Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat eist behoud van kluisverklaringen over moord De Vries

Advocaat eist behoud van kluisverklaringen over moord De Vries

HILVERSUM (ANP) - Advocaat Peter Schouten eist in een kort geding tegen de Staat dat zogeheten kluisverklaringen, afgelegd door zijn cliënt Goran K., niet door justitie worden vernietigd. De verklaringen bevatten onder meer informatie over de moorden op advocaat Derk Wiersum en misdaadjournalist Peter R. de Vries. K. wil de verklaringen inbrengen in de nog lopende strafzaak tegen de verdachten in de zaak over de moord op De Vries.

Schouten belegde maandag in Hilversum een persconferentie, waarin hij uiteenzette hoe de contacten tussen K. en het Openbaar Ministerie de laatste jaren zijn verlopen. Volgens Schouten was er een deal in de maak tussen zijn cliënt en het OM, maar heeft justitie deze afgeblazen. De acht verklaringen van K. die justitie in de kluis bewaarde, wil het OM vernietigen, omdat de overeenkomst van de baan is. Volgens Schouten is er nooit afgesproken "dat de getuige zijn eigen kluisverklaringen niet zou mogen inbrengen in een strafzaak als hij bereid is dat zonder deal te doen. En Goran is daartoe bereid."

Het is nog niet bekend wanneer het kort geding dient. Volgens Schouten heeft de landsadvocaat inmiddels toegezegd dat de verklaringen niet zullen worden vernietigd zolang de rechter geen uitspraak heeft gedaan over de kwestie.

Publiciteit

Goran K., zelf veroordeeld voor betrokkenheid bij een liquidatie, zat in verschillende penitentiaire inrichtingen jarenlang tussen tal van zware criminelen, dan wel belangrijke verdachten in grote zaken, waaronder die over de moorden op Wiersum en De Vries. Tijdens zijn detentie zou hij informatie hebben opgevangen, soms rechtstreeks van medegedetineerden zelf, en naar justitie hebben doorgespeeld. Een van die medegedetineerden was Anouar T., die is veroordeeld voor zijn betrokkenheid bij de moord op advocaat Wiersum.

K. heeft inmiddels een podcast online gezet, waarin hij volgens Schouten in dertien afleveringen uitlegt wat er allemaal mis zou zijn gegaan in zijn contacten met de autoriteiten. Het OM vindt de manier waarop K. en zijn raadsman de publiciteit zoeken "een flagrante schending van de overeengekomen vertrouwelijkheid". Volgens justitie spreken zij niet de waarheid en schetsen zij "een vertekend beeld".

Vorige week vond een ander, besloten, kort geding plaats van K. tegen de Staat. Schouten wilde over de inhoud daarvan niets kwijt. De rechter doet daarin uitspraak op 24 december.

Meer uit Binnenland

Veiling gitaar Kooymans levert 28.000 euro op voor ALS-onderzoek

DEN HAAG (ANP) - De akoestische gitaar van George Kooymans is voor 28.000 euro geveild. Dat heeft Stichting ALS Nederland zondagavond bekendgemaakt. De totale opbrengst van de onlineveiling bedraagt ruim 57.000 euro. Het bedrag wordt gedoneerd aan onderzoek naar de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS, waaraan de zanger en gitarist van Golden Earring vorig jaar is overleden.

1 uur geleden
Vogelgriep bij pluimveebedrijf in Groningse Vlagtwedde

VLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.

6 uur geleden
Vandaal betast vrouwen in Breda, plast in bus en bijt bij cel

BREDA (ANP) - Een 38-jarige man heeft zaterdagavond voor flink wat overlast gezorgd in het centrum van Breda. De man vernielde prullenbakken, trok borden omver en betastte verschillende vrouwen. Hij is aangehouden en zit nog vast. Tijdens zijn aanhouding plaste de man in de politiebus en beet hij een politiebeambte in de hand.

9 uur geleden
Rijkswaterstaat: pas rijstijl aan en hou rekening met gladheid

UTRECHT (ANP) - Mensen moeten tot maandagochtend rekening houden met gladheid wanneer ze de weg opgaan en hun rijstijl daarop aanpassen. Volgens Rijkswaterstaat kan het op veel plaatsen glad worden. Strooiwagens staan klaar om te strooien, voegt de organisatie toe.

10 uur geleden
Bestuurder naar ziekenhuis na botsing met politieauto in Limburg

SINT JOOST (ANP) - Een politieauto heeft zaterdagnacht een aanrijding gehad met een ander voertuig bij het Limburgse dorp Sint Joost. Volgens de politie is de bestuurder van de aangereden auto met de ambulance naar een ziekenhuis gebracht.

11 uur geleden
Koningspaar feliciteert Van 't Wout met tweede gouden medaille

MILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".

13 uur geleden
Onderzoek: meer dan helft Nederland steunt delen MAGA-ideologie

WASSENAAR (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders steunt delen van de rechtse MAGA-ideologie van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat blijkt uit een onderzoek van instituut Clingendael. 54 procent van de ondervraagden gelooft dat de 'westerse beschaving', waarbij de definitie daarvan aan henzelf is gelaten, bedreigd wordt. Een grote groep staat kritisch tegenover migratie en progressieve ideeën.

14 uur geleden