Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat: dit hadden we nooit meer uit handen mogen geven

Advocaat: dit hadden we nooit meer uit handen mogen geven

HEERENVEEN (ANP) - Feyenoord-trainer Dick Advocaat moest kort na de uitschakeling in de kwartfinale van de KNVB-beker tegen sc Heerenveen (4-3) nog even bijkomen. "Dit mag je nooit meer uit handen geven. We hadden de wedstrijd helemaal onder controle", zei hij.

Heerenveen leidde halverwege met 1-0 door een doelpunt van Rami Kaib. Drie weken geleden stond Heerenveen in de competitie tegen Feyenoord ook voor bij rust, toen met 2-0. "Zij hadden hun momenten nu wel, maar niet zoals in de vorige wedstrijd", zei Advocaat, die er bewust voor koos bij balverlies Steven Berghuis steeds mee te laten gaan met Kaib. "Steven wilde het elftal ook zoveel mogelijk intact laten."

Feyenoord liep na rust snel weg bij Heerenveen en stond na ruim een uur spelen voor: 1-3. Na een rode kaart voor Berghuis halverwege de tweede helft ging het alsnog mis. Heerenveen scoorde in de laatste tien minuten drie keer. "Ik ben teleurgesteld. Mijn spelers doen het niet expres, maar door persoonlijke fouten verliezen wij deze wedstrijd."

Kantelpunt

Advocaat was niet heel boos op Berghuis. "Het mag niet gebeuren, maar het gebeurt toch. De rode kaart was wel het kantelpunt. Maar laten we niet alles bij hem leggen. Hij heeft zoveel positiefs betekend voor Feyenoord. Het gehele elftal zakte door de ondergrens heen in de laatste fase van de wedstrijd. We verliezen niet van Heerenveen maar van onszelf."

Na de 2-3 van Benjamin Nygren ging van alles fout bij Feyenoord. Doelman Nick Marsman, die de geblesseerde Justin Bijlow verving, zag er bij de treffers ongelukkig uit. Advocaat: "Nick heeft het tot nu toe uitstekend gedaan. Vandaag waren er wel een paar momenten dat ik er anders over dacht. Dat hij wat resoluter had kunnen zijn. Vandaag kon het beter, als ik mij zachtjes uitdruk."

Voor Feyenoord resteert nu de strijd om plek twee en de Rotterdammers hopen zo alsnog de Europa League te bereiken. "We hebben nu alleen nog maar finalewedstrijden", besloot Advocaat.

Meer uit Voetbal

PSV-trainer Bosz: alleen het eerste half uur was goed

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.

13 minuten geleden
PSV wint moeizaam van Heracles (4-3) en boekt tiende zege op rij

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.

1 uur geleden
FC Groningen rekent af met tien Volendammers: 3-0

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.

2 uur geleden
Raphinha helpt Barcelona aan zege op Osasuna

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.

2 uur geleden
NEC verspeelt na vier zeges op rij punten bij Telstar

VELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.

4 uur geleden
Liverpool wint met invaller Salah van Brighton

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.

5 uur geleden
Feyenoord traint met Nieuwkoop en Watanabe voor honderden fans

ROTTERDAM (ANP) - Bart Nieuwkoop en Tsuyoshi Watanabe hebben de laatste training van Feyenoord voor het uitduel van zondag met Ajax afgewerkt. Beide verdedigers ontbraken donderdag in de verloren uitwedstrijd tegen FCSB omdat ze onvoldoende fit waren.

7 uur geleden