Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat eist behoud van kluisverklaringen over moord De Vries

Advocaat eist behoud van kluisverklaringen over moord De Vries

HILVERSUM (ANP) - Advocaat Peter Schouten eist in een kort geding tegen de Staat dat zogeheten kluisverklaringen, afgelegd door zijn cliënt Goran K., niet door justitie worden vernietigd. De verklaringen bevatten onder meer informatie over de moorden op advocaat Derk Wiersum en misdaadjournalist Peter R. de Vries. K. wil de verklaringen inbrengen in de nog lopende strafzaak tegen de verdachten in de zaak over de moord op De Vries.

Schouten belegde maandag in Hilversum een persconferentie, waarin hij uiteenzette hoe de contacten tussen K. en het Openbaar Ministerie de laatste jaren zijn verlopen. Volgens Schouten was er een deal in de maak tussen zijn cliënt en het OM, maar heeft justitie deze afgeblazen. De acht verklaringen van K. die justitie in de kluis bewaarde, wil het OM vernietigen, omdat de overeenkomst van de baan is. Volgens Schouten is er nooit afgesproken "dat de getuige zijn eigen kluisverklaringen niet zou mogen inbrengen in een strafzaak als hij bereid is dat zonder deal te doen. En Goran is daartoe bereid."

Het is nog niet bekend wanneer het kort geding dient. Volgens Schouten heeft de landsadvocaat inmiddels toegezegd dat de verklaringen niet zullen worden vernietigd zolang de rechter geen uitspraak heeft gedaan over de kwestie.

Publiciteit

Goran K., zelf veroordeeld voor betrokkenheid bij een liquidatie, zat in verschillende penitentiaire inrichtingen jarenlang tussen tal van zware criminelen, dan wel belangrijke verdachten in grote zaken, waaronder die over de moorden op Wiersum en De Vries. Tijdens zijn detentie zou hij informatie hebben opgevangen, soms rechtstreeks van medegedetineerden zelf, en naar justitie hebben doorgespeeld. Een van die medegedetineerden was Anouar T., die is veroordeeld voor zijn betrokkenheid bij de moord op advocaat Wiersum.

K. heeft inmiddels een podcast online gezet, waarin hij volgens Schouten in dertien afleveringen uitlegt wat er allemaal mis zou zijn gegaan in zijn contacten met de autoriteiten. Het OM vindt de manier waarop K. en zijn raadsman de publiciteit zoeken "een flagrante schending van de overeengekomen vertrouwelijkheid". Volgens justitie spreken zij niet de waarheid en schetsen zij "een vertekend beeld".

Vorige week vond een ander, besloten, kort geding plaats van K. tegen de Staat. Schouten wilde over de inhoud daarvan niets kwijt. De rechter doet daarin uitspraak op 24 december.

Meer uit Binnenland

Gewonde na explosies en brand bij woning in Schiedam

SCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.

3 uur geleden
Nieuwe aanhoudingen om aanslag synagoge en voorbereiden explosie

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.

21 uur geleden
Politie krijgt extra bevoegdheden voor doorzoeken sociale media

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.

21 uur geleden
Afgelopen jaar 640 miljoen euro uitgekeerd in aardbevingsgebied

GRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.

22 uur geleden
Rechtspraak: verbod gezichtsbedekking bij protest te ingrijpend

DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.

23 uur geleden
Veiligheidsregio onduidelijk over aantal slachtoffers Oosterhout

OOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.

23 uur geleden
Rijswijker (18) niet langer vast na dood 16-jarige in Den Hoorn

DEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige verdachte uit Rijswijk zit niet langer vast in de zaak over de doodgestoken 16-jarige jongen in Den Hoorn. Het gerechtshof in Den Haag heeft zijn voorarrest opgeheven, omdat er aanwijzingen zijn dat de verdachte uit zelfverdediging heeft gestoken. Dit meldt zijn advocaat Peter Plasman. Het Openbaar Ministerie bevestigt de vrijlating.

1 dag geleden