Advocaat: dit was niet best van Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kreeg zondag nog veel complimenten voor de manier van spelen in de met 1-0 verloren uitwedstrijd tegen Ajax. In het bekerduel met Heracles Almelo (3-2 winst) lukte het de Rotterdammers drie dagen later niet om dat niveau te halen.
"De eerste helft was heel matig, de tweede helft een klein beetje beter. Nee, dit was niet een van onze beste wedstrijden. Dan druk ik me nog voorzichtig uit", zei Feyenoord-trainer Dick Advocaat tegen ESPN. "De verwachtingen waren na de wedstrijd tegen Ajax ook onder elkaar goed. Dan zie je dat Heracles met of zes andere en veelal jongere spelers speelt. Dat helpt niet qua motivatie, maar het mag geen excuus zijn."
Feyenoord begon met Lucas Pratto in de spits. De Argentijn werd halverwege vervangen door Bryan Linssen, die al snel scoorde. Advocaat: "Pratto moet ballen krijgen. Die kreeg hij niet. Dan heb je weinig aan hem en moet je hem er uit halen."
Meer uit Voetbal
ATLANTA (ANP) - Kaapverdië heeft voor een grote verrassing gezorgd door gelijk te spelen tegen Spanje bij het debuut op het WK voetbal. In het Atlanta Stadium hielden de voetballers uit Kaapverdië, onder wie enkele in Rotterdam geboren spelers, de Europees kampioen op 0-0 en zorgden daarmee meteen voor het eerste WK-punt ooit.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Engelse voetbalclub Crystal Palace heeft Pierre Sage vastgelegd als nieuwe trainer. De 47-jarige Fransman tekent een contract voor drie jaar bij de winnaar van de Conference League. Hij is de opvolger van Oliver Glasner, die in januari al bekendmaakte dat hij Crystal Palace zou verlaten in de zomer.
2 uur geledenPALM BEACH GARDENS (ANP) - De Portugese ploeg brengt veel tijd door op het strand om te wennen aan de warmte. Dat zei middenvelder Matheus Nunes als reactie op kritiek van Portugese media dat de spelers opvallend veel gebruik zouden maken van de strandfaciliteiten bij het trainingscomplex in Palm Beach Gardens (Florida). Portugal speelt woensdag zijn eerste wedstrijd op het WK tegen de Democratische Republiek Congo in Houston.
2 uur geledenDALLAS (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben zich na de training van maandag in Dallas vermaakt met hun familie, partners en kinderen. Nadat bondscoach Ronald Koeman klaar was met zijn oefensessie op de Southern Methodist University, renden de kinderen van de internationals het veld op om een balletje te trappen met hun vaders.
3 uur geledenDALLAS (ANP) - Nigel de Jong blijft ondanks het overlijden van zijn vader Jerry in het trainingskamp van het Nederlands elftal in de Verenigde Staten. "Na een langdurig ziekteproces en in nauw overleg met mijn familie heb ik ervoor gekozen om op dit moment bij het Nederlands elftal en staf in de Verenigde Staten te blijven", reageert de directeur topvoetbal van de KNVB. "Dat is een persoonlijke en zorgvuldige afweging geweest, waar ik op dit moment niet verder op wil ingaan. Ik vraag iedereen om de privacy van mij en mijn familie in deze moeilijke periode te respecteren."
3 uur geledenDALLAS (ANP) - Het Nederlands elftal is een dag na het gelijkspel tegen Japan op het wereldkampioenschap (2-2) de voorbereiding op de ontmoeting met Zweden gestart. Bondscoach Ronald Koeman verscheen op het trainingsveld van de Southern Methodist University in Dallas met al zijn 26 selectiespelers. De familieleden, partners en kinderen van de spelers mochten de training op de tribune bijwonen.
4 uur geledenVALENCIA (ANP/RTR) - De Spaanse voetballer Rafa Mir is door een rechtbank in Valencia veroordeeld tot acht en een half jaar cel wegens seksueel misbruik en mishandeling met letsel tot gevolg. De 28-jarige Spanjaard werd in 2024 aangehouden, nadat een vrouw aangifte van seksueel misbruik tegen hem had gedaan. Zijn advocaat meldde destijds dat de geslachtsgemeenschap met consent zou hebben plaatsgevonden.
5 uur geleden