Advocaat: eigenares bruidswinkel Tarwekamp heeft veel vragen
DEN HAAG (ANP) - De eigenares van de bruidsmodewinkel aan de Haagse Tarwekamp, die onlangs door explosies werd verwoest, heeft "net als de rest van Nederland veel vragen over wat er gebeurd is en waarom". Dat laat haar advocaat Richard Korver donderdag weten in een verklaring. De vrouw zou bijvoorbeeld willen weten "waarom de verdachten die ongeveer twee weken eerder al aangetroffen waren met zware explosieven en waarvan eenieder kon bedenken dat daar geen legale bedoelingen mee waren, niet zijn vastgehouden of op zijn minst zijn geobserveerd. Dat had wellicht veel ellende voorkomen."
In verband met de explosies zijn vier verdachten opgepakt: twee mannen uit Roosendaal (29 en 23), een man uit Rotterdam (33) en een man uit Oosterhout (ook 33). De twee verdachten uit Roosendaal werden begin deze maand aangehouden in Oosterhout met jerrycans, fakkels en zwaar vuurwerk. Ze zouden door de Rotterdamse verdachte zijn aangezocht om de aanslag op de Tarwekamp te plegen, meldde het AD woensdag. Volgens de krant zou een verbroken relatie tussen de winkeleigenares en de Rotterdammer de aanleiding zijn geweest.
Volgens Korver geldt de vrouw als slachtoffer en nadrukkelijk niet als verdachte. "De manier waarop zij door diverse media is neergezet en hoe er op sociale media over haar is gesproken doet haar pijn en is onheus. Zij roept eenieder zich te houden aan de feiten", schrijft Korver. De vrouw kan verder niet veel zeggen "omdat haar door de autoriteiten met klem is verzocht dat in het belang van het onderzoek niet te doen. Wel wil cliënte zeggen dat zij een jonge vrouw is die probeert in haar eigen onderhoud te voorzien door zowel voor anderen als voor zichzelf te werken", zegt Korver.
Volgens de raadsman is de vrouw in shock en leeft ze zeer mee met de nabestaanden en degenen die gewond zijn geraakt.
Meer uit Binnenland
VLAARDINGEN (ANP) - Een kapperszaak aan het Liesveld in Vlaardingen is in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten. Dat zegt de politie op X.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar werden iets meer mensen slachtoffer van mensenhandel in Nederland dan het jaar ervoor. Dat meldt het jaarlijkse rapport van de Nationaal Rapporteur Mensenhandel en Seksueel Geweld tegen Kinderen. Seksuele uitbuiting staat nog altijd bovenaan qua meldingen. De uitbuiting van arbeid steeg ook flink en blijft een "hardnekkige vorm van mensenhandel in Nederland", aldus het rapport.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In een parkeergarage van een flat aan de Theodoor van Hoytemastraat in Amsterdam Nieuw-West woedde in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Bij een steekincident in Groningen is in de nacht van donderdag op vrijdag een man gewond geraakt. Dat meldt de politie op X.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De biografie van Willem Wilbrink, de 99-jarige verzetsheld die recent in opspraak kwam, wordt donderdagavond niet meer te koop aangeboden op grote verkoopsites als Bol.com, Bruna en Amazon. Volgens de NOS is dit gedaan op verzoek van de uitgever, nadat de verhalen over zijn oorlogsverleden en zijn tijd in Dachau onwaarheden leken te bevatten. Uitgever White Elephant Media was donderdagavond onbereikbaar voor commentaar.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is nog altijd onrustig in Floradorp, een wijk in Amsterdam-Noord. De politie is daar sinds donderdagmiddag in en rond de Sneeuwbalweg aanwezig, omdat bewoners branden stichten op straat en de politie bekogelen. Rond 23.30 uur had de politie vijf mensen aangehouden voor verstoring van de openbare orde en openlijke geweldpleging. Vier van hen zijn minderjarig.
7 uur geledenDEN HELDER (ANP) - De meeste bewoners die donderdagavond hun huis uit moesten door een gaslek in een woonblok in Den Helder, kunnen 's nachts thuis slapen. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog niet klaar met het ventileren van de woningen. Sommige bewoners moeten de nacht in een hotel doorbrengen.
7 uur geleden