Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat: eigenares bruidswinkel Tarwekamp heeft veel vragen

Advocaat: eigenares bruidswinkel Tarwekamp heeft veel vragen

DEN HAAG (ANP) - De eigenares van de bruidsmodewinkel aan de Haagse Tarwekamp, die onlangs door explosies werd verwoest, heeft "net als de rest van Nederland veel vragen over wat er gebeurd is en waarom". Dat laat haar advocaat Richard Korver donderdag weten in een verklaring. De vrouw zou bijvoorbeeld willen weten "waarom de verdachten die ongeveer twee weken eerder al aangetroffen waren met zware explosieven en waarvan eenieder kon bedenken dat daar geen legale bedoelingen mee waren, niet zijn vastgehouden of op zijn minst zijn geobserveerd. Dat had wellicht veel ellende voorkomen."

In verband met de explosies zijn vier verdachten opgepakt: twee mannen uit Roosendaal (29 en 23), een man uit Rotterdam (33) en een man uit Oosterhout (ook 33). De twee verdachten uit Roosendaal werden begin deze maand aangehouden in Oosterhout met jerrycans, fakkels en zwaar vuurwerk. Ze zouden door de Rotterdamse verdachte zijn aangezocht om de aanslag op de Tarwekamp te plegen, meldde het AD woensdag. Volgens de krant zou een verbroken relatie tussen de winkeleigenares en de Rotterdammer de aanleiding zijn geweest.

Volgens Korver geldt de vrouw als slachtoffer en nadrukkelijk niet als verdachte. "De manier waarop zij door diverse media is neergezet en hoe er op sociale media over haar is gesproken doet haar pijn en is onheus. Zij roept eenieder zich te houden aan de feiten", schrijft Korver. De vrouw kan verder niet veel zeggen "omdat haar door de autoriteiten met klem is verzocht dat in het belang van het onderzoek niet te doen. Wel wil cliënte zeggen dat zij een jonge vrouw is die probeert in haar eigen onderhoud te voorzien door zowel voor anderen als voor zichzelf te werken", zegt Korver.

Volgens de raadsman is de vrouw in shock en leeft ze zeer mee met de nabestaanden en degenen die gewond zijn geraakt.

Meer uit Binnenland

Reconstructie dodelijke steekpartij Den Hoorn

DEN HAAG (ANP) - In de zaak rond de doodgestoken 16-jarige Giannini uit Delft zal een reconstructie worden gehouden, om zo nauwkeurig mogelijk te onderzoeken wat er zich op 22 januari op de plaats van het misdrijf in Den Hoorn heeft afgespeeld. Dat bleek donderdag op een voorbereidende zitting in de zaak tegen de 18-jarige jongen die wordt verdacht van de dodelijke steekpartij.

24 minuten geleden
Peter Gillis krijgt 1,5 jaar cel om belastingfraude 2020 en 2021

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Peter Gillis, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, een gevangenisstraf opgelegd van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen. De vastgoedondernemer en realityster heeft volgens de rechters over de jaren 2020 en 2021 te laat vennootschapsbelasting ingediend voor onder meer de Oostappen Groep.

36 minuten geleden
KLM: 388 mensen aan boord vlucht met vrouw met hantavirus

AMSTERDAM (ANP) - Aan boord van de KLM-vlucht waar de Nederlandse vrouw die aan het hantavirus is overleden kort aan boord is geweest, zaten 388 mensen. Dat meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij. De vlucht vertrok op 25 april uit de Zuid-Afrikaanse stad Johannesburg naar Amsterdam.

36 minuten geleden
Cruiserederij: mensen aan boord Hondius "heel saamhorig"

DEN HAAG (ANP) - De situatie aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is "vrij goed", meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions. "De mensen zijn heel saamhorig." Volgens de woordvoerder helpt het daarbij dat er op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus aan boord zijn van het schip. "Natuurlijk gaat de ene persoon beter met deze situatie om dan de andere, maar het is rustig aan boord."

1 uur geleden
LUMC: opvang en zorg opvarende Hondius verloopt volgens plan

LEIDEN (ANP) - De opvang en zorg voor de opvarende van het cruiseschip Hondius in het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) verloopt volgens plan. "We bieden alle ondersteuning en zorg die de patiënt op dit moment nodig heeft en nemen alle voorzorgsmaatregelen om dat op een veilige manier te doen."

1 uur geleden
Singapore test twee Hondius-opvarenden op hantavirus

SINGAPORE (ANP) - Singapore test twee opvarenden van het cruiseschip Hondius op het hantavirus. Een van hen heeft een loopneus en de ander heeft geen enkele ziekteverschijnselen. De twee wachten in isolatie de uitslag van de testen af.

1 uur geleden
Herstemming Gorinchem definitief, Democraten de grootste

GORINCHEM (ANP) - Democraten Gorinchem is, na het definitief vaststellen van de verkiezingsuitslag van de herstemming op 29 april, zoals verwacht de grootste fractie geworden in de gemeenteraad. De lokale partij krijgt zeven zetels, net zoveel als het aantal zetels dat de partij kreeg bij de verkiezingen op 18 maart.

2 uur geleden