Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Advocaat commando trekt zich terug, zaak ligt stil

Advocaat commando trekt zich terug, zaak ligt stil

ARNHEM (ANP) - De advocaat van een militair van het Korps Commandotroepen heeft maandag zijn taken neergelegd nadat de rechtbank in Arnhem zijn verzoek tot het horen van getuigen had afgewezen. De commando die hij bijstaat zou volgens de raadsman door justitie in 2019 gevraagd zijn naar de mogelijkheid om Ridouan Taghi uit Dubai 'te ontvoeren'.

Commando Sil A. wordt verdacht van de smokkel van 260 kilo cocaïne in onder meer Suriname en de Dominicaanse Republiek. Ook zou hij honderden mitrailleurs, pistolen en geweren hebben overgedragen en deelde hij volgens het Openbaar Ministerie geheime informatie over de werkwijze van commando’s van het Korps Commandotroepen. Advocaat Michael Ruperti legde maandag zijn taken neer nadat de militaire kamer van de rechtbank in Arnhem zijn verzoek tot het horen van getuigen van inlichtingendiensten AIVD en MIVD had afgewezen. Volgens de raadsman moet uit die verhoren blijken dat zijn cliënt vaak gevraagd werd om geheime operaties uit te voeren.

A. werd volgens Ruperti in 2019 door die diensten gevraagd of het mogelijk was topcrimineel Taghi door commando's in het geheim uit Dubai te halen. De commando is eerder in de media al gekoppeld aan Taghi, maar dit zou de enige link zijn tussen die twee, aldus de advocaat. De commando ontkent strafbare feiten gepleegd te hebben. Hij kwam in het vizier van het Openbaar Ministerie omdat een vermeende handlanger van Taghi veelvuldig contact had met A. Deze handlanger is een jeugdvriend van de commando. De contacten tussen die twee zouden juist met geheime operaties te maken hebben. Getuigen van de inlichtingendiensten kunnen hierover echter niet gehoord worden, stelde het OM. De rechtbank wees mede hierom dat verzoek af. "Dat betekent dat ik vastzit en mijn cliënt zo niet verder kan verdedigen", zei Ruperti.

De zaak ligt nu stil omdat A. zonder advocaat zit. De militaire kamer in Arnhem had twee dagen voor de strafzaak uitgetrokken. De rechtbank Gelderland kon niet zeggen wanneer de zaak weer verder gaat.

Meer uit Binnenland

Cel en tbs in hoger beroep voor fatale steekpartij Amsterdam-West

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft dinsdag Nuri Ö. in hoger beroep vijf jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd voor het doden van de 25-jarige Rens en de poging tot doodslag op zijn destijds 29-jarige huisgenoot. De 38-jarige Ö. richtte twee jaar geleden een bloedbad aan met een keukenmes in het huis van de slachtoffers aan de Robert Scottstraat in Amsterdam-West. Het Openbaar Ministerie had tbs met dwangverpleging geëist.

5 minuten geleden
Politie bij COA-locatie waar verdachte doden Lisa mogelijk woonde

AMSTERDAM (ANP) - Politiemensen hebben dinsdagmiddag gedregd in het water achter een pand van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) in Amsterdam. Het Openbaar Ministerie (OM) laat weten dat het onderzoek te maken had met de dood van de 17-jarige Lisa vorige week.

13 minuten geleden
Vrouw (72) uit Assen dood gevonden in kanaal, man opgepakt

ASSEN (ANP) - Een vrouw van 72 jaar uit het Drentse Assen is dood gevonden in het Noord-Willemskanaal bij Tynaarlo. Een 79-jarige man uit dezelfde plaats is gearresteerd omdat hij mogelijk betrokken was bij haar overlijden. Of de twee elkaar kenden, meldt de politie dinsdag niet.

21 minuten geleden
Vliegtuig Defensie dat voedsel afwierp in Gaza al terug

DEN HAAG (ANP) - Het transportvliegtuig van Defensie dat voedsel dropte boven Gaza is maar een dag langer in Jordanië gebleven. De C-130 Hercules keerde zaterdag terug naar Nederland, aldus een woordvoerder van het ministerie. Vorige week kondigde het demissionaire kabinet aan dat het vliegtuig op verzoek van Jordanië langer voedsel boven de Palestijnse kuststrook zou afwerpen.

2 uur geleden
Huidfonds: jongeren smeren zich wel in, maar onderschatten de zon

HAARLEM (ANP) - Jongeren en jongvolwassenen smeren zich over het algemeen vaker in met zonnebrandcrème dan de gemiddelde Nederlander, maar toch verbranden ze vaker. Volgens onderzoekers van de Universiteit Maastricht komt dat doordat ze vaker de zon opzoeken wanneer die het krachtigst is en dan bijvoorbeeld op het strand liggen. Het Nationaal Huidfonds, dat opdracht gaf voor het onderzoek, concludeert dat jongeren het risico nog vaak onderschatten.

2 uur geleden
NS gaat spitsreizigers wijzen op minder drukke treinen

UTRECHT (ANP) - De NS gaat treinreizigers in de spits dit najaar wijzen op rustigere alternatieven. De vervoerder hoopt hen zo te bewegen een minder drukke trein te kiezen. Onder meer met pushmeldingen wil de NS reizigers attenderen op treinen met meer zitplaats.

4 uur geleden
Studie: ineenstorting Golfstroom begint mogelijk al in deze eeuw

UTRECHT (ANP) - Een omslagpunt in het klimaat ligt mogelijk veel dichterbij dan onderzoeken tot nu toe verwachtten. Wetenschappers van de Universiteit Utrecht zien in hun klimaatmodel dat de Golfstroom in de jaren zestig van deze eeuw al een kritisch kantelpunt kan bereiken als de uitstoot van broeikasgassen niet drastisch vermindert.

5 uur geleden