Advocaat: eigenares bruidswinkel Tarwekamp heeft veel vragen
DEN HAAG (ANP) - De eigenares van de bruidsmodewinkel aan de Haagse Tarwekamp, die onlangs door explosies werd verwoest, heeft "net als de rest van Nederland veel vragen over wat er gebeurd is en waarom". Dat laat haar advocaat Richard Korver donderdag weten in een verklaring. De vrouw zou bijvoorbeeld willen weten "waarom de verdachten die ongeveer twee weken eerder al aangetroffen waren met zware explosieven en waarvan eenieder kon bedenken dat daar geen legale bedoelingen mee waren, niet zijn vastgehouden of op zijn minst zijn geobserveerd. Dat had wellicht veel ellende voorkomen."
In verband met de explosies zijn vier verdachten opgepakt: twee mannen uit Roosendaal (29 en 23), een man uit Rotterdam (33) en een man uit Oosterhout (ook 33). De twee verdachten uit Roosendaal werden begin deze maand aangehouden in Oosterhout met jerrycans, fakkels en zwaar vuurwerk. Ze zouden door de Rotterdamse verdachte zijn aangezocht om de aanslag op de Tarwekamp te plegen, meldde het AD woensdag. Volgens de krant zou een verbroken relatie tussen de winkeleigenares en de Rotterdammer de aanleiding zijn geweest.
Volgens Korver geldt de vrouw als slachtoffer en nadrukkelijk niet als verdachte. "De manier waarop zij door diverse media is neergezet en hoe er op sociale media over haar is gesproken doet haar pijn en is onheus. Zij roept eenieder zich te houden aan de feiten", schrijft Korver. De vrouw kan verder niet veel zeggen "omdat haar door de autoriteiten met klem is verzocht dat in het belang van het onderzoek niet te doen. Wel wil cliënte zeggen dat zij een jonge vrouw is die probeert in haar eigen onderhoud te voorzien door zowel voor anderen als voor zichzelf te werken", zegt Korver.
Volgens de raadsman is de vrouw in shock en leeft ze zeer mee met de nabestaanden en degenen die gewond zijn geraakt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De afname van de broeikasgasuitstoot stagneert opnieuw. Volgens CBS-cijfers lag de totale uitstoot in het derde kwartaal van dit jaar ongeveer op hetzelfde niveau als een jaar eerder. Terwijl de industrie en het verkeer minder CO2 en andere broeikasgassen de lucht in lieten gaan, stegen de emissies van de elektriciteitssector met 20 procent. Dat kwam doordat meer steenkool werd verbruikt.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Eneco en Energie VanOns hebben consumenten 'CO2-gecompenseerd gas' verkocht zonder die claim deugdelijk te onderbouwen. Daarmee hebben ze de reclamecode overtreden, oordeelt de Reclame Code Commissie (RCC). Eisers Fossielvrij NL en Reclamejagers zijn blij met de uitspraak, maar vinden het ook tijd dat de Autoriteit Consument en Markt (ACM) harder ingrijpt bij bedrijven die met CO2-compensatie schermen.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De videoclip van het lied Echte liefde is te koop van Samuel Welten was dit jaar de best bekeken muziekvideo op YouTube in Nederland. Het lied, dat in maart werd geüpload, kreeg ruim 5,1 miljoen views. YouTube meldt niet hoeveel daarvan uit Nederland kwamen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SGP doet samen met VVD, CDA, BBB en ChristenUnie een nieuwe poging om de koning weer een rol te geven in het formatieproces. Aanleiding is het gedoe dat opnieuw is ontstaan rond een door de Tweede Kamer aangestelde informateur. D66'er Hans Wijers stapte op nadat een privébericht was uitgelekt waarin hij VVD-leider Dilan Yeşilgöz een feeks noemde.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil de meldingsbereidheid rond antisemitisme vergroten. Dat staat in de dinsdag gepubliceerde Aanpak Antisemitisme. Ook moet er onder meer een Amsterdams-Jiddisch woordenboek komen. Dat "onderstreept niet alleen de langdurige aanwezigheid van de Joodse gemeenschap in de stad, maar ook de diepgaande invloed die zij heeft gehad op de ontwikkeling van de Amsterdamse taal en cultuur".
10 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg en het Rijk zouden met partners over de grens in België en Duitsland moeten samenwerken om de wasbeer te bestrijden. Dat is noodzakelijk om te voorkomen dat de invasieve soort zich verder in Limburg en de rest van Nederland verspreidt, zeggen wetenschappers in een rapport dat de provincie en het ministerie van Landbouw (LVVN) lieten opstellen over het bestrijden van de wasbeer.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil onderzoeken hoe elke leerling op school gelijk kan worden behandeld, ongeacht de "levensbeschouwelijke richting" van een school. Dinsdagmiddag werd tot frustratie van de SGP en ChristenUnie een motie van de VVD hiervoor aangenomen. Volgens de christelijke partijen is dit "ongrondwettig en illiberaal" en strijdig met de vrijheid van onderwijs.
12 uur geleden