Advocaat derdelanders: uitspraak moet gelden voor hele groep
AMSTERDAM (ANP) - Nu zes derdelanders uit Oekraïne voorlopig in Nederland mogen blijven, moet dit gelden voor alle derdelanders. Dat zegt advocaat Wil Eikelboom, die enkele vluchtelingen bijstaat, op X. Het is volgens hem "ondenkbaar" dat demissionair asielstaatssecretaris Eric van der Burg de uitspraak "niet van toepassing verklaart op de hele groep".
De Raad van State, de hoogste bestuursrechter, heeft dinsdagavond bepaald dat zes derdelanders voorlopig recht houden op opvang. Het gaat om een voorlopige voorziening. Veel derdelanders vechten het besluit dat ze moeten vertrekken aan bij de rechtbanken. Die spreken elkaar tegen. De rechtbank in Amsterdam heeft vorige week de hoogste Europese rechter om verduidelijking gevraagd. Totdat dit antwoord er is, mogen de derdelanders blijven.
De uitspraak van dinsdag geldt in principe voor zes derdelanders, maar is volgens de Raad van State wel richtinggevend. Andere derdelanders krijgen in dezelfde omstandigheden dezelfde voorlopige uitspraak.
Het is niet duidelijk hoeveel derdelanders er nog in Nederland zijn. Het ging aanvankelijk om ongeveer 2900 mensen, maar een deel heeft asiel aangevraagd en een ander deel heeft Nederland verlaten.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
5 minuten geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
6 minuten geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
7 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.
6 uur geledenEPE (ANP) - Het lukt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers niet om mensen die het heeft ondergebracht in een hotel in Epe over andere locaties te verspreiden en moet vanaf woensdag aan de gemeente dwangsommen gaan betalen. Het COA zegt dat tot het laatste moment is gewerkt om de noodlocatie in het Fletcher Hotel te sluiten, maar dat het "helaas niet gelukt" is om de mensen elders in het land op te vangen.
6 uur geleden