Advocaat: dit hadden we nooit meer uit handen mogen geven
HEERENVEEN (ANP) - Feyenoord-trainer Dick Advocaat moest kort na de uitschakeling in de kwartfinale van de KNVB-beker tegen sc Heerenveen (4-3) nog even bijkomen. "Dit mag je nooit meer uit handen geven. We hadden de wedstrijd helemaal onder controle", zei hij.
Heerenveen leidde halverwege met 1-0 door een doelpunt van Rami Kaib. Drie weken geleden stond Heerenveen in de competitie tegen Feyenoord ook voor bij rust, toen met 2-0. "Zij hadden hun momenten nu wel, maar niet zoals in de vorige wedstrijd", zei Advocaat, die er bewust voor koos bij balverlies Steven Berghuis steeds mee te laten gaan met Kaib. "Steven wilde het elftal ook zoveel mogelijk intact laten."
Feyenoord liep na rust snel weg bij Heerenveen en stond na ruim een uur spelen voor: 1-3. Na een rode kaart voor Berghuis halverwege de tweede helft ging het alsnog mis. Heerenveen scoorde in de laatste tien minuten drie keer. "Ik ben teleurgesteld. Mijn spelers doen het niet expres, maar door persoonlijke fouten verliezen wij deze wedstrijd."
Kantelpunt
Advocaat was niet heel boos op Berghuis. "Het mag niet gebeuren, maar het gebeurt toch. De rode kaart was wel het kantelpunt. Maar laten we niet alles bij hem leggen. Hij heeft zoveel positiefs betekend voor Feyenoord. Het gehele elftal zakte door de ondergrens heen in de laatste fase van de wedstrijd. We verliezen niet van Heerenveen maar van onszelf."
Na de 2-3 van Benjamin Nygren ging van alles fout bij Feyenoord. Doelman Nick Marsman, die de geblesseerde Justin Bijlow verving, zag er bij de treffers ongelukkig uit. Advocaat: "Nick heeft het tot nu toe uitstekend gedaan. Vandaag waren er wel een paar momenten dat ik er anders over dacht. Dat hij wat resoluter had kunnen zijn. Vandaag kon het beter, als ik mij zachtjes uitdruk."
Voor Feyenoord resteert nu de strijd om plek twee en de Rotterdammers hopen zo alsnog de Europa League te bereiken. "We hebben nu alleen nog maar finalewedstrijden", besloot Advocaat.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
8 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
10 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
22 uur geleden