Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat eist behoud van kluisverklaringen over moord De Vries

Advocaat eist behoud van kluisverklaringen over moord De Vries

HILVERSUM (ANP) - Advocaat Peter Schouten eist in een kort geding tegen de Staat dat zogeheten kluisverklaringen, afgelegd door zijn cliënt Goran K., niet door justitie worden vernietigd. De verklaringen bevatten onder meer informatie over de moorden op advocaat Derk Wiersum en misdaadjournalist Peter R. de Vries. K. wil de verklaringen inbrengen in de nog lopende strafzaak tegen de verdachten in de zaak over de moord op De Vries.

Schouten belegde maandag in Hilversum een persconferentie, waarin hij uiteenzette hoe de contacten tussen K. en het Openbaar Ministerie de laatste jaren zijn verlopen. Volgens Schouten was er een deal in de maak tussen zijn cliënt en het OM, maar heeft justitie deze afgeblazen. De acht verklaringen van K. die justitie in de kluis bewaarde, wil het OM vernietigen, omdat de overeenkomst van de baan is. Volgens Schouten is er nooit afgesproken "dat de getuige zijn eigen kluisverklaringen niet zou mogen inbrengen in een strafzaak als hij bereid is dat zonder deal te doen. En Goran is daartoe bereid."

Het is nog niet bekend wanneer het kort geding dient. Volgens Schouten heeft de landsadvocaat inmiddels toegezegd dat de verklaringen niet zullen worden vernietigd zolang de rechter geen uitspraak heeft gedaan over de kwestie.

Publiciteit

Goran K., zelf veroordeeld voor betrokkenheid bij een liquidatie, zat in verschillende penitentiaire inrichtingen jarenlang tussen tal van zware criminelen, dan wel belangrijke verdachten in grote zaken, waaronder die over de moorden op Wiersum en De Vries. Tijdens zijn detentie zou hij informatie hebben opgevangen, soms rechtstreeks van medegedetineerden zelf, en naar justitie hebben doorgespeeld. Een van die medegedetineerden was Anouar T., die is veroordeeld voor zijn betrokkenheid bij de moord op advocaat Wiersum.

K. heeft inmiddels een podcast online gezet, waarin hij volgens Schouten in dertien afleveringen uitlegt wat er allemaal mis zou zijn gegaan in zijn contacten met de autoriteiten. Het OM vindt de manier waarop K. en zijn raadsman de publiciteit zoeken "een flagrante schending van de overeengekomen vertrouwelijkheid". Volgens justitie spreken zij niet de waarheid en schetsen zij "een vertekend beeld".

Vorige week vond een ander, besloten, kort geding plaats van K. tegen de Staat. Schouten wilde over de inhoud daarvan niets kwijt. De rechter doet daarin uitspraak op 24 december.

Meer uit Binnenland

Een Ander Joods Geluid: geen fantasieën over verandering Israël

DEN HAAG (ANP) - De verkiezingen in Israël zullen niets veranderen voor de "mensenrechten en zelfbeschikking" van de Palestijnen, meent de anti-zionistische organisatie Een Ander Joods Geluid. Voorzitter Jaap Hamburger heeft "geen fantasieën over verandering" in Israëls beleid jegens de Palestijnen. "79 jaar gewelddadig zionisme gaat nu zijn 80e jaar in. Het oorspronkelijke oogmerk blijft onveranderd."

2 uur geleden
Standbeeld Aletta Jacobs in centrum van Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Aletta Jacobs, die als eerste vrouw officieel aan een Nederlandse universiteit mocht studeren, krijgt een standbeeld in het centrum van Den Haag. Dat moet aan de Wijnhaven worden neergezet, niet ver van de campus van de Universiteit Leiden. "Een passende locatie", aldus wethouder Lotte van Basten Batenburg.

7 uur geleden
Drukste spits van het jaar: 1100 kilometer file

DEN HAAG (ANP) - De avondspits van dinsdag is de drukste spits tot nu toe in 2026. Volgens de verkeersinformatie van de ANWB stond er rond 17.30 uur zo'n 1100 kilometer file. Niet eerder dit jaar waren vertragingen door files zo groot.

8 uur geleden
Drenthe geeft geld voor studie naar betere bescherming tegen wolf

ASSEN (ANP) - De provincie Drenthe geeft een subsidie van 148.000 euro voor onderzoek naar een nieuwe technologie die kan helpen bij het beschermen van grazers in gebieden waar veel wolven voorkomen. In die pilot worden onder meer automatische beeldherkenning en middelen om wolven af te schrikken gecombineerd met een systeem waarbij vroegtijdig voor de wolf wordt gewaarschuwd.

10 uur geleden
Waterpeil stijgt door regen, maar gevolgen droogte nog voelbaar

DEN HAAG (ANP) - Door de regen in de afgelopen twee weken stroomt weer meer water door de Rijn en de Maas, meldt Rijkswaterstaat in de nieuwste droogtemonitor, maar ondanks de stijging blijft de afvoer in de grote rivieren laag voor de tijd van het jaar.

10 uur geleden
Aangevallen dierenverzorgster Beekse Bergen overleden

HILVARENBEEK (ANP) - De dierenverzorgster van Safaripark Beekse Bergen die zaterdag gewond raakte door een panteraanval, is dinsdag aan haar verwondingen overleden. "Haar overlijden raakt ons allemaal diep en we leven intens mee met haar familie, vrienden en naasten", aldus de dierentuin in een verklaring.

11 uur geleden
Spullen van vermiste kitesurfer gevonden, zoekactie stopt

SCHEVENINGEN (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste kitesurfer bij Scheveningen zijn spullen van de kitesurfer gevonden. Dit meldt een woordvoerder van de politie. De zoektocht naar de 18-jarige man is dinsdag rond het middaguur gestaakt vanwege de weersomstandigheden en wordt niet meer hervat.

13 uur geleden