaar Ministerie in Amsterdam tegen alle leidinggevenden van Chemours en voorloper DuPont sinds 1962.

De situatie rond Chemours is woensdag onderwerp van gesprek in de vergadering van Provinciale Staten van Zuid-Holland.

Meer uit Binnenland

Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

1 uur geleden
In de nacht plaatselijk dichte mist in het noorden van het land

DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.

4 uur geleden
Kabinet betaalt 5,7 miljoen euro voor kunstroof Drents Museum

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.

12 uur geleden
Nederland wil niet morrelen aan EU-toelatingsregels voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.

15 uur geleden
OM eist 14 jaar cel en tbs tegen verdachte zedenzaak Barendrecht

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

15 uur geleden
Drukte bij informatiepunt over explosie in Utrechts stadhuis

UTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.

16 uur geleden
Dijksma: Getroffenen explosie 'zo lang als nodig' opgevangen

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.

16 uur geleden