Advocaat: cliënt niet verantwoordelijk voor explosie Schammenkamp
ROTTERDAM (ANP) - Jalal O. (36) ontkent alle betrokkenheid bij de productie van drugs in de geëxplodeerde garagebox aan de Schammenkamp in Rotterdam. "Hij kan daarmee ook niet verantwoordelijk worden gehouden voor de explosie", zegt zijn advocaat Cem Kekik.
Het Openbaar Ministerie maakte donderdag bekend de aanklacht tegen de huurder van de bedrijfsruimte uit te breiden, nu een rapport van het NFI uitwijst dat de aanwezige vaten aceton in het drugslab en de vrijgekomen gassen de explosie hebben veroorzaakt. Kekik is allerminst verrast door de onderzoeksresultaten. "Dat leek van meet af aan wel duidelijk, met al die bidons aceton op straat."
De explosie op 29 januari vorig jaar kostte drie mensen het leven. Een van hen was een familielid van O. Hij zou een onderhuurder zijn. Volgens Kekik blijkt uit berichten die zijn gevonden in de telefoon van het slachtoffer dat O. nooit met hem over drugs communiceerde, ook niet in versluierd taalgebruik. "Ik denk dat de politie op zoek is naar bewijs dat er niet is."
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
36 minuten geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
37 minuten geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
38 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer hebben dinsdagavond veel vragen over de wens van het kabinet om Lelystad Airport eind volgend jaar te openen. Met name linkse oppositie is kritisch. "Deze minister wil héél graag een lintje knippen", zei Suzanne Kröger (GroenLinks-PvdA). "Maar alle seinen staan op rood."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.
7 uur geleden