Advocaat: dit hadden we nooit meer uit handen mogen geven
HEERENVEEN (ANP) - Feyenoord-trainer Dick Advocaat moest kort na de uitschakeling in de kwartfinale van de KNVB-beker tegen sc Heerenveen (4-3) nog even bijkomen. "Dit mag je nooit meer uit handen geven. We hadden de wedstrijd helemaal onder controle", zei hij.
Heerenveen leidde halverwege met 1-0 door een doelpunt van Rami Kaib. Drie weken geleden stond Heerenveen in de competitie tegen Feyenoord ook voor bij rust, toen met 2-0. "Zij hadden hun momenten nu wel, maar niet zoals in de vorige wedstrijd", zei Advocaat, die er bewust voor koos bij balverlies Steven Berghuis steeds mee te laten gaan met Kaib. "Steven wilde het elftal ook zoveel mogelijk intact laten."
Feyenoord liep na rust snel weg bij Heerenveen en stond na ruim een uur spelen voor: 1-3. Na een rode kaart voor Berghuis halverwege de tweede helft ging het alsnog mis. Heerenveen scoorde in de laatste tien minuten drie keer. "Ik ben teleurgesteld. Mijn spelers doen het niet expres, maar door persoonlijke fouten verliezen wij deze wedstrijd."
Kantelpunt
Advocaat was niet heel boos op Berghuis. "Het mag niet gebeuren, maar het gebeurt toch. De rode kaart was wel het kantelpunt. Maar laten we niet alles bij hem leggen. Hij heeft zoveel positiefs betekend voor Feyenoord. Het gehele elftal zakte door de ondergrens heen in de laatste fase van de wedstrijd. We verliezen niet van Heerenveen maar van onszelf."
Na de 2-3 van Benjamin Nygren ging van alles fout bij Feyenoord. Doelman Nick Marsman, die de geblesseerde Justin Bijlow verving, zag er bij de treffers ongelukkig uit. Advocaat: "Nick heeft het tot nu toe uitstekend gedaan. Vandaag waren er wel een paar momenten dat ik er anders over dacht. Dat hij wat resoluter had kunnen zijn. Vandaag kon het beter, als ik mij zachtjes uitdruk."
Voor Feyenoord resteert nu de strijd om plek twee en de Rotterdammers hopen zo alsnog de Europa League te bereiken. "We hebben nu alleen nog maar finalewedstrijden", besloot Advocaat.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.
4 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.
6 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.
8 uur geleden