Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat derdelanders: uitspraak moet gelden voor hele groep

Advocaat derdelanders: uitspraak moet gelden voor hele groep

AMSTERDAM (ANP) - Nu zes derdelanders uit Oekraïne voorlopig in Nederland mogen blijven, moet dit gelden voor alle derdelanders. Dat zegt advocaat Wil Eikelboom, die enkele vluchtelingen bijstaat, op X. Het is volgens hem "ondenkbaar" dat demissionair asielstaatssecretaris Eric van der Burg de uitspraak "niet van toepassing verklaart op de hele groep".

De Raad van State, de hoogste bestuursrechter, heeft dinsdagavond bepaald dat zes derdelanders voorlopig recht houden op opvang. Het gaat om een voorlopige voorziening. Veel derdelanders vechten het besluit dat ze moeten vertrekken aan bij de rechtbanken. Die spreken elkaar tegen. De rechtbank in Amsterdam heeft vorige week de hoogste Europese rechter om verduidelijking gevraagd. Totdat dit antwoord er is, mogen de derdelanders blijven.

De uitspraak van dinsdag geldt in principe voor zes derdelanders, maar is volgens de Raad van State wel richtinggevend. Andere derdelanders krijgen in dezelfde omstandigheden dezelfde voorlopige uitspraak.

Het is niet duidelijk hoeveel derdelanders er nog in Nederland zijn. Het ging aanvankelijk om ongeveer 2900 mensen, maar een deel heeft asiel aangevraagd en een ander deel heeft Nederland verlaten.

Meer uit Binnenland

Weeronline: stralend weer verwacht op Blue Monday

HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.

1 uur geleden
Code geel om plaatselijk dichte mist in meerdere provincies

DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.

5 uur geleden
Veroorzaker dodelijk ongeval Paramaribo is Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.

8 uur geleden
Popprijs 2025 is voor Suzan & Freek

GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

10 uur geleden
Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

19 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

20 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

21 uur geleden