Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat: Feyenoord heeft echt niet alleen geluk

Advocaat: Feyenoord heeft echt niet alleen geluk

ROTTERDAM (ANP) - De mensen die zeggen dat Feyenoord vooral dankzij een flinke dosis geluk zo is gestegen in de eredivisie, hebben er volgens trainer Dick Advocaat geen verstand van. "Ga niet zeggen dat het geluk is, dit elftal zit gewoon heel goed in elkaar", zei de 72-jarige Hagenaar na de zege op FC Emmen (3-0).

Feyenoord is onder leiding van Advocaat nog altijd ongeslagen in de eredivisie. De gelouterde trainer werd eind oktober aangesteld na het vertrek van Jaap Stam. Met Advocaat op de bank verloor Feyenoord alleen in de Europa League bij FC Porto (3-2). De Rotterdammers bereikten de kwartfinales van het bekertoernooi en klommen in de eredivisie van de twaalfde naar de derde plaats. "Wie zegt dat we alleen maar geluk hebben, heeft er weinig verstand van. Je wint niet tien van de vijftien wedstrijden met geluk. Dit elftal is gewoon heel moeilijk te verslaan en scoort op de goede momenten."

De ploeg van Advocaat staat nu zeven punten achter op Ajax en AZ, volgende week de tegenstander van Feyenoord. "We bekijken het per wedstrijd. We spelen nu een paar keer achter elkaar uit, we kunnen onze borst natmaken." Advocaat had nog wel een tip voor PSV, dat zondag tegen koploper Ajax speelt. "Iedereen denkt dat ze gaan verliezen. Ze kunnen dus vrijuit spelen. Ik weet uit ervaring dat PSV bij Ajax vaak goede resultaten haalt. Je moet niet gek opkijken als dat zondag weer gebeurt."

Over de scorende debutant Oguzhan Özyakup was Advocaat gematigd tevreden. "Hij maakte een prachtige goal, geweldig voor z'n zelfvertrouwen. Maar je kon ook zien dat hij een tijdje niet gespeeld had, het kan allemaal beter."

Meer uit Voetbal

Trainer Steijn aan einde van seizoen weg bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.

32 minuten geleden
PSV nog zonder Salah-Eddine in bekerduel met NEC

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.

44 minuten geleden
FIFA-voorzitter Infantino wil strengere regels voor bedekken mond

CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.

5 uur geleden
Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

15 uur geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

17 uur geleden
FC Utrecht kan dankzij zege op AZ weer juichen in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).

18 uur geleden
Feyenoord stelt Van Persie teleur: terecht verloren bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.

20 uur geleden