Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat: familie Jouke overweegt aangifte na schieten politie

Advocaat: familie Jouke overweegt aangifte na schieten politie

HEERENVEEN (ANP) - De familie van de 16-jarige Jouke die is opgepakt bij een boerenprotestactie bij Heerenveen, overweegt aangifte te doen tegen de politie. Dat bevestigt hun advocaat Robert Snorn na berichtgeving in het AD. "Het is een persoonlijke afweging van de familie, maar ik zou me kunnen voorstellen dat ze aangifte doen."

Bij het protest is bij de oprit naar de A32 door de politie geschoten, zowel gericht als ter waarschuwing, waarbij de trekker van de jongen is geraakt. Vervolgens is hij samen met twee mannen opgepakt en woensdag weer vrijgelaten. Het OM verdacht het drietal aanvankelijk van poging tot doodslag, maar ziet die aanleiding niet langer. Volgens Snorn is er geen verdenking van een strafbaar feit meer tegen Jouke. "Hooguit een verkeersovertreding."

Volgens Snorn gaat het goed met de 16-jarige. "Hij is behoorlijk aangeslagen, maar het is een vrolijke jongen. Hij is goed behandeld op het politiebureau."

Meer uit Binnenland

Medische controle Nederlanders klaar, vertrekken om 14.30 uur

DEN HAAG (ANP) - De medische controle van de Nederlandse opvarenden van de m/v Hondius is afgerond, meldt het ministerie van Volksgezondheid zondag. Ze zullen naar verwachting om 14.30 uur plaatselijke tijd met het vliegtuig van Tenerife naar Eindhoven vertrekken.

3 minuten geleden
Politie vindt 340.000 euro en wapens in slaapkamer Zutphenaar

ZUTPHEN (ANP) - Op de slaapkamer van een 23-jarige Zutphenaar heeft de politie begin mei 340.000 euro cash, drugs en onder andere een gasalarmpistool gevonden. De politie deed onderzoek nadat de man eerder in een park was gezien bij een kennelijk heimelijke overdracht van vermoedelijk drugs. Dat maakte de politie zondag bekend.

1 uur geleden
Evacuatie van opvarenden Hondius begonnen

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van de opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is begonnen, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Het door hantavirus getroffen schip kwam zondag vroeg in de ochtend aan in de haven van Granadilla op Tenerife, waar het voor anker ging.

2 uur geleden
Opvarenden die naar Nederland gaan na Spanjaarden van Hondius af

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van opvarenden van cruiseschip m/v Hondius is een forse operatie, waarbij 23 landen betrokken zijn. De Spaanse gezondheidsminister Mónica García zegt zondag op Tenerife dat alles tot dusver volgens plan verloopt. De Spaanse opvarenden zijn als eersten aan de beurt om met kleine bootjes van boord te worden gehaald. Daarna volgen de mensen die met een vliegtuig naar Eindhoven worden gebracht.

2 uur geleden
Spaanse gezondheidsautoriteiten aan boord gegaan van Hondius

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Spaanse gezondheidsautoriteiten zijn aan boord gegaan van het Nederlandse cruiseschip Hondius, voorafgaand aan de evacuatie van de opvarenden. De passagiers en een groot deel van de bemanning worden van boord gehaald vanwege een uitbraak van het hantavirus.

3 uur geleden
Spaans koningspaar volgt situatie Tenerife 'op de voet'

MADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia "volgen de operatie op het eiland Tenerife op de voet in verband met de aankomst van het schip m/v Hondius". Dat schrijft het Spaanse hof op Instagram. Het Nederlandse cruiseschip, waar het hantavirus uitbrak, kwam zondagochtend aan bij het Spaanse eiland.

4 uur geleden
Hondius in haven van Granadilla, gaat voor anker

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De m/v Hondius is zondag iets voor 08.00 uur (Nederlandse tijd) de haven van Granadilla de Abona binnengevaren, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Daar zal het van wal af voor anker gaan, in afwachting van de evacuatie van de opvarenden. Zij zullen met bootjes aan land worden gebracht, vanwaar ze per bus naar het vliegveld worden overgebracht, voor een vlucht naar hun thuisland.

5 uur geleden