Advocaat: eigenares bruidswinkel Tarwekamp heeft veel vragen
DEN HAAG (ANP) - De eigenares van de bruidsmodewinkel aan de Haagse Tarwekamp, die onlangs door explosies werd verwoest, heeft "net als de rest van Nederland veel vragen over wat er gebeurd is en waarom". Dat laat haar advocaat Richard Korver donderdag weten in een verklaring. De vrouw zou bijvoorbeeld willen weten "waarom de verdachten die ongeveer twee weken eerder al aangetroffen waren met zware explosieven en waarvan eenieder kon bedenken dat daar geen legale bedoelingen mee waren, niet zijn vastgehouden of op zijn minst zijn geobserveerd. Dat had wellicht veel ellende voorkomen."
In verband met de explosies zijn vier verdachten opgepakt: twee mannen uit Roosendaal (29 en 23), een man uit Rotterdam (33) en een man uit Oosterhout (ook 33). De twee verdachten uit Roosendaal werden begin deze maand aangehouden in Oosterhout met jerrycans, fakkels en zwaar vuurwerk. Ze zouden door de Rotterdamse verdachte zijn aangezocht om de aanslag op de Tarwekamp te plegen, meldde het AD woensdag. Volgens de krant zou een verbroken relatie tussen de winkeleigenares en de Rotterdammer de aanleiding zijn geweest.
Volgens Korver geldt de vrouw als slachtoffer en nadrukkelijk niet als verdachte. "De manier waarop zij door diverse media is neergezet en hoe er op sociale media over haar is gesproken doet haar pijn en is onheus. Zij roept eenieder zich te houden aan de feiten", schrijft Korver. De vrouw kan verder niet veel zeggen "omdat haar door de autoriteiten met klem is verzocht dat in het belang van het onderzoek niet te doen. Wel wil cliënte zeggen dat zij een jonge vrouw is die probeert in haar eigen onderhoud te voorzien door zowel voor anderen als voor zichzelf te werken", zegt Korver.
Volgens de raadsman is de vrouw in shock en leeft ze zeer mee met de nabestaanden en degenen die gewond zijn geraakt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
8 uur geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
15 uur geledenHATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is "blij en opgelucht" dat het nieuwe kabinet 512 miljoen euro per jaar wil investeren in de politie. Met het geld komt er financiële ruimte om de kwaliteit van het politiewerk te verbeteren en de organisatie "bij de tijd te brengen". "Dit draagt direct bij aan de veiligheid in ons land", zegt korpschef Janny Knol.
1 dag geleden